Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Endless Space

77
15 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
strategie > budovatelská strategie
simulátor > vesmírný simulátor
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
04.07.2012 PC
Vývojáři:
Titul Endless Space je vesmírnou strategií vycházející ze systému 4X (eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate), ve které se hráč zhostí jedné z celkem osmi hratelných ras na cestě za dobýváním vesmíru. Autoři hry sestavili rasy tak, aby hraní za každou podléhalo jiným herním mechanismům a strategiím; zatímco některé vynikají rychlostí výzkumu či lodí, jiné sází na vojenskou sílu nebo rychlost osídlování cizích planet. Každá rasa je tvořena celým systémem těchto specifik.

Prostředí hry je složeno z celkem tří úrovní. Na nejnižší úrovni to je konkrétní planeta, na úrovni vyšší soustava planet a nakonec celá mapa kampaně. Ta je ovšem dále rozšířitelná možností cestování skrz červí díry do jiných, stejným způsobem rozdělených částí vesmíru. Soustava může obsahovat až 6 planet, od sebe se lišících typem útvaru (pouště, pustiny, led, pralesy), velikostí, dostupnými zdroji, ale také tvarem - namísto planety jako takové můžete osídlovat i mohutný pás asteroidů.

Na začátku hráč začíná s jedinou planetou. Při osídlování dalších planet je tak potřeba pečlivě volit, jaká hráči přinese v konkrétní fázi hry užitek. V případě nedostatečné produkce jídla je hráč nucen k volbě planet vhodných k zemědělské produkci nebo při pomalé progresi výzkumu je potřeba výzkum rozšířit na vhodnější arktické planety. Systém výstavby se zde nevztahuje k jednotlivým planetám, ale ovlivňuje celou soustavu. K rozvoji a využití konkrétních planetárních specifik je ale možné se dostat skrz adekvátní výzkum. Hráč však není pouze omezen na již daný stav planet a může jej za použití dostupných terraformujících nástrojů i přetvářet.

K dispozici je také systém pěti různých typů hrdinů, které může hráč najmout a stanovit jim oblast působení - udělat z nich správce planetárních systémů nebo admirály vesmírných lodí. Každému typu se s přechodem na vyšší úroveň rozvíjí vlastní vývojový strom schopností. Kromě ve hře existující diplomacie a obchodování s cizími rasami jsou pochopitelně také nedílnou součástí hry vesmírné boje, které neprobíhají klasickým stylem ovládání jednotek, ale jsou založeny na spíše filmovém pojetí na základě rozdávání rozkazů a volby z dostupných možností vedení boje. Cíl hry si hráč volí na začátku hry, k dispozici je ale pochopitelně také volná hra bez stanoveného konce.


Poslední diskuzní příspěvek

mrazikcomp: Po objavení warpu už to neplatí, raketle sa potom nemusia pohybovať po šnúrach medzi systémami a voľne korzujú po celej galaxii.…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.