Dragon Throne: Battle of Red Cliffs

26.03.2002

Dragon Throne: The Battle of Red Cliffs je přímé pokračování hry Fate of the Dragon, jehož děj se znovu odehrává ve starověké Číně na konci druhého století našeho letopočtu, ale tentokrát vše bude směřovat k události jménem Bitva o Červené útesy. Stejně jako v předchozím dílu se i zde vžijete do role jednoho ze tří vojevůdců, jimiž jsou Liu Bei ze země Shu, Cao Cao z říše Wei a Sun Quan z království Wu.

Svou armádu budujete pomocí dělníků, jejichž výcvikem se z nich stanou vojáci, což funguje i obráceně, kdy můžete vojáka degradovat opět na obyčejného dělníka. Dalšími klíčovými postavami jsou hrdinové, kterých si můžete najmout libovolný počet. Mimo to, že získávají speciální dovednosti a hrají tak důležitou úlohu v bitvách, jsou potřební také v ostatních činnostech, protože je možno jim přiřadit důležité funkce, jako je ministr, hodnostář nebo obětní. Bojová morálka hrdinů postupem času upadá, a proto ji musíte pozvedat dary a oceněními, což je potom opět uvádí do optimální formy.

Ve hře je nutné mít neustále k dispozici určité množství pěti důležitých surovin, mezi něž patří zlato získávané z daní a obchodování, kámen těžený v dolech, dřevo těžené v lese a obilí s masem, jež se získává z pěstovaných plodin a chovaných zvířat na farmách. Pro vojáky budete muset navíc vyrábět také jídlo a víno. Existuje však možnost jednoduše si postavit obchod, kam budou pravidelně přicházet obchodní karavany, od nichž lze nakupovat suroviny, které vám v daném okamžiku chybí.

Každou misi lze dokončit nejen zničením nepřítele, ale i obsazením jeho hlavního sídla, kdy všechny budovy a obyvatelé přejdou pod vaši zprávu. I diplomacie je ve hře podstatná, protože zde můžete vytvářet různá spojenectví, která lze udržovat peněžními i naturálními dary. Hra obsahuje dvě mapy, kdy malá mapka znázorňuje město a na druhé větší mapě je vidět celá zem, přičemž útoky probíhající v reálném čase lze provádět na obou z nich s možností hru pozastavit, vytvořit bojovou skupinu a určit její chování. Pohled kamery je z ptačí perspektivy a k dispozici je jak singleplayer, tak i multiplayer.

Nevedel by mi niekto poradiť ako znížiť rýchlosť scrollu v hre, aj keď je nastavený na minime je hra nehrateľná. Mám to na Windows Viste.