Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Vojtěch Halama • ČR - kraj Liberecký

Momentálně rozehráno


Profil

Ve hře je pro mě zásadní prožitek.
Je to příležitost zažít něco nevšedního "na vlastní kůži", a to mnohem autentičtěji než v knihách nebo filmech, protože zde příběh nejen sledujete, vy ho žijete.

Dobrý příběh je proto základem, ale stejně tak to může být atmosféra. Pokud hra stojí za to, vtáhne mě do svého světa a já v něm žiju, odtud moje (léčená :D ) závislost.
Tak se může stát, že můj nejoblíbenější díl Call of Duty je Black Ops, že strašně žeru šíleně zabugovaného Stalkera, bráním Dear Esther, kde se dá, a když je ve Skyrimu možnost "pojď se mnou přes půl mapy nebo si dej quicktravel a sejdem se tam", většinou jdu přes tu půlku mapy.


TOP 3:
série Zaklínač
série Mass Effect
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Top 3 Soundtracků:
Assassin's Creed 2
Child of Light
Ori and the Blind Forest

• Nemyslím si, že je Mafia II špatná hra, i když jedničku rozhodně nepřekonala.
• Štve mě, když ve hře sbíráte peníze a pak si za ně není co koupit.
• Moje první hra byla Prehistorik 2 :)
• Strašně žeru hry, kde můžete ovlivnit děj, ale nevadí mi ani jednocestné vyprávění.
• Mám rád Castles in the Sky, Limbo a Machinarium a myslím si, že podobné indie hry mají na trhu s videohrami místo.
• Nelíbí se mi, že ve Skyrimu není dovednost boje beze zbraně. Oblivion i Skyrim hraju za Khajiita. I když je to technicky úplně k ničemu, vařím všechno, co se dá.
• Možnost rozhodnout se jako hodný/zlý nepovažuji za možnost výběru. Maximálně tak v Mass Effectu, kde se ty hranice občas smazávají a body do Renegada =/= odečet bodů z Paragona.
• Nesouhlasím s tvrzením "S příběhem ve střílečkách je to stejně jako s příběhem v pornu," na druhou stranu i já jsem strávil mnoho času s CSkem a CoD IV po netu :)

Hrál jsem Dotu od jejích počátků asi dva roky, ještě po Hamachi, ale tyhle doby jsou dávno pryč. WoW neodsuzuju, ale nehraju. Na MMORPG nemám čas. Poslední dobou hraju hlavně hry, které když zapnu za týden, nevadí, že si přesně nepamatuju, co se stalo minulé hraní (open worldovky).

Příliš staré hry už jsou na mě... prostě moc staré. Morrowind si ještě zahraju, ale nic předtím už ne. Naopak příliš nové hry se mi taky do ruky nedostanou, protože jednak nemám moc čas a druhak můj PC je veskrze průměrný :D
(Moje holka je přesný opak, pro tu naopak platí "čím starší hra, tím lepší" :D )

Lidi, kteří hrají jiné hry, jiné styly a za jiné postavy, shledávám zajímavými na porovnání a nijak je neodsuzuji :)