Faust: 7 Games of the Soul

Faust: Sedm her duše, Seven Games of the Soul

15.12.1999

Faust: 7 Games of the Soul je adventura viděná z pohledu vlastních očí, ve které se pohybujete po předem daných místech a na nichž se lze rozhlížet do všech stran, podobně jako ve hře Myst.

V této temné adventuře hrajete za starého muže, Marcella Fausta. Ve starém opuštěném zábavním parku, nyní zavřeném a opuštěném kvůli několika zmizením, potkáváte Mephistophela, samotného ďábla. Mephistopheles není typickým ďáblem s rohy a kopytem. Je to charismatický, okouzlující muž. Ďábel se vás zeptá, zdali mu pomůžete. S Bohem (nebo také Bossem, jak mu Mephisto říká) totiž vede ďábel spor, zdali by 7 duší, které zde žily během krize 30. let, mělo být odsouzeno, nebo ne. Zde začíná váš úkol. Na vás je prošetřit jejich životy a najít důkazy jejich činů. Rozhodnutí padnou na základě vašich nálezů. Během svého pátrání odhalíte temnou stránku lidské povahy. Všech sedm životů bylo totiž protkáno pokušením, závistí a hamižností a na vás bude zjistit, co měly společného se všemi zločiny.

Největší devízou hry je atmosféra USA 20. až 60. let plná bizarností, podtržená soundtrackem s hity od Marvina Gaye, Billie Holidaye, Stana Getze a Johna Lee Hookera. Obtížnost hádanek je na velmi vysoké úrovni. Hra u nás vyšla kompletně v češtině pod názvem Faust: Sedm her duše.

Ahojik, chci se zeptat nema tu nekdo hru Faust a uz ji nepotrebuje nebo nevi kde bych ji mohla sehnat? Jedna z nejlepsich her co sem hrala a ted uz nikde neni :(

Faust je nejspíše nejlepší hra tohoto typu, která přišla po Atlantis. Série spojených sedmi příběhů z prostředí retro karnevalu je odzbrojující.

Sebranka bizarních postav, temná až hororová atmosféra podporovaná tematickou hudbou, skvělá grafika, Mefisto, zajímavé prostředí a logické a adventurní úkoly, to vše vytváří skvělou atmosférickou hru s prvky surrealismu.

Autorům se podařilo vytvořit adventuru, v níž hráč touží po objevení jakéhokoliv detailu, který přispěje k pochopení charakteru postav (z nichž veškeré už jsou dávno mrtvé a do hry vstupují jen jako vzpomínky) a celkového fungování záhadného podniku.

Škoda snad jen, že rozdělení na sedm poměrně hodně oddělených kapitol hru příliš rozkouskovává a chybí tak více ucelenější dojem z příběhu.

To však je jen drobný škraloup jinak skvělé odvedené práce.

Jen na okraj. Zajímalo by mě, jestli tvůrci seriálu Carnivale z této hry nečerpali silnou inspiraci, neboť některé podobnosti jsou zjevné.