Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dragon's Dogma

25.02.2012
71
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

The destiny of the world. The heart of one hero.

Pro znavené poutníky pokryté prachem vnitrozemských cest je příchod do vévodství Gransys vítanou úlevou od nejhorších strastí. Úbočí mohutných pohoří přecházejí ve svěže zelené hvozdy plné zvěře a ty zase v širé pastviny, kde chomáče trávy čechrá slaný vánek od nedalekého pobřeží ohraničeného příkrými dolomity, jež dělí vlnobití odolávající pevninu od hlubin moře. K bukolické idyle však má tento kraj daleko, což by dosvědčila řada vyvolených, kteří v průběhu dějin činili přítrž řádění cyklicky se navracejících draků. Vyjděte monstrům v ústrety i vy - třeba až do jejich doupat!

Tvorba charakteru zahrnuje volbu etnicity, tónu hlasu, pohlaví, tělesné konstituce a modelaci tváře, což následuje volba z devítky profesí. Coby správný vyvolený potřebujete své věrné. Této role se zhostí lidem podobní Myrmidoni, tajemní obyvatelé paralelního světa známého jako Rift a zastanou roli vašich pěších družiníků, „pawns“. Povely, co za určitých situací dělat či nedělat, se dá docílit zvýšení efektivity jejich asistence, která je naprosto nezbytná pro zvládání větších počtů nepřátel, i pro zdolávání mohutnějších oblud, po nichž je nutné šplhat.

Souboje jsou blízké sérii Monster Hunter. Ke zmíněným povoláním se váží sady speciálních chvatů s meči, dýkami a luky. Hradbami obehnané Gran Soren s více jak dvěma stovkami NPC představuje hlavní zdroj questů. Zároveň jde o místo, kde lze doplnit zásoby potravin, alchymistických ingrediencí, i přespat za venku velmi nebezpečných nocí, kdy bez zažehnuté svítilny neuvidíte ani na krok. Okolí města skýtá řadu ruin s více či méně cenným lootem, bylinami a vstupy do tajuplných míst, kam se jen tak někdo neodváží.

Rozšířené vydání nese podtitul Dark Arisen (2013).


Poslední diskuzní příspěvek

Tahle základní verze se už nedá digitálně nikde koupit tuším. Jen krabicovky v bazaru na ps3 a X360. Podle mne to museli stáhnout kvůli té úvodní skladbě a její licenci a už se jim nevyplatilo to patchovat jinou hudbou když se prodával Dark Arisen.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.