Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fall of the Titanic

03.12.2015
10
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra váš přivádí na palubu zaoceánské lodi Titanic v jejích posledních minutách. Ačkoliv se jedná v první řadě o simulátor této neblaze v historii zaznamenané lodi, není jediným hratelným módem, ty jsou zde zastoupeny hned tři. Exploring Mode nabízí možnost volně si projít loď a prohlédnout si její útroby. Bez časových limitů si tak lze prohlížet jednotlivé paluby, haly a pokoje. Escape Mode vtělí hráče do postavy jednoho z pasažérů postupně se potápějící lodi, který se z pohledu první osoby musí pokusit z podpalubí dostat pryč a zachránit se. Nebude to ale jednoduché, pro úspěšné přežití je nutné najít několik potřebných předmětů, které napomohou útěku. Sink Mode naopak hráče uvede pouze coby diváka postupně se potápějící lodi, kterou lze kamerou sledovat z různých úhlů a výšek a čekat, až zmizí pod hladinou.

Hra vzešla z komunitního Steam Greenlight a postavena je na Unity Engine. Hra i po vydání neobsahuje ale stále vše, co si autor naplánoval. Např. v Exploring módu nelze stále vstupovat všude a hra je zcela pustá. Na NPC aktualizaci autor stále pracuje a postupně vydává stále nové úpravy a doplnění hry včetně nových přístupných místností.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 20
Vůbec netuším jak a čím začít. Nemám zdání, jak popsat, jak moc jsem konsternován i tím málem ztráveného času u... tohohle. Nečekal jsem totiž, že hned po Lost Valley dostanu facku znovu.

Fall of the Titanic si pamatuji ještě jako jednu z neskutečného množství Greenlight produktů, kdy to ještě sice vypadalo hnusně, ale příslib do budoucna v tom nějaký byl, pokud by se to autorovi podařilo doladit a udělat tak z Titanicu virtuální procházku. Hra se posléze dostala do steam distribuce a nějakým záhadným způsobem i ke mě. Právě i po Lost Valley mi ale nějak uniká, jak se mohou některé produkty dostat přímo do Steam distribuce, protože tahle hra... ta hra je...

...je furt ta stejná alpha verze, jak byla prezentována někdy na Greenlightu. Lautr všechno vypadá odpudivě hnusně a nedotaženě. Hlavní menu, grafika hry, nápověda co a jak lze kde dělat, ovládání (pro změnu nelze vertikálně obrátit myš), design mi nějak nesedí, protože mi přijde pro postavu a hru hrozně stísněný, někdy přestávají reagovat klávesy nebo myš (v menu), v Escape módu se prolínají hnusné textury, v Sink módu se můžete kamerou dostat pod vodu, kterážto zmizí a pod ní je znovu obloha - loď, obklopená několika ledovci, pak vypadá jak kdyby se vznášela ve vesmíru poblíž nějakých asteroidů. No prostě: Tenhle projekt by měl jít do distribuce až za několik let. Autor stále vydává aktualizace a přidává a zpřístupňuje nové prostory, ale stále se v Exploring módu nemůžete dostat všude. Loď je naprosto liduprázdná, protože NPC ještě nebyly do hry dosud přidány. Totální kvazi nedodělek nehodný jakéhokoliv zájmu do doby jeho dodělání. Obávám se ale, že toho se už hráči nedočkají, protože jestli tohle dokázal autor začít prodávat, díky reakcím a hodnocením hráčů na Steamu moc dalších fanoušků nezíská a časem se na to vykašle.

Hra má sice tři módy, ale smysl mají asi jen dva: Simulátor a jakási variace na 3D FPS adventuru, ve které jde o přežití.

Escape Mode: Probudíte se v kajutě zaplňující se vodou. vaším úkolem je samozřejmě utéct do vyšších pater až na vrchní palubu a pokusit se přežít. Podpalubí se rychle naplňuje průzračnou kapalinou a vy nemáte moc času. Jenže mříže na schodech jsou zamčené - musíte najít klíč. Ten je ale někde zavřený a tak musíte najít něco, čímž se přes dveře ke klíči dostat. A pak najít správné dveře k východu a pak... Tohle je asi jediná část hry, která jde považovat za hru. Nedá se ale moc ovládat, není to nijak zábavné ani zajímavé a díky grafice je to navíc ohavné. raději jsem se dobrovolně utopil.

Exploring Mode: Útroby lodi v téže ohavné nedodělané grafice. Navštívit můžete jen něco, některé místnosti nejsou dodělané a tedy zpřístupněné.Nikde není ani živáčka, ale ve společenských místnostech hraje hudba. Vzhledem k tomu, že to nijak hezky nevypadá a na honosnou loď mi přijde zvolená velikost chodeb a místností nevhodná, není důvod se tu moc potulovat.

Sink Mode: Asi největší WTF část celé téhle hry. z ptačí perspektivy, kterou můžete ovládat, si můžete prohlížeč z různých úhlů pomalu se potápějící tichou prázdnou loď až do chvíle, kdy se... chvíle napětí... potopí a zmizí pod hladinou. Zážitek obzvláště pro ty, co nikdy v životě neviděli jakýkoliv předmět končit pod vodou. Bonusem jest alespoň už výše zmíněná možnost udělat z Titaniku vesmírnou loď. Jakmile loď zmizí pod hladinou, máte asi dvě tři vteřiny na to kochat se tmou a vzápětí, voila, Titanik je zpět na svém místě a znovu se pomalu a naprosto stejně potápí - smysl téhle smyčky jsem nepochopil.

Takže stejně jako u Lost Valley: Tragédie, ruce, nohy, uši i oči od toho!

Pro: Nápad s procházením si palub Titanicu i vyzkoušení si pokusu o záchranu holého života.

Proti: Naprosto nedodělané, nevychytané a tedy i nehezké, divně vypadající a prostorově nevhodné pro chození herní postavou; spartanské menu s minimálními možnostmi nastavení; alpha verze vydávaná za peníze!

+11