@rikuhahl (08.03.2020 14:08): ba ne, já to hrála mockrát a zkoušela jsem i jiné "taktiky" zkupovat jiné koně a stejně se mi moc nedařilo... tady se mi povedlo hlavně získat všechny trenéry a ty mě pak slušně dotovali ;o)
@RomcaT (komentář): dovolím si trochu spekulovat, že tvoje neúspěchy v reálu byly zapříčiněny právě tím lpěním na fialové stáji, protože ta se tak nevyplatí jako např. modrá, nebo zelená, kde je poměr nákladů a zisku lépe vybalancovaný :)
Dostihy a sazky nemaji v nazvu slovo monopoly a je tam mensi modifikace v pravidlech hry, to jsou 2 stezejni fakta, kterymi bych tuhle debatu z me strany ukoncil.
No keď si to nechali schváliť tak je to iná reč. Faktom však je že Monopoly má množstvo verzií - dobrých 50, a tie majú kúpený copyright - star wars monopoly, lotr monopoly atď. Myslím si, že existujú všeobecné právne pravidlá aj na copyright game systémov stolových hier pri očividných vykrádaniach.
Je to podobný případ jako letošní talentové blbosti v TV... Minimálně podle upoutávek (já osobně neviděl ani jeden díl) jsou si podobné jako vejce vejci a přesto novu za plagiátorství nikdo nebude žalovat (nechali si to prý schválit u autorů té originální soutěže).
Trochu bych te poopravil, je to ceskoSLOVENSKA "vykradena" verze monopolu, ktera vznikla jeste za socialismu, protoze klasicky koncept monopolu byl pro tehdejsi rezim neprijatelny. Od monopolu, ktery btw v CR vysly hned zkraje 90. let (nejdrazsi ulici byla tusim Celetna), se lisi moznosti sazeni na kone. Je to podobny pripad, jako treba Big Brother a Vyvoleni, abych ti to priblizil. Majitel prav si Dostihu samozdrejme vsiml, ale nijak nezasahoval, protoze by u zadneho soudu neuspel.
Dostihy a sázky je česká vykradnutá verzia monopol, ktorá má jediné štastie, a to že je príliž bezvýznamná na to aby si ju Hasbro všimlo a stiahlo z predaja na základe okamžitého súdneho rozhodnutia.