Zajímavosti

Verze hry

Přestože v samotné hře je Mário oblečen do červené a modré, na obalu verze pro NES má oblečení modré a bílé barvy.

Vývoj

Vzhled Maria byl silně ovlivněn hardwarovými limity doby vzniku. Čepici nosil, aby nemusely být vykreslovány vlasy. Knír zvýraznil obrys nosu a díky montérkám s kšandami bylo snazší rozeznat pohyb rukou.

Ostatní

Donkey Kong je první videohrou, ve které se objevil Mario, nejslavnější postava Nintenda. Jmenoval se však Jumpman a nešlo o instalatéra, ale o tesaře.
V roce 2007 vyšel dokumentární film The King of Kong: A Fistful of Quarters, ve kterém hraje ústřední roli právě hra Donkey Kong. Film popisuje souboj o světový rekord v dosaženém skóre v této hře mezi tehdy úřadujícím držitelem rekordu Billym Mitchelem a jeho vyzyvatelem Stevem Wiebem. Film sklidil celkem příznivé přijetí (83% na serveru Metacritic), nicméně později byl i ze strany některých aktérů odsouzen za selektivní výběr scén a "ohýbání" reality.
V červenci 2017 se nerozbalená verze hry pro konzoli NES prodala na serveru eBay za více než 30 000 dolarů.
V arkádové edici Donkey Konga se našly dva nepoužité audio soubory obsahující Paulino "Díky" a "Pomoc". Tyto nahrávky byly objeveny až po 33 letech od prvního vydání.
Hře se v roce 1981 podařilo přijít s grafickým úvodem, zakončením a několika střihovými scénami, čímž se zapsal do historie jako první graficky vyprávěná videohra.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 1 minutu a 3 vteřiny.
1 800 000 dolarů... stála Nintendo soudní prohra se společností Universal ve sporu o podobnost hry Donkey Kong s King Kongem.
Hra je obsažena v knize 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.