Doctor Who: TARDIS

Doctor Who: The Adventure Games - Tardis

27.08.2010

Třetí díl pětidílné minisérie na motivy původního britského seriálu Doctor Who nás zavede na kosmickou loď TARDIS, jež je největších výdobytkem a služebníkem Doktora – jde o plavidlo podobou britské telefonní budky, schopné cestovat napříč časem i vesmírem. Hráč opět hraje za Doktora a Amy Pond, jen je větší důraz kladen právě na postavu Amy. Při pronásledování dalšího z nepřátel je Doktor lapen ve vesmírném poli a vy pomocí Amy musíte udělat vše pro to, abyste ho zachránili.

Hra se nijak zásadně neliší od svých předchozích epizod, jen prostředí se smrskává na lokace ve stroji času. Pro zdárný postup je opět nutná kombinace a používání sebraných předmětů a správné řešení hlavolamů (např. přenést předmět bludištěm, aniž byste se dotkli jeho stěn). To vše provádíte za pomoci nepostradatelného sonického šroubováku.

Herně pořád stejná sračka (absence stealthu jediný plus), tentokrát však boostnutá obsahem. V podstatě taková interaktivní encyklopedie a tedy fanservice nejtěžšího kalibru. Procházet se muzeem rekvizit ze seriálu a dozvídat se funkci jednotlivých čudlítek na konzoli Tardis ale své kouzlo rozhodně mělo.