Fiat Panda Fun Racer

27.09.2003

freeware

Fiat Panda Fun Racer je freewarový závodní simulátor, propagující automobil Fiat Panda. Hra je v německém jazyce. Titul obsahuje tři různé okruhy, odehrávající se výhradně za slunečného počasí. Projet se na nich můžete ve dvou modech. V šampionátu je pořadí okruhů a počet kol jasně zadané, ale v rychlém závodě si můžete zvolit okruh, počet kol a úroveň jízdních schopností počítačových soupeřů.

U svého vozidla si volíte jen barvu karoserie. Během závodů jsou na trasách rozmístěny různé nástrahy v podobě hřebíků a banánových slupek, které proti vám používají také počítačem ovládaní soupeři. Při najetí na takový předmět skončíte obvykle mimo vozovku. Jestliže se vám zdá počet okruhů malý, můžete si další stáhnout na internetu. Grafické zpracování i ozvučení jsou na dobré úrovni vzhledem k tomu, že se jedná o freeware hru.

Fiat Panda vlastnila moje matikářka na základce a jezdila s ním každý den do školy, ale jednalo se o starší model (jak matikářky, tak auta). V této hříčce jsem se však mohl projet již v modelu novém s označením Panda II, který byl tehdy čerstvou novinkou.

Zvolil jsem tedy barvu auta, spustil šampionát a vrhl se na všechny tři okruhy. Ovládání vozidla je zvládnuto dobře, nástrahy, které používají soupeři, ale mohu je na trať nalíčit i sám, jsou příjemným zpestřením, tak jediné, co zamrzí, je krátká herní doba. Dokončení šampionátu je otázkou chvilky a hra nenabízí nic, kvůli čemu bych se k ní vracel.

Pro: auta a jejich ovládání, nástrahy, okruhy

Proti: příliš krátké