eden*

eden*: They were only two, on the planet

30.01.2015

Po objevení záhadné červené hvězdy poblíž Marsu začnou na Zemi propukat vážné klimatické změny. Vědci odhadují, že do sta let bude planeta neobyvatelná. Válka o nerostné suroviny na sebe nenechá dlouho čekat. Řídnutí populace však přesvědčí znesvářené strany o nutnosti příměří. Vzniká tzv. Earth Evacuation Project, který má za cíl přesunout celé lidstvo do vesmíru za pomoci vesmírných lodí. Zdánlivě bláznivý nápad se však začne realizovat po vytvoření speciálního druhu člověka nazvaného "felix", jenž vyniká dlouhým životem a jedinečnou inteligencí.

Když už se projekt blíží ke svému závěru a na Zemi zůstává jen hrstka lidí, je mladý voják Ryou Haruna přidělen do zvláštního výzkumného centra jako osobní ostraha nejvýznamnější ze všech felix, Sion, stojící za vytvořením a spravováním vesmírných korábů. Brzy však zjišťuje, že Sion je pouze vězněm a rozhodne se jí pomoci s útěkem.

Kinetická novela kratšího rozsahu vyšla v Japonsku již v roce 2009. V anglickém jazyce jsou dostupné dvě verze. eden*, určena pro všechny věkové skupiny, a eden* PLUS+MOSAIC obsahující erotické scény z původního vydání.

Ehh, to jsem já špatně zadal nebo někdo přehodil odkaz na Mangagamer do modifikací?