Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Exolon

94
4 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
akce > plošinovka
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1987 AmstradSpectrumC64
1989 AmigaAtari ST
Vývojáři:
, (Amiga verze, Atari ST verze), (Amiga verze, Atari ST verze)
Samotní vývojáři specifikovali Exolon jako "planet bound battle game", což by hráče mělo připravit na to, že se jedná o akční arkádovou střílečku, v tomto případě kombinovanou s plošinovku, v níže bude likvidovat nespočet nepřátelských válečných strojů a robotů na povrchu cizí planety. Hra obsahuje pětici úrovní, přičemž každý level se skládá z 25 obrazovek plných akce a prověří rychlost, reflexy a taktiku hráče.

Hráč převezme úlohu vojáka budoucnosti, jenž přistává na neznámé planetě. Zde jej přivítají stovky agresivních vetřelců pohybujících se po zemi i obloze a zabezpečovacích zařízení, která planetu chrání před nevítanými příchozími. Kosmonauta chrání speciální oblek exoskeleton, který neplní jen funkci ochrannou, ale jeho součástí je i zbraňový systém (blaster, granáty, bomby).

Exolon byl naprogramován primárně pro 8-bitové C64 a ZX Spectrum. Dodnes je považován za jednu z her s vůbec nejlepší grafikou pro počítače ZX Spectrum. O něco později byl portován na Amigu a Atari, struktura některých úrovní pro tyto verze byla lehce upravena pro zvýšení obtížnosti.


Poslední diskuzní příspěvek

Dá se srovnat původní hra s remakem Exolon DX? Ten nový počin jsem hrál a přišle mi úplně skvělý včetně grafiky a zvuků. Tak by mě zajímalo,…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.