Dungeon Keeper: The Deeper Dungeons

30.11.1997

rozšíření

Deeper Dungeons je datadiskem ke hře Dungeon Keeper, která staví hráče do role vládce temného dungeonu. Datadisk nabízí 15 nových úrovní pro single a 15 pro multi-player, trochu nové grafiky a vylepšenou umělou inteligenci. S pomocí Deeper Dungeons lze zprovoznit editor map, který byl stáhnutelný na oficiálních stránkách (nyní již jen na neoficiálních) a je součástí Dungeon Keeper Gold, což je edice zahrnující původní hru, datadisk a právě editor map.

Narozdíl od Dungeon Keeper zde není nutné hrát levely postupně, ale lze si vybrat jakýkoliv ze seznamu. Není zde již stoupající obtížnost a většina z nich je obsáhlejších než levely z původní hry. Hra neobsahuje žádné bonusové minilevely.

Díky nedávné plodné diskuzi u Dungeon Keepera jsem čekal že pan vševědoucí "Fíčura" Walome něco napíše, ale asi bohužel nemá čas.
Tak to zbývá na mě. Původně jsem nechtěl komentovat staré hry, ale když i dnes se najdou jedinci co to hrají, tak si říkám proč ne.
Deeper Dungeons jsou datadiskem ze staré školy, který skutečně výrazně doplňoval původní hru a ne jak bývá dnes zvykem kdy DLC často přinášejí jen kosmetické změny za hříšné peníze. (a nebo rozkouskují celou hru na jednotlivé DLC, ať to vynese víc...viz třeba Blood bowl 2)
Tato hra patří k mých asi nejhranějších v průběhu let, pamatuji si ji v DOSu a i před rokem jsem si zas nainstaloval GOG golden edici a znova si ji z chutí projel.

Obyč Dungeon Keeper beru jako trénink takovej tutorial na toto :). Všechny kola tam byly moc jednoduché a lepší nápady v ní měly jen bonusové secret levely.

+ každá mise je jiná, někde máte možnost stavění obrovského dungeonu, přístup k diamantů
někde musíte využít jen malých místnostní ve skále
někde se musíte nejdříve prosekat hrdiny se svým monstrem z vlastního pohledu
a někde čelíte třeba armádě hrdinů co na vás neustále útočí
či musíte zničit jejich velké pevnosti
málokdy máte přístup ke všem místnostem, takže jste rádi za to co máte a využijete vše
(kromě Barracks? :D tuhle místnost jsem nikdy nepochopil a nestavěl. Jo vím že láká orky ale jinak její funkci nechápu. Údajně má sloužit na vycvičení vůdců příšerek, které pak následují ostatní do boje. V praxi se mi to nikdy nepovedlo. )

- vím že to bylo i v Magic Carpetu ale mohli dát někde do menu možnost si zapnout SVGA grafiku, ne každý ví že se to dělá přes ALT+R
- ve své době s příchodech rychlejších PC byl problém se scrollováním při výběru misí :), prostě to přeskočilo hned na konec seznamu a na prostřední mise bylo vzácné se dostat :D
- nevím jestli to bylo jen v DK ale na opevněných zdech si pamatuju ornamenty tulících se mistressek :) a tady už ne? to cenzurovali?

Je to jedna z mých nejmilejších her, vždy jsem si to skvěle užil. Ani nemám představu kolikráte jsem všechny mise projel.
Mlátit svoje pochopy aby pracovali rychleji, natěžit statisíce zlata do své obrovské pokladnice, opevnit si své celé podzemí, vyřídit nepřátelské keepery, rozdrtit hrdiny a zkonvertovat je na svou stranu. S impem vybaveným kouzlem neviditelnosti obsadit cestu k nepřátelskému srdci a krutě náhle zaútočit. Kráčet po lávě převtělený na draka a bombardovat hrdiny skákajícími granáty. (zvláštní že granát příšerka sama nikdy nezakouzlí, asi by pak byl moc velký bordel. Chce to cvik, občas se vám odrazí zpět ale sranda to je) S cvičenými upíry na strážných stanovištích bránit zranitelná místa svého podzemí proti ztrátě území. Přetáhnout protivníkovu armádu bez boje na svou stranu přes scavenger room. Rozmístit pasti a zlikvidovat valícími kameny vše živé co má drzost útočit na vás. Kouzlit závaly na protivníkovi spící příšerky v doupěti... A prostě se skvěle bavit.

Deeper dungeons mám dokonce raději než Dungeon Keeper 2, který sice byl lepší v ovládání ale herně mě bavil méně.

Pro: skvělé mise

Proti: skoro každá příšerka má asi zbytečně moc kouzel :) to přehnali ale zvyknete si