... a tak Pipboy ukončil tuto smysluplnou diskuzi plnou vzájemného porozumění...
Freimen - ano, ty otázky byly na tebe a beru, že tedy nemůžeš odpovědět. Věříš svému názoru a to je hezké i když s nim nesouhlasim ani trochu, protože mě přijde podobný právě IWD, BG atd. ale spojovat ty hry jako pokračování je sakra hloupost a napsat to do diskuze jen jako test co to udělá, tak věř, že by mi souhlas nikdo nedal a poslali mě k šípku:D a takhle bych mohl vyjmenovat desítky her, které by mohly být jako pokračování je kvůli spustě podobnostem, ale zkrátka nejsou a nebudou pokračování:)

tak tedy sláva, už je konec:)
to Slayer: jestli ty otazky byli mireny na me, coz asi byli, tak se omlouvam ale nemohu na ne odpovedem. ani Icewind Dale , BG nebo BGII sem nikdy nehral. prakticky je neznam, ikdyz sem o nich slysel. a jestli myslis jiny otazky nebo to bylo na nekoho jinyho, tak sem trapak. jezis ze ja sem sem psal. :D ten muj prvni prispevek bych radsi smazal. ne ze bych si zatim porad nestal, ale bylo to blbe podany. no a musim uznat ze vim jak ty to chapes ale i presto mi prijde mojepointa lepsi. me proste prijde Crysis natolik podobnej ze si to spojeni s FarCryem zasluhuje. aspon se ta hra ma cim "chlubit". ale tak co hold sem do tyhle diskuze zasahl moc pozde a nevsimnul sem si ze to bylo ukonceny. FAKT. uz to nechci resit. at je treba Crysis primym pokracovani "clovece nezlob se" je mi to putna :D. mir s vami
Freimen - no ty urážky byly myšleny v obecné rovině, ale samozřejmě se ti za to omlouvám, ale uznej, že když už to píšu asi stokrát, že už ten projev nemůžu držet v tak slušné rovině jako na začátku, zvlášť když na mě ti co nesdílejí můj a názor ostatních, kteří tvrdíme, že nejde o pokračování začli útočit jako první včetně tebe, důkazy tu na to jsou, stačí si to přečíst. Na začátku jsem vždycky slušnej, podrážděně reaguju až když je to nutné podle hesla "jak ty mě, tak já tobě", neni mým stylem sedět a nechat na sebe nadávat a pokřikovat, husy jsem tady s nikým nepásl viz uživatel ještěr, žádná diskuze, žádné argumenty, jen tupé nadávky od něj:)

Mohl by si odpovědět na ty otázky?

ještěr - asi neznáš tu poučku o tom, že je dokázáno, že používání cizích výrazů v internetových diskuzích je znakem mentální retardace viď?:)
to Slayer: Mas pravdu, mas pravdu mozna sem to prehnal, ale nerikej mi ze sem fanatickej a trouba a buh vi co este. dobre mozna sem to rekl moc zatvrzele, to sem teda nechtel, ale ty se hned supis jak nekdo kdo sned pravdu celyho sveta. ano nekdy placam hovadiny, ale neznamena ze sem nemohl rict svuj naroz proti tobe. ty taky nepusobis na ostatni nejak moc privetive. ale i tak promin. nechci tu rozdmichavat ohen, ale prijde mi to ze to delas spis ty. ale nic proti. treba se pletu. hlavne ze ty mas tri prdele argumentu proti kazdymu prdu, ktery tady lidi reknou. ja mam svou pravdu ty mas svou pravdu. rozhodne ti ji nenutim, tak co placas o tom ze sem fanatik.
...heh a vůbec, řiď se tím co si napsal, cituji:

"ze ty vidis dve rozdilny hry je tvuj problem, ale ostatni nemusis presvedcovat o svych pravdach."

Tohle si vem k srdci a nazdar, já a ostatní jsme jen vyjádřili pochybnosti a fanatičtí přívrženci této hry se tu na nás vrhli, takže respekt názorů se očekává spíš od tebe, když si seš tak jistý svou pravdou, tak proč se tu hádáš. Možná by nebylo od věci se trochu odpoutat od některých her a ne si z toho dělat fanatickej kult kvůli kterýmu se hádáte jak troubové, je to JEN hra, ale pro někoho asi víc co, ach jo.
Freiman

1)Memphisovo rozhodnutí už to uzavřelo, opět kopete do mrtvýho těla,
asi vám dělá dobře se hádat.

2)nejsem sám, který to vidí takto, jste v menšině, ale snadnější je vždycky se spojit proti jednomu, ovšem pravdu to z vašich argumentů neudělá.

3)pochopil tady vůbec někdo příklad třeba s Icewind Dale a Bladur´s Gate atd.? Stejné studio, stejní nepřátelé, stejná grafika, stejný systém tvorby postav pouze s novým světem a příhěm či NPC, vše jen s malými odlišnostmi, a přesto se tu nenajde jedinej idiot, kterej by si dovolil tvrdit, že hry josu pokračováním, proč teda nejste schopni pochopit, že ty samé stejné prvky nedělají pokračování z Crysis, to je tak těžký??? Na zákulisí byznysu vám sere pes, to ví každý hlupák, že zrecyklovali z FC co se dalo a vytvořili Crysis, ale neni to pokračování, svět s příběhem a postavy či NPC jsou úplně jiné. Tu samou recyklaci dělalo třeba Black Isle nebo Westwood a jiní, jen tady plácáte něco o pokračování jen proto, že tam jsou palmy a podobní nepřátelé nebo že se to podobně hraje? No to je argument jak víno, víš kolik jsem hrál her, které se podobně hrají byly si podobné jak vejce vejci?

Jednoduchá otázka, proč neni Icewind Dale pokračováním BG nebo BGII atd., vždyť je to úplně ta samá situace jako s FC a Crysis? Nebo chceš víc příkladů?
to Slayer: este k tomu ze Crysis je/neni volnym pokracovanim Far Cry. Crysis bezi dokonce na stejnym enginu kterej je jen hodne vylepsenej, editor je uplne identickej, prostredi je az na par odlisnosti stejne, boje jsou stejne dynamicke, vyvojari se nezmenili atd. Jedinej rozdil je v nazvu a pribehu, ktery proste nemohli byt stejny kvuli pravum Ubisofti. je mi uplne putna jak tomu tady ostatni rikaj a je putna jestli to vzniklo z webu/casopisu toto spojeni, ale pro me zustava Crysis dokonce vic nez jen volny pokracovanim. ze ty vidis dve rozdilny hry je tvuj problem, ale ostatni nemusis presvedcovat o svych pravdach.
Hmmm, a nejvtipnější na tom je, že ten "přímý následník" nebude mít s FC 1 společného už vůbec NIC, a to ani ty prokletý palmy..natož příběh.
Že to píšeš zrovna ty ještěrko, kdo s tímhle vším okolo češtiny začal, nesereš si teď tak trochu do huby?:)
imbecilni cestinarska vlozka no comment, stejne to vetsinou vytahujou na svetlo jen ti, kteri umi cesky velmi pochybne. v tomto pripade se to potvrdilo. divim se, MCZ, ze to vubec seriozne resis. zvlaste, kdyz slo zcela evidentne o prostredek choromyslneho flame. :)

pipboy: je mi samozrejme uplne jedno, jestli mi zmenis 1 slovo. spis se ale obavam, ze je zde *nekdo*, kdo tento akt bude povazovat za imaginarni osobni viteztvi a v cca jeste 30 postech ti bude nejruznejsim zpusobem lezt do prdele - dosti neprijemna situace. :)
MCZ - ok, ukončíme to, takže pokud máš důvěryhodný zdroj jako slovík apod. tak ti dávám souhlas, já takový zdroj nemám, soudím v tomhle případě pouze podle toho co slyším a tvar "bys" mi doslova rve uši i oči, další podobné tvary jako "bysem" atd., které každý hojně využívá a jejich nesprávnost asi netřeba řešit, tam je to jasné:) Finito.
(jen ukončím češtinářský OT) Slayer: psaní hovorovou češtinou ti neberu, jen se nesnaž tvrdit, že "bys" je nespisovný výraz, protože spisovný je. (Jinak "bysem" je nespisovně - správně je samozřejmě "bych".)
no jestli to psala prskajici jesterka tak nemas predstavu jak moc je mi to u prdele :)
tak ti jenom přeju ať ve zdraví přežiješ ten nálet všech "joudů", kteří tě budou lynčovat za tuhle drzost to změnit v popisu hry:)
(pokud uz nekdo trva na slove "pokracovani", mel by trvat i na slove "duchovni" misto "volne", kterouzto zmenu jsem uz odelal do editu)
MCZ - já píšu jak spisovnou češtinou tak i hovorovou, která je pro ostatní rozhodně lépe stravitelná, ovšem v můj prospěch hovoří malé bezvýznamné plus, nezačal jsem do nikoho rýpat se spisovnou češtinou s tím, že sám má velké mezery, nemám rád pokrytectví.

Jinak rád podepíšu co napsal piboy:)
Crysis neni jakymkoli pokracovanim Far cry. Cry v nazvech a palmy ve hre jsou dusledkem nedostatku invence autoru a pricinou vyse(nize) zminenych mylnych dojmu. S rozebiranim cestiny tahnete do prdele.
Slayer: opravdu?
A co ty hrůzy typu "jsem rád, že si nepopřel svou" ("jsi" místo "si")?
Pokud jsou pro vás tvary jako "bys" "bysem" atd. spisovná čeština, tak prosím, ale radši bych to tu nedával za vzor spisovné češtiny:)
Nic proti, ale zrovna mě učit spisovné češtině, to si trochu na špatném hřišti a snad i v jiné lize:)

Nebo byl účel rozpoutat další hádku...?
Adieu: :-))) speciálně "by si" je opravdový patvar - v podstatě stejný jako "by sem" (správně - bych).
Slayer: To určitě není, jen jsem tě upozornil, když už ses tím začal ohánět.
Adieu - a ještě k tomu si zapomněl dodat spisovné tvary jako "bysme" "by sem" "abys" (propast česky?:D) "kdybys" atd. :D

Opravdu je potřeba rozdíly ve spisovné a hovorové či nespisovné češtině rozebírat zde?
Slayer: Skutečnost je taková, že jediný správný tvar je "bys". "By si" či "by jsi" jsou zločiny. :-)
jsem rád, že si nepopřel svou chybnou spisovnou češtinu a neuznal svou chybu s použitím slova o kterém evidentně nevíš co znamená ty principále:)
ještěr - tak ještě jednou, CRYSIS neni oficiálně pokračováním ani volným pokračování Far Cry, to, že v zákulisí byznysu, ty obchodníku, je jasné, že zúročili své zkušenosti z FC a okopírovali vše co mohli ze svého starého titulu a konceptu je věc jiná, ale jinak se nejdná o žádné pokračování.

bys - je to sice používané, ale vzhledem k tvému vytahování spisovné češtiny je samozřejmě spisovně správné "by si"

nepouštěj se do vod, kterým nerozumíš, jen si tím podřezáváš větev, tím myslím tu tvojí spisovnou češtinu.
když už si nakousl tu češtinu, proboha, se slovem principálně běž tak akorát do cirkusu za principálem, tady si dost ustřelil:D
myslím, že toho o brandech v herním byznysu moc nevíš, když ti opakovaně nedochází tyto věci. raději už na ně proti ani nereaguj.

"bys" je normální česká zkrácenina, stejně jako anglické "you'd". ale perli si pro mě za mě dá...
Aha, takže volné pokračování je to proto, že to má podobné názvy:)) fajnový argument.

Co sem pleteš slovník spisovné češtiny proboha? Zrovna ty jehož projev je dosti nespisovný a chabý, viď ty "bys":)
CRYtek, Far CRY, CRYsis. jaká to náhoda! podobné zbraně, principálně stejná linka, stejné prostředí. what a luck...

vážně, hochu, ty se mi snad zdáš. doporučuji trávit více času nad slovníkem spis. češtiny a to v rámci alespoň průměrné čtivosti svých komentářů. možná bys pak ostatní méně otravoval s kravinama. see ya.
Ronik - říká se tomu tak, potože to "volným pokračováním" začli nazývat na pár webech a časopisech a už se toho chytají všichni, a jak řekl jeden úspěšný ministr propagandy, "100 opakovaná lež se stává pravdou", takže podle tohoto rčení, když to říkají téměř všechny weby a časopisy, musí to být pravda že, chraň bůh aby se někdo opovážil říci, že je to vlastně blbost a jediné co ty hry maji společného je lokace a vývojářský tým, kdyby to nebylo v džungli, nikdo by to s FC vůbec nespojoval.

A znovu opakuji, stejná lokace, podobné zbraně, podobní nepřátelé s jiným příběhem a obsazením neznamená automaticky "volné pokračování" protože by se tak daly označovat desítky či stovky jiných her a to by byl slušný guláš.

Dál k tomu neni co dodat, stejně nikdo neustoupí ze svého stanoviska, takže proč to tu vyvracet, když tomu věříte:) Ostatně, má databáze to neni, proto její serióznost a úroveň neni moc mojí starostí, já popisy dělám podle svého nejlepšího svědomí. dál se tu nemíním hádat.
Memphis: /signed
Slayer: A co by to mělo být? Kdyby Crytek udělal adventuru z vesmíru odehrávájící se na planetě platónsky uvažujících klokanů, tak to volné pokračování Far Cry nebude. Jenže když udělá hru, která v mnoha směrech na Far Cry navazuje, má podobný název a dokonce se i odehrává ve stejných kulisách, tak si tomu říkej klidně spirituální následník, ale ta hra je pokračování Far Cry a jen kvůli autorským právům se jmenuje tak, jak se jmenuje.
Hm, ale her, kde se bojuje s podobnými nepřáteli v podobných lokacích s podobnými zbraněmi s jiným příběhem je opravdu hodně, ale žádná neni jako "volné pokračování" ty hry jsou podobné, ale nic to nemění na tom, že to neni žádné volné pokračování, souvislosti tam jsou ale to je opravdu vše:)

btw-Kdyby nevznikla Duna, neni C&C a kdyby nevzniknul Wolfenstein 3D nebyl by Far Cry atd. atd.:) (mám pokračovat dál co by vše nevzniklo neýt určitých her?:), v obojím jsou národy se svými jednotkami, všechny jednotky z obou sérií jsou podobné, v obojích těží koření (ehm, já zapomněl, v C&C je to Tiberium) obojí má skoro stejné budovy a světe div se, C&C neni ani omylem "volným pokračováním" Dune:)
myslím, že když se podobně vyjádřil i Cevat Yerli, "něco málo" na tom pravdy mít budeš...
Slayer: Pokračuje v bojůvkách na ostrově s lidmi a mutanty (ehm, málem bych zapomněl, místo nich jsou tam teď mimozemšťané), kdyby nevzniklo Far Cry, nevznikne ani Crysis. Má schválně podobný název jen proto, že vývojáři přišli o značku Far Cry. Má k "volnému pokračování" daleko blíž, než bude mít Far Cry 2 (afrika). Ale to je samozřejmě jen můj názor a nemusím mít pravdu. ;)
98% lidí souvislosti mezi FAR CRY a CRYSIS chápe, 2 po lobotomii ne. stane se.

a já s tím můžu žít...
Memphis - ok, pokud máš pravdu, tak nám řekni v čem to pokračování tkví? v čem přesně Crysis pokračuje?:)
Slayer: Podle mě slovní spojení "volné pokračování" vystihuje situaci s Crysis více než dobře...
Memphis - no na té větě je pravda jen, to, že to dělalo stejný studio a to je asi tak vše, ač se to nemusí zdát, s Far Cry to oficálně nemá společnýho nic, poračování se teprve dělá.
no tohle snad ani nebudu komentovat, on je snad Crysis nakonec volným pokračováním Syberie ;)))
Mě dost štve tahle věta,protože to není vůbec pravda:Far Cry se dočkalo volného pokračování v podobě Crysis od stejného studia.