@Isair (17.05.2019 18:39): Máš pravdu. Atmosféra a hudba, výhled, práce s prostředím....myslím, že jde o jednu z her, která prostě nemá obdoby a v novodobém zpracování něco takového jen tak nenajdeme.
@Isair (17.05.2019 18:39): Hodne to jede v takovym lehce futuristickym cyberpunkovym stylu riznutym Neuromancerem a Blade Runnerem, coz i v souvislosti z boomem elektronicky hudby v prvni pulce frcelo. Je to opravdu zajimava hra, uz jen tim zvlastnim vyhledem a u nas si ve sve dobe ziskala na proslulosti i legendarni Andrewovou recenzi ve Score, typickou ukazku toho, jak se tehdy v polovine 90. let u nas delala herni novinarina. Kam se hrabe nejakej Peroutka.:)

Je to uz hodne let co jsem obe hry hral, ale stylove lehce podobnou adventurou je treba Nightlong: Union City Conspiracy, coz je pro zmenu uplne zapadla zalezitost, ale Dreamweb je tim pribehem a stylem jedinecnej.
Tuhle hru jsem kdysi dohrál, teď nevím, jestli jsem dojel jednu nebo dvě kapitoly, a už nevím, proč jsem si dal pauzu a nedojel to, ale je to vynikající hra, koment mi připomněl, že bych to měl někdy dohrát. Je to jedna z nejzajímavějších adventur vůbec, už jen svým pojetím.
Tu hru znam, byla na ni recenze ve Score a mela pekny hodnoceni, bohuzel mi nesedi zanr, alonovky a RE klony nehraju. Sel bych maximalne do City of Lost Children kvuli atmosfere filmu.
Nevi nekdo, jestli autori Dreamwebu (treba pod jinym jmenem) dal pokracovali v herni brazi a jeste nejakou hru udelali? Podobne cyberdepresivni pohodu aby dnes clovek pohledal.

Mozna nekdo z nich ma prsty treba v Sanitariu...
Pamatuji se, že snad v prvním Levelu na to byl návod na celou čtvrt stranu.
Ta grafika u Hell mi tak špatná nepřijde, ale klasický pixel art je jistě lepší.

Zkoušel jsem Countdown, ale ten má vcelku špatně vyřešené ovládání (=stejné jako první dva Texové nebo Dark Seed). Vyzkouším asi Noctropolis, které se tváří více než povedeně.
Jj, začátek troch nepřehledný. Nevím zda to bylo mou verzí, ale hra ještě trochu šumí (cd verze) díky menší kvalitě nahranách skladeb, ale díky tomu to je ještě lepší.

Asi neznáš něco podobného ve stylu DreamWebu a Duny?
IMHO to zas tak jednoduchy neni, alespon zpocatku urcite ne. Je tam hodne predmetu, ktery muzes sbirat a jsou uplne k nicemu, halda ruznych nepouzitelnych cartridge apod. Kazdopadne po dlouhy priprave prvni vrazdy uz to jede jako po masle, to je pravda.

Je to fakt pecka s uzasnou atmosferou a hudbou, hral jsem kdysi jen nontalkie verzi, s dabingem by to melo byt jeste lepsi.
Jak mám často tendece snižovt po nějakém čase hodnocení, tak tady nastává přesný opak. I přes krátkou délku a menší obtížnost se jedná o jednu z nejlepších adventur, především co se atmosféry týče.