@Ringo (07.07.2023 16:31): Na Databázi knih mají krásnou kolonku "vydání" a můžeš se podívat na jednotlivá vydání během let v rámci jednoho profilu. Taková primitivnější alternativa podprofilů, kterých se snad jednou dočkáme na DH.
@Ringo (07.07.2023 16:15): Pravděpodobně to bylo o nějaké domluvě? Pochybuji, že by to schválili jen tak :).

Mně je to taky celkem putna, ale je pravdou, že když už je tu 3D remake čtyřky zvlášť, přijde mi poměrně logické sem přidat i ten pro trojku, kór když se třeba na Steamu prodávají zvlášť. Nějaké změny tam přeci jen jsou, určitě více než u většiny jiných remasterů, amiga/PC verzí etc., asi je to hlavně na administrátorech, jak se k tomu postaví, v mnohých situacích je to holt poměrně na hraně a mnohdy se to dá asi jen těžko generalizovat nějakými striktně danými pravidly.

A navíc jak psal Charllize, časy se mění, asi je DH v tomhle ohledu už liberálnější :).
@Isair (07.07.2023 16:15): Já nevím, co je u FF12. Nesleduji to, jen jsem narazil na FF3 a to úplně stejné dva profily se stejně zadanými plaformami u profilu a překvapuje, mě, že to šlo přidat. Vysvětlení, že to doupraví admini je sice fajn, ale nějak jsem nepochopil, že to prošlo to takhle vůbec přidat :-) Důvody, proč se nad tím pozastavuji jsou právě v jedné diskusi s adminy před šesti lety, kdy nepovažovali za dělení FF3 na různé profily dle platformy za žádoucí.
@Peach (07.07.2023 10:41): V pořádku, v tom případě nechť má každá verze svůj samostatný profil. Mně to přijde nekonzistentní právě proto, že některá hra to oddělené má, u jiné se jen naházejí různé platformy. Přijal jsem jako kompromis, že se to dělí v případě, že se ty verze liší zásadně. A zásadně myslím to, že to už skoro není ta původní hra, ale dost něco jiného. Jasně, laik pozná, že se u FF3 změnila grafika, ale o tom řeč není, příběh i herní postupy zůstaly.

Takže řešení je to dělit buď vždy, nikdy anebo v případě, že jsou rozdíly mezi hrami takové, že už to trochu jiná hra je. Já byl proti tomu dělení na více profilu proto, že někdo si třeba najede Final Fantasy 3 v NDS verzi a třeba vůbec neví, že ta hra je původem z NESu a může si mylně myslet, že takhle ta hra vznikla. Takže můj princip je mít v tom pořádek. Někdo to třeba vidí jinak.

Co třeba Dungeon Master 2 PC verze a Amiga verze, snese to dva profily?
@Ringo (07.07.2023 00:34): V tomto se neshodneme. Byla bych i pro mít 3D remaky FF3 a FF4 spolu s 2D v jednom profilu, ale nedává mi smysl mít jednu z těch her rozdělenou a druhou nikoliv, a to ani po tvém argumentu, že těch změn má FF3 méně; i laik na první pohled pozná, že byla hra celá překopána od základu na rozdíl od Pixel Remasteru.

Navíc byly obě tyto hry po vydání Pixel Remasterů přebrandovány na Final Fantasy 3/4 (3D remake) a jsou to tak dvě odlišné větve, kterými se staré FFka vydaly. Osobně bych tak šla ještě dál a u obou remaků změnila i hlavní název, aby to bylo na první pohled jasné. Ale mám pocit, že mě tu už někdo přesvědčoval, že k tomu jsou tu alternativní názvy.
@Isair (06.07.2023 23:27): Drobnosti tam jsou, ale popravdě nic zásadního, co by člověk výrazně zaznamenal. Dohrál jsem NES i NDS verzi a šlo o kosmetické záležitosti, navíc s tím, že se mi NES verze líbila více. U FF4 byl ten rozdíl výraznější. Opět s tím, že SNES verze byla lepší. Ty nuance, kdy hra potřebovala profil zvlášť byly teda kdysi jinde.

Teď koukám na 6 let starou komunikaci ohledně verzí FF a tam si s Ronikem vyměňuji názory jak to pojmout a dívám se, že jsem tam tehdy byl za to, že jedna hra = jeden profil. FF3 je pořád FF3 :-)
Dneska se to tady s temi profily FF tedy rozjelo :)
Ja jsem jednoznačně za to rozdělovat jak jen to půjde :)
@Ringo (06.07.2023 23:18): Ten druhý ještě čeká na úpravu, tenhle bude na 2D verze (Pixel Remaster, Nes aj.) a ten druhý pouze 3D verze, čili se musí upravit popis, data vydání, alternativní název a přesunout hodnocení a popřípadě i komentář(e) :).

A není to 1:1, 3D verze přidali třeba charakter každé té hlavní postavě a ty jsou navíc pojmenované (+ samozřejmě mají jiné dialogy) a nějaký ten bonus dungeon, filmečky, změn je tam právě poměrně hodně.
@Peach (06.07.2023 22:45): Jenže ty profily u FF3 se ničím neliší a oba jsou datovány 1990, klikl jsem na oba a u obou je ten pixel remaster a obdobné platformy. Kdysi jsem tuhle otázku ohledně NDS remaků řešil s sdminy, když jsem profily FF doplňoval a došli jsme ke kompromisu, že remake na NDS se u FF4 liší natolik, že si to zaslouží zvlášť profil, zatímco u FF3 šlo o remaster 1:1 jen s tím, že grafika přešla do 3D a další profil netřeba.
@Ringo (06.07.2023 22:37): stejně jako tu má FF4 dva profily, pro původní hru a 3D remake, tak FF3 má také 3D remake. Akorát udělat z jednoho profilu dva tu jde dost složitě a bude to postupný proces, který se neobejde bez zásahu admina (smazání platforem u předchozího profilu, přehození komentů a hodnocení.) Snad to bude co nejrychleji a pak to začne dávat smysl.
@Isair (06.07.2023 20:53): Bude třeba přehodit i hodnocení z NES verze (proto jsem zatím neschválil návrh na úpravu hry), bude třeba s tím počkat na Memphise, takže chvilku strpení :)
Super, kdyby se někomu ze správců chtělo přehodit můj komentář z 3D verze sem, byl bych vděčen :).