Skvělá akce s relativně otevřeným světem a na svou dobu úžasnou grafikou. Kdyby do toho nějaký idiot nenarval tolik mutantů, mohla zůstat skvělou až do konce - takhle je lepší druhou polovinu hry částečně ignorovat.

Pro: otevřenost, akce, grafika

Proti: mutanti

Na svojí dobu revoluční akce, která přinesla opravdovej next-gen (nesnášim tohle sousloví : )) dřív než Doom3 nebo HL2.Celková hratelnost byla skvělá, grafika nádherná, fyzika realistická - jediný co to zkazilo, byli mutanti.Hnusně nadesignovaní, a hlavně celkově nezábavní - s jejich příchodem na scénu mě to pomalu přestávalo bavit, ale nakonec jsem to dohrál.

Pro: Všechno kromě mutantů a příběhu

Proti: Mutanti a příběh : ).

Kdyz sem videl trailery nemohl sem se dockat az si to zahraju....kdyz sem si to zahral byl sem napoprvy unesenej, ALE je tu velky ALE....po prvnim oslepeni s ty vsi nadhery okolo zjistite, ze hra krome vyborne grafiky nenabizi zdaleka tolik kolik by jste od ni cekali. Hratelnost je po celou dobu hrani spis prumerna, mist kdy jsem se nudil bylo hodne a nepatri sem zdaleka vsechny kde jsou mutanti...treba konec je naprosta sed a zmatek. O grafice byla uz rec...je vynikaji, ale takovy Source Engine je mi daleko milejsi a pripada mi tisickrat stylovejsi.
Takze z trojlistku hernich FPS pecek roku 2004 ziskava FC po pravu posledni pricku....Half-Life 2 se proste povedl a Doom 3 neni zase tak spatny jak se rika :-)

Pro: grafika, nektere venkovni scenerie, misty vyborna hratelnost, Ai lidskych protivniku

Proti: grafika, prevladajici stereotyp a nudny level design, konec, ach ty mutanti

Hra, ktorá mi strašne pripomínala 90. akčné filmy. Drsná hlavná postava a sexi ženská po boku :D

Nemám čo extra k tej hre povedať, graficky pekná, typicky akčná FPS strielačka. Príbeh o tom ako hrdina zastaví zlého vedca. Veľmi mi chýbalo manuálne ukladanie no a mutanti? Na čo? Nemám rád takéto twisty, kde sa celú hru bojuje proti normálnym ľudom a kde tu zrazu, BOOM, mutanti, have fun.

Pro: svižná, akčná hra

Proti: nemožnosť manuálneho ukladania, mutanti

Nečakaně dobře vypadající FPSka s prostředí slunečných ostrovů s hlavním hrdinou Jackem Carverem, coby bývalým vojákem, který se omylem dostane na ostrovy, které ovládají žoldáci a tajemné experimenty.

I po těch několika letech se pořád jedná o slušnou a pocitvou akci, ve které není nouze o strach. Far Cry nastavilo vysokou laťku a tu si drží i nadále.

Pro: Kompletní česká lokalizace, výtečná grafika, prostředí exotických ostrovů, s příchodem těch ošklivých exemplářů hra neztrácí kouzlo

Proti: Místy děsivé, místy slabé,

Far Cry byl takové technologické demo. V době kdy vyšel, byl nejlépe graficky vypadající hrou na trhu. Navíc pocit z rozsáhlého, hustě zalesněného (respektive zapalmovaného) ostrova byl nádherný. Pak přišel totální zvrat od nebeské krásy k pekelnému hnusu v podobě přesílených mutantů. Od té doby sem to hrál víceméně z donucení. Jsem fanouškem Sci-fi, ale tohle i mě přišlo absurdní. Bohužel závěr byl ještě horší. Za mě 60%
Krásná grafika, dobře zvládnutá AI, krásné prostředí. Jak ale přišli mutanti, tak to šlo všechno do háje a zábava to začala být zas až na konec (myslím tu misi s vyhozením z vrtulníku).

Pro: všechno kromě mutantů

Proti: mutanti

-1 +5 −6
Rok 2004 byl pro FPS vyloženě žněma. Kromě vytouženého Half-Life 2 a hororového DOOM 3, tak nikdo netušil co očekávat od německého studia CryTek, které roku 2004, udělalo nejnáročnější FPS ever (3 GHz, 1 GB RAM)

O příběh tu nejde - je tak obnošený jako košile hlavního hrdiny. Mise můžete plnit buď stealth stylem či Rambo stylem.

Mezi protivníky najdeme obyčejné žoldáky až Master Blaster mutanty.

Prostředí je rozmanité - od džungle po interiéry laboratoří.

Hra už sice graficky zastarala - v roce 2004 to byl ale masterpiece.

Proto dávám 90%.

Pro: Krásná grafická prezentace, možnost využití různých typů boje (stealth/Rambo styl)

Proti: Mutanti, v té době (2004) - vysoké HW nároky

-1 +6 −7
Začátek hry byl celkem dobrý ocitnul jsem se v kanále šli po mě nějací týpci a já musel být nenápadný (a v nějakých případech to bylo hodně těžký) poté jsem postupně musel vyčistit všechny tábory až jsem se dostal přes jeskyně až na nějaké chatrčeTo myslím ty domy na stromech a najednou jsou tam nějací trigeni a díky nim jsem měl zhnusenej celej zbytek hry.

Pro: Volnost,nádherné prostředí

Proti: trigeni,hoooodně dlouhé čekání na autosave,od cca poloviny hroznej příběh a ještě horší zakončení

-3 +16 −19
Hru jsem pred nedavnem dohral a sem docela prekvapen, protoze hra me bavila. Nevim, grafika mi teda neprisla nic extra, ale hratelnost paradni. Co me opravdu stvalo, byla delka hra. Fakt dlouha hra, a to ja nemam rad. A konec, ten mohl byt taky lepsi. A nekdy byly tezci taky ti mutanti (a to sem to hral na nejtezsi obrtiznost). No od ty doby jak ty mutanti vzali do rukou zbrane sem se spis smal, protoze se mi to zdalo uz trochu ujety.

Pro: Hratelnost, zabava (porad Vas to nuti jit dal), AI

Proti: Grafika, slabsi konec hry, bugy

-5 +3 −8

Pro: Skvěle hratelné mise, kde nebyli mutanti, grafika

Proti: Nudné mise, kde byli mutanti

-10 +2 −12
Pro mě to je to trošku horší než Half- life 2. Síla této hry je v grafice venkovních prostorů.... Ostrov je prostě úchvatný. Hraje se skvěle, můžete se projet v různých dopravních prostředcích (to mi v Half- life chybělo). Jednoduše povedená zábava
-11 +2 −13
Nechápu, proč je ta hra tak oblíbená. Příšerně stereotypní a obsahem dost tuctová střílečka. Grafika je výborná, CZ dabing strašný(ovšem na pobavení výborný) a příběh plochý jak prkno. Urcite je dobra na pohled, na zahrání nikoliv.

Pro: Grafika, pokud se rádi zasmějete dabing Vám vyhoví

Proti: Nuda, nuda, šeď,šeď

-17 +8 −25
Podle mě nejlepší střílečka vůbec, řeknu jenom to co mě uchvátilo natolik že to stojí za zmínku.
Děj má spád, což nevím jak popsat. Asi jako když má nazačátku filmu hlavní hrdina umřít a nakonec všechny pozabíjí. Nejvíce se mi líbili zombíci, protože ste nevěděli kde se zrovna vyloupnou nebo kolik jich bude.

Pro: Zombíci, příběh, znatelné rozdíly mezi druhy zbraní

Proti: málo zbraní, občasné bugy, poslední mise byla vážně nudná a velmi složitá

-28 +4 −32