Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Tvůrci

Ačkoliv Final Doom vychází pod hlavičkou id Software, na obou datadiscích se podíleli externí vývojáři. I když v manuálu je v kreditech uvedeno pouze id Software.
TNT: Evilution byl id Softem odkoupen téměř jako hotový produkt od nezávislého týmu moderů Team TNT.
Bratři Dario a Milo Casali poslali id Softu několik svých hotových levelů a pro jejich kvalitu byli najati k tvorbě The Plutonia Experiment.

Easter eggy

V rozšíření TNT:Evilution na mapě č.19 "Shipping/Respawning" je v jedné z mnoha chodeb na stěně krvavým písmem vyobrazen nápis "ROMERO", což je pochopitelně jméno game designéra Johna Romera.

Ostatní

TNT Evilution - řešení problému s levelem 31
Mapa 31: Pharaoh obsahuje kritický bug, kdy se v single playeru nezobrazuje žlutý klíč. Level lze sice dohrát, ale ochudíte se o nemalou část mapy (video: zde). Příčinou je to, že žlutý klíč má nastavenou tu vlastnost, že se zobrazuje při multiplayer hraní a ne v singlu. Chyba nebyla id Softem opravena a vyskytuje se i ve Steam verzi hry.
Řešení č. 1:
Oficiální patch od tvůrců - Teamu TNT. Ke stažení na jejich stránce v tabulce s názvem Map 31.
Po rozbalení získáte WAD soubor, který spustíte v libovolném portu spolu s TNT WADem.
Řešení č. 2:
Editace v jakémkoliv Doom editoru - pro pokročilejší.
Do editoru nahrajete vadný IWAD - v tomto případě TNT.WAD, otevřete mapu 31 a zrušíte označení pro multiplayer na žlutém klíči a následně uložíte IWAD.

Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 1 hodinu, 36 minut a 45 vteřin.