Frontier: Elite II

Pokračování slavného kosmického bojového a obchodního simulátoru Elite od Davida Brabena. Zachovává koncept svého předchůdce, nemá žádnou dějovou linii nebo plnění misí (ty přibyly až v dalším pokračování "Frontier: First Encounters").

Jako velitel Jameson tedy opět bojujete s piráty (nebo spravedlností), zkoumáte vesmír, obchodujete a vylepšujete svou loď.

Vylepšena byla samozřejmě grafika. Změnil se fyzikální model ovládání - směrem k většímu realismu. Přibyla možnost nákupu jiných typů lodí.

@Charllize (29.04.2019 20:21): Já už mám na GoGu nějakou komplet verzi X3, tak někdy zkusím to, ale mně se to asi nechce učit :-) Vždycky raději sednuk tomu Frontierovi, X3 je parádní podívaná, ale jak se vynadívám, tak jakoby se mi nechtělo hrát, jakoby tím, že mi grafika nabídla vjemově úplně vše, mozek vypnul sféru s fantasií a atmosféra je tatam. Ve Frontierovi se vždycky cítím jako pilot raketky z Nadace od Asimova :-) Ale s tou fantasií to tak mám prostě u všech her, raději kresbu, aby hra nesla daný rukopis a má fantasie si do toho představuje své než když na mě vyběhne nějaký věrný realistický model.