@Thundeus (komentář): Bejvávalo, kdy jsem tuto sérii ještě hrál a sledoval fotbal. Nedám dopustit na FIFA 15, to byl snad nejlepší díl od řekněmě roku 2008 - 2018. Ultimate Team mě nikdy nebavil. Nejlepší bylo dát si s kamarády celodenní turnaj, vypít pár piv, sníst pár burgerů a mít pohodovou sobotu. Nebo to v Online Season dotáhnout až do nejvyšší ligy.
@Rapier (14.10.2021 13:07): Je to ,,novinka,, u PC no... dřív to bylo rozdílné myslim jen pro Switch, což se ještě dá pochopit. Problém ale je, že hromada českých recenzentů (nechci nikoho pomlouvat tudíž nejmenuji) se stejně neubrání dát PC verzi klidně 7-8 bodů... ačkoliv v průběhu recenze je několikrát zmíneno, že nové generace jsou na tom lépe tak přímo PC dají stejně 7 s tím, že obsahuje spoustu změň. To tedy nevim moc jsem jich nenašel a to jsem oba dva díly hrál v jeden den. Bojim se, jestli recenzenti nejen u nás ale samozřejmě celosvětově budou takhle mírní tak bude jen a jen hůř... stále je spousta lidí co si hry kupuje v závislosti na hodnocení a recenzích...

PS: to že jsem v novém ročníku hrál kariéru a ve finále předsezóního turnaje jsem vyhrál na penalty po skóre 1:1 a vstřelených penaltách 3:2, přičemž zpětně v menu jsem podle hry prohrál v ČISTÉ HERNÍ DOBĚ 1:2 to už je jen takový bonus...
@Wettek98 (13.10.2021 22:04): takže je to pravda. Doteď jsem si myslel, že na PC chybí pouze NHL série, ale že by FIFA byla jiná na konzoli a jiná na PC to by mě v životě nenapadlo. Mimochodem platí to i pro FIFA 21 nebo až do FIFA 22. Že by argument pro koupě konzole?
FIFA 22 tu chybí, ale pokud chápu dobře Vaškovu recenzi a komentáře pod ní, zdá se že PC verze je jen reskinovaná FIFA 21, zatímco konzolová verze je nová ?! :) odkaz Nechce mi tomu ani věřit.
@musa (20.09.2021 10:00): Rozhodně bych taky našel něco na aktuálním ročníku, ale po 19 a 20 mi tenhle ročník přišel jako nejzábavnější za hodně dlouhou dobu. Většinu změň beru pozitivně spíš jako příslib do budoucna, než jako vyloženě obrovský změny.
@Wettek98 (komentář): Když si někdo koupí FIFU jednou za 3 roky bude spokojen. Když si jí někdo kupuje každý rok, bude mít výtky, ale stejně jí bude hrát. To je právě ta podivná krása dlouholetých sérií.
První dojmy: je to trochu divný, porovnávám se 17, kterou jsem hrál naposledy. Vyzkoušenej klasickej zápas, Be a Pro a VOLTU. Samotný menu mi přijde trochu líný a míň přehledný než v 17ce. Obrana v klasickým zápase je na první dojem podivná a borci v ní působí jako po prohýřeným večírku.

V kariéře hráče jsem si vytvořil šestnáctiletýho nadějnýho junáka a během osmi zápasů + tréninky se mi zlepšil z hodnocení 66 téměř na 70, prostě realistickej progres. V devatenácti to bude asi špílmachr v Barceloně. Z nějakýho tajemnýho důvodu hra zobrazuje u hráče jen celkovou změnu hodnocení, ale ne změny u jednotlivých atributů. Nápad s uložením šablony tréninků je vlastně fajn, odpadá únavné opakování tréninkových miniher pořád dokola. Na profesionála je v tomhle režimu hra pořád děsně lehká, v prvním ligovém zápasu jsem se svým útočníkem dal čtyři góly. Úplně mimo mi přijde striktní nastavení atributů hráče dle váhy a výšky. Vysokej hráč prostě rychlej v základu nebude, tečka. Lidi jako Bolt se ve Fifě nerodí.

VOLTA je pro mě nová zkušenost, trochu taková blbina. Možná proto, že jsem single hráč. Ale ta neschopnost pořádně mířit na branku je hlavně na malým hřišti s pidi brankama děsivá. Panáci jsou sice schopní dělat různý špumprnágle, ale trefit branku na dva metry je někdy problém.
Ahoj :). Chtel bych se zeptat, zda by mi nekdo neporadil, jak zacit trenovat jiny tym v kariere trenera. Uz 3 sezonu hraju za stejny tym a rad bych zkusil trenovat nejaky slabsi. Ve volnych pozicich mi to nabizi max PSG a Barcelonu..tak silny tym nechci. Jde to i jinak ? Diky :)
@Toaleťák (15.07.2021 07:09): Pak je na místě otázka, kdo tento případný nesmysl vypustil. Každopádně s PC hráči pěkně vyběhli, protože co zvládnou nejnovější konzole by Ampere grafiky rozhodně zvládly také. Nemluvě o faktu, že FIFA je v posledních letech každoroční reskin a aktualizované soupisky za nekřesťanské peníze. Ale když to děcka platí...
@DEU (15.07.2021 01:28): Toto je za mě ten největší nesmysl, s kterým mohli přijít. Já sám jsem za studií hrával Fifu doma na stolním PC a na kolejích na notebooku, nehledě na to, že tady fakt stačí obyčejný upgrade či porucha a už to nepojede.
FIFA 22 trailer. Nová technologie dle informací pouze na nových konzolích, tzn. na PC pouze aktualizace soupisek a změna barvy menu.
Dnes to byla hezká hra českého teamu, prostě já ten míč kulatý mám rád. :) Jsem příležitostný hráč FIFA 17 a před nějakým tím měsícem jsem koupil FIFA 21, přeci jen je tam určitý pokrok znát, na rozdíl od NHL 17 vs NHL 21.
FIFA mě prostě nějak baví víc, ale je to asi i tím, že herně je FIFA povedenější než NHL série. Tam jak říká Zdeněk z Vortexu, nulová hra ve středním pásmu, super přesné přihrávky AI....no škoda mluvit. A ten engine NHL 21, děs. běs, zlatá FIFA 17.
Chtěl jsem se zeptat nějakého experta, protože tohle je má první FIFA od roku 2002... Jak se to má s nastavením ovládání, co se týče automatiky a manuálu, je nějaký zlatý střed co se týče zábavy, flexibility a skillu, něco, s čím je dobré začít hrát co nejdříve?

Občas bych si navíc chtěl zahrát nějaký online match, ale rozhodně mě nezajímá žádné budování vlhkého teenage dream teamu. Může tedy být člověk kompetetivní i bez toho, že by do hry vrážel další prachy a sestavoval nějaký tým afrických antilop? A především, jak řeší to individální nastavení ovládání hráči právě v MP, tím se dá asi dost znevýhodnit, případně si přilepšit, ne, pokud vyhledávání v browseru člověk neomezí pouze na ty protihráče, kteří mají shodné nastavení?

EDIT: Okay, asi to tu nikdo aktivně nehraje, každopádně tohle odpovídá na mé hlavní dotazy: https://www.youtube.com/watch?v=zQysu2QAQBo
@Cobot (08.02.2021 23:08): Tak to je moc dobře. Měl jsem totiž za to, že na konzolích se ani soupisky nedaly editovat jinak než aktualizací oficiální cestou. Jsem zase o něco chytřejší...

@Wettek98 (09.02.2021 00:05): Ano, mluvím o PES. Podíval jsem se na video a vypadá graficky hodně dobře. Na můj vkus už je ale ta sezóna až moc překombinovaná. Konkrétně nutností starat se o tréninky a další věci ;) Ale zase porovnávám to s díly starými deset let. Tehdy byla Master League jen o zvoleném týmu, nákupech a prodejích hráčů a snad deseti sezónách.
@Cobot (08.02.2021 07:05): Ano je, ale bohužel vůbec ne co se týče třeba kariérního režimu. Ačkoliv ani u FIFA neni zrovna dokonalý tak PES ho takřka nemá vůbec. Co se týče samotné hratelnosti a dokonce i grafiky, PES mi přijde osobně o dost lepší.
@DEU (08.02.2021 06:11): To je pravda, já přestal chodit loni po deseti letech protože vydávat peníze, energii a čas za zápasy jejichž výsledek si někdo domluvil už předem mě fakt neba :/
@Kuba1911 (07.02.2021 10:33): Mně došla trpělivost už u FIFA 17. Ještě jsem koupil FIFA 18 co vyšlo MS 2018, ale za ní jsem dal snad dvě stovky. Od té doby už nové FIFy nekupuji. 19 jsem ani neviděl, 20 jsem si zahrál u kamaráda na PS4 u pivka a 21 to samé co 19. Hlavně fotbal mě už ani nebaví, protože to je víc výdělečně činný obor než sport.
Zajímalo by mě kdy už hráčům dojde trpělivost, "novou" Fifu přestanou kupovat a donutí tak EA s tím konečně něco udělat. Mám ale takový tušení že asi nikdy :D
[neexistující komentář]: Chlape, toto stačilo napsat sem do diskuze. Nemusíš dvěma větami hned zaplavovat sekci komentářů.
nevíte někdo, kde můžu najít seznam driblingových triků, přihrávek, střel, a to s kombinacemi na gamepadu ve FUT 21? Nechápu, proč ve hře takový seznam není uvedený. Přijde mi, že některý prvky ve hře tvůrci připravili s jediným záměrem - nasrat hráče
@musa (17.10.2020 22:50): Přesný čas fakt nevím, je to přes stovku zápasů... odmítnutí výhody - když tě soupeř fauluje a rozhodčí ponechá výhodu, stisknutím kombinace tlačítek ji můžeš rovnou odmítnout, což dřív bylo možné pouze tím, že jsi přestal hrát, ale nebyl na to spoleh a často z toho byla místo standardky ztracená mičuda. Teď je to jasně dané. :-)
@Le0nidas (17.10.2020 21:15): Tady fakt záleží na tom, jak moc chceš FIFU hrát, resp. jestli si tu a tam dát zápas s kámošema nebo se do toho více ponořit a hrát FUT nebo jiný online režim. Pokud to první, opravdu zase tak moc rozdílů na první pohled neuvidíš, tedy v hratelnosti. Ve druhém případě si začneš uvědomovat každou malou změnu či vylepšení (ale také nové bugy, špatná rozhodnutí apod.).
@Le0nidas (17.10.2020 18:01): Je to lehounce vylepšená FIFA 20. Takže opět založeno hlavně na rychlosti a protiútocích. Počkal bych na další ročník nebo verzi pro next gen konzole, kde by měly změny přijít. Jestli ne, tak je EA fakt ztracené :D

Doporučuji recenzi od Vortextu zde ve videích, trefili to dost přesně. Ačkoliv jako u každého fotbalu, nedá se férově hodnotit dříve než po 100 hodinách :D
[neexistující komentář]: To je to vážně tak špatné? Naposledy jsem hrál FIFU 16 a dost jsem uvažoval, že bych si letošní ročník pořídil. Dříve jsem hrával prakticky jen online a to hlavně FUT a docela mě to bavilo, ale na novou FIFU teda zatím neslyším žádná pozitiva. Je ta hra tak špatná nebo prostě jen několik let stagnuje na místě, ale jinak jako taková funguje?
Taky se mi nelíbí, moje nástěnka ve třinácti letech vypadala lépe a přitom byla hrozná :)
@Naginata (17.10.2020 14:18): Řešilo se při oznámení :)). Je to zvláštní, ale za těch pár měsíců jsem mu poměrně přišel na chuť. Do kreativní vize má daleko (jako třeba nové logo Juventusu), ale funguje to.
Kdo vymyslel a schválil tenhle obal? To vypadá jako nějaká koláž, kterou by si 16-ti letá dívka dala před 5 lety na svůj Tumblr nebo Instagram :D