Fiat Panda 4x4 Fun Rallye

19.11.2004

freeware

Fiat Panda 4x4 Fun Rallye je freewarový závodní simulátor, propagující automobil Fiat Panda ve verzi 4x4. Hra je v německém jazyce. Titul obsahuje jeden dlouhý a rozmanitý okruh, na kterém zpočátku jedete po šotolině. Poté následuje horská oblast, kde leží sněhová pokrývka, kterou střídá opět šotolina při jízdě z kopce, pak přebrodění přes řeku a nakonec přejezd mostu.

Hra nabízí pouze jeden mod, klasický závod, kde jezdíte proti třem počítačem ovládaným soupeřům. U vozidla si můžete zvolit jen barvu karoserie. Během závodů jsou na trasách rozmístěny různé nástrahy v podobě krumpáče a námrazy, které používají také počítačem ovládaní soupeři. Při najetí na takovou nástrahu skončíte obvykle mimo vozovku. Grafické zpracování i ozvučení jsou na dobré úrovni vzhledem k tomu, že se jedná o freeware hru.

Druhý díl závodní arkády s Fiatem Pandou v hlavní roli se od svého předchůdce moc neliší. Že se jedná o verzi 4x4 jsem tedy nepoznal a vzhledem ke zpracování hry, to ani není možné.

Hra nabízí jen jeden okruh. Sice dlouhý a s několika druhy povrchů, asi aby se čtyřkolka využila, ale pouze jeden. Ovládání je znovu bezproblémové a nechybí ani nástrahy na trati, které jsou malinko obměněné. Škoda, že se znovu jedná o záležitost na pár minut.

Pro: auta a jejich ovládání, nástrahy, okruh

Proti: příliš krátké