j.calling.2bad: FoV mi přišlo na cca 20 hodin - pěkná třetinka hry. Savy z ED by měly jít ve FoV použít, ale mezi ED a DKS mi přenést nešly (vidělo je to, ale nenačetlo). DKS vypadá od začátku ED na pár zlepšení v inventáři a hlavně v balanci skilů, FoV část hru zase pěkně nakopává dopředu. Osobně mi přijdeš jako pěkný slabčák ;-) já jsem šel do finále s kompletním Ulthrigovým setem a byl jsem na tom o moc líp - a souboje v Hall of Echoes mi tedy také přišly dost lehké pet nalákal bossy na sebe a já jsem si v klidu kouzlil nebo střílel lukem z dálky - zde je dobrý magic blast, protože po dobu účinku nemůže boss dělat nic kloudného :-). Ulthrig se dal používat ještě tak půlku FoV, v něm přítomné sety jsou však silově a hlavně vzhledově úplně někde jinde.

FoV jde nastartovat i samotný, ale nezkoušel jsem to, takže nevím jak je to s výbavou. Ale když trošku pošetříš, dají se ve městě nakoupit slušné nesetové kousky i tak.
Já při prvním hraní ani nevěděl jak se ten pomocník dá vyvolat :D:D takže jsem to celé dohrál bez něj :D při druhém s bojovníkem jsem se ale už na ty části trochu soustředil, ale i tak jsem ho moc často nepoužíval.

A já na staty nikdy úplně nesral já jsem jen bral kompromis mezi statama a vizuální podobou :D
Hele...že tys takhle sral na statistiky i u pomocníka a poskládal sis ho ze shodných částí? :D
A tam se docela dobře skládají sety kdyžtak :) to v ego draconis mají třeba snad 10 částí (až na ty menší co nemá ani cenu hledat) takže bez návodu se hledají hodně špatně. I když třeba set na mágy vizuálně vypadal dost blbě spíš je dobrej ten pro bojovníky nebo lučištníky ten vypadá dobře :)
Když to ale nedohraju, tak tam nebudu moct nahrát save, že? (Taky proč bych to dělal, když se tam začíná na levelu 35 a pravděpodobně s něčím lepším, než co mám já :D). Jenom doufám, že tam mě už žádnej takovej bug nečeká.
:D:D:D

No tak alespoň zkus ten datadisk :) jak on docela stojí za to přišlo mi že do hry krásně přidává to co tam předtím chybělo :) a na konec ego draconis se může podívat na youtube.
MIGtheDRAGON: Ale dej už pokoj, seš snad ňákej fashion cop nebo co? :D

EDIT: A navíc když mi ty útoky někdy žerou i celých 900 hitpointů, tak si myslím, že i se sebelíp našlapaným setem bych to prostě nedal. Mám verzi ze Steamu, možná někdy v budoucnu koupím retail a zkusím to znova no.
To já teď už ani tolik ne, ale dřív jsem měl ve zvyku u rpgček před koncem hru vypnout a dáš jí znovu od začátku, protože mi přišlo, že nemám moc dobrý staty :D a to je tvůj případ (i když je to bug :D určitě se ten bug totiž stávám jen hastrošům co se neumí oblíknout :D). V dnešní době ale už u rpgček neni takovej problém i se špatnýma statama projet celou hru.
Tak příště alespoň víš že se máš shánět po setu :D s tim co máš na sobě bych tam ani samou hanbou snad nedošel k němu :D
j.calling.2bad: No tak on na blízko je silnej tak jako tak já snad u něj dost používal to jak rychle k němu přiběhneš a sekneš ho pak ještě nějakej skill a pak jsem utekl. Ale ber to tak že já k němu šel docela pozdě s namakanýma statama a setem.
MIGtheDRAGON: Tak to vypadá, že je možný, že tenhle super-damage-bug se mi tu teda projevoval už dřív? Protože když jsem s Ba'alem bojoval, tak jsem v jeho blízkosti vydržel 5-10 vteřin, a pak si musel jít desetkrát oběhnout ty schody kolem a vyléčit se. Strašně rychle mi ten život žral, zmetek. :/
j.calling.2bad: To já Ba"ala sejmul dvakrát a v pohodě jednou s lučištníkem a to šlo samo a podruhé s bojovníkem, který však měl na sobě skoro celý škorpion set, takže to taky nebyl zrovna problém :) ono vůbec za lučištníka mi přišla ta hra o dost lehčí a to ne jen proto, že s nim jsem hrál na normal a ne na hard jako s bojovníkem.
To já se právě radši smířil s komičtějším vzhledem, jenom abych hlavně přežil následné potyčky. :P Třeba si vůbec neumím představit, jak bych s jiným přístupem porazil Ba'ala (což byla ale dost debilní bossovka sama o sobě). -_-
No jestli jsi to zkoušel už i před vstupem do hall of echoes nahrát a nešlo to tak už se asi nedá nic moc udělat ...

Jinak já docela často obětovával statistiky a bral si slabší zbroje, aby můj hero vypadal alespoň trochu normálně :D:D
MIGtheDRAGON: To je účel. :D Ale tohle je ještě dobrý, mýval jsem to mnohem divnějc zkombinovaný. Ty vole...já ale asi budu muset zkouknout to finále na youtube nebo co, co? To se prostě nedá udělat. :/
Tak s tim ti asi nepomůžu já neměl za celou hru snad žádný bug. Ale teda ty máš pěkný socka vybavení :D jsem čekal nějaký alespoň částečný set :D třeba ten co mají ty leadeři v létajících pevnostech se skládá dobře. Takhle ten tvuj vypadá jak šašek :D:D
MIGtheDRAGON: Jak říkám, je to bug. Relativně známej. Na forech tomu s oblibou říkaj super-damage-bug. Některým se to děje už u dřívějšího semi-bosse. Někteří říkaj, že v tom bude mít prsty mizerná zbroj, popř. nedostatečná úprava. Jiní tvrdí, že na docela nízkém levelu s docela obyčenou zbrojí, kterou měli snad od půlky hry, to dali levou zadní. Nevím, co přesně mě to trefuje, ale je to docela určitě buď Laiken, nebo ta jeho svině. Přitom ne každý jejich útok tak bolí. Ono to skoro působí, jak kdyby se prostě sem tam spojili útoky naprosto všech v místnosti. Kdosi ještě na foru psal, že když na začátku bitvy použiju ten štít, který jsem potřeboval k samotnýmu vstupu do haly, tak to něco pořeší. U mě to neřeší nic. Někdo jinej zas prohlašoval, že to řeší patch 2. Ten ale nějak nemůžu nainstalovat, mám tam furt 1.4.9.70 nebo kolik. Jinak moje postava vypadá momentálně takhle.

EDIT: A jo, zkoušel jsem dřívější save. Nejdřív těsně před první bitvou, pak úplně před vstupem do haly. Nepomohlo.
j.calling.2bad: A zkoušel jsi si nahrát nějakej starší save a ten souboj s ním dát znovu od začátku ? Ono při boji z blízka se špatně poznává co tě zasáhlo to já to hrál na dálku, takže jsem neměl problém.
WTF? Jsem v Hall of Echoes, momentálně bojuju s Laikenem a jeho dogou (je to tuším čtvrtý souboj), a zatímco se povětšinou všechno normálně dá, někdy mě něco nějak trefí takovým způsobem, že mi to sežere skoro 600 hitpointů. A děje se tak často. To je nějakej bug? Protože to se fakt nedá. Už jsem kvůli tomu snížil i na nejlehčí obtížnost, kde to furt žere a žere to furt stejný množství. :/

EDIT: Potvrzeno, je to bug. Teď se mi to stalo, aniž by mě cokoliv přímo zasáhlo, a sežralo mi to rovnou celých 900 hitpointů. No nic, tak to teda takhle nakonec nedohraju no.

EDIT2: Já bych se s radostí obrátil na trainer, ale mám to opatchovaný na verzi, na kterou žádný trainer ani není. Takže vyloženě neskutečná smůla. :/
Protože jsem se zasekl v tom proklatém souboji s "Gandalfem a portály". A co čert nechtěl, zrovna to bylo těsně před zkouškovým obdobím.

Navíc mi to hodnocení doslova trhá srdce. Na jednu stranu je vše až po získání věže skoro dokonalé, u mě to kandiduje na jednu z nej fantasy her všech dob. Pak se ale něco zvrtlo (jakmile jsem se vrhl na questy v létajících pevnostech) a postupně se z toho stával další Dragon Age, který mě nijak zvláště nechytl.
Létající pevnosti jsou neuvěřitelně stereotypní diablovky. Tam jsem si poprvé začal říkat, co to sakra autoři vyvádí, proč kazí tak dokonalou hru.
MIGtheDRAGON: Tak to já taky plánuju sjet celou tu ságu najednou. A jinak jo, mám tu ještě tři side questy pro moje pracovníky, pro které musím splašit jisté předměty z tří různých floating ostrůvků...kouknul jsem už do každýho z nich, a ani v jednom se mi nelíbí :D Taky si ale říkám, na co ještě upravovat domání nádobí, když už mě pak čeká jenom rychlej konec. :/
j.calling.2bad: Tak dvě desítky hodin se dá považovat za desítkohodinovou záležitost :D tady jde dost o ty vedlejší questy ono jich je tam celkem dost, ale pokud ti chybí jen ty dvě části tak to už nezabere víc jak hodinu (čistě jen ty části) a konec je tak na hoďku. a to kolik přidá flames of vengence si nepamatuju já hrál celou dragon knight ságu najednou, takže teď spíš tak hádám :D
MIGtheDRAGON: Cožé? To je to tak krátký? Je teda fakt, že si v rámci děje nějak neumím moc představit, co by se ještě mělo dál dít, ale...zhruba 2 hodiny? Dyť to hraju sotva 15 hodin (asi) a kdosi mi tvrdil, že to je desítkohodinová záležitost. :/ Jinak nejvíc bodíků investuju do dvou kouzel (těch meteorů a takovýho toho, co přiměje nepřítele chvíli se cukat a když se zadaří, ubere mu to půlku zdraví, pak do wisdom, a pak do pár dalších pasivních skillů. Z bojových skillů si rozvíjím de facto akorát taky jeden, a na název si opět nevzpomenu, ale je to tam někde u vrchu. Jelikož dragon skill knihy nacházím na každým rohu, draka už mám vyupgradovanýho celkem masivně, ale zase se potýkám s masivní přesilou, takže si zas tak nestěžuju. Jinak nepřátelé kosím s mečem a štítem. Chvíli jsem se kdysi dávno oháněl s jedním dlouhým mečem, ale v tom štítu a fialovým mečíku už mám tolik charmů, že to z ruky prostě nedám. :P Luk jsem doposud nepoužil, takže do tamní skilly ignoruju, a ty priest skilly vlastně taky. Chvíli jsem to zkoušel s vyvolávaným duchem, kterýho mi ale okamžitě zabíjeli i nepřátelé na pátým levelu, takže to jsem rychle vzdal. No a co ten Flames of Vengeance? Nevíš náhodou, kolik herního času přidá? :)
j.calling.2bad: No to záleží na tom kolik těch sidequestů ještě máš, ale neviděl bych to na víc jak 2 hodiny, protože ten konec se seběhne dost rychle. Samozřejmě to už záleží dost na tom za co hraješ a jak kosíš nepřátele :D se to takhle dá docela špatně říct.
MIGtheDRAGON: Dík za tip. Peněz stejně už tak mám relativně dost. Když už jsme ale u toho konce hry, k vstupu do Hall of Echoes mi schází už jen dva sub-questy (ty v Broken Valley). Jsem momentálně na 28. levelu. Dá se z toho nějak odhadnout, jak dlouho mi asi ještě zbývá do konce? Se všemi side-questy počítaje, pochopitelně. :)
j.calling.2bad: Aha takže dokonce ona nejdřív nabízí dva a potom čtyři tak to vyděláš ještě víc no :) jako ale nikde je neprodávej se hoděj na ty nejlepší enchanty třeba že si dáš do předmětu regeneraci života jsem si to takhle dal do několika předmětů a na konci hry jsem měl regeneraci skoro jako kdybych permanentně pil lektvary na životy :D
MIGtheDRAGON: Díky moc, Z nějakého záhadného důvodu jsem na tu Beatrici předtím nenarazil. Myšlenky jsem jí přečetl hned, a ona mi tak přislíbila rovnou čtyři ty klenoty! Takže dva dám slepci, a dva mi ještě zůstanou na případný výdělek! :D
j.calling.2bad: V té vesnici po vykosení trolů najdeš takovou ženskou co tě bude chtít nalákat do jeskyně pod studní, protože jim prý vyschla. Pokud ted quest uděláš dostaneš jeden malachite a pokud jí ale mám dojem předtím přečteš myšlenky a zjistíš jak je to doopravdy tak ti za splnění questu nabídne dva.

Eru: Ne ten hledá jen ty malý malachity on potřebuje ty velké cenné, které se používají na ty nejlepší enchanty.
j.calling.2bad: A hledač ve tvé bojové věži by ti pro ně nezašel?
NateLogan: Myslíš High Hall? Tam jsem akorát dostal za vyklizení Trollů to, co potřebovali k osvobození Lorda Orobase, a v samotný jeskyni jsem nic nenašel. :/
j.calling.2bad: Dostaneš je myslím za jeden quest ve vesnici v horách na severozápad od přístavu těch vzducholodí.
Ty memory testy jsou...docela drsné. Ale vyplácí se, jen co je pravda. Potřeboval bych ale pomoct - Rád bych v questu Side For Sore Eyes v Orobas Fjords našel pro toho slepce ty dva malachite klenoty, ale za boha je nemůžu nikde najít. Kdesi jsem se dočetl, že bych je měl najít v některé jeskyni, ale prošmejdil jsem snad každou na celý mapě a nikde nic...tips?
Co si vzpomínám tak alespoň v ego draconis to snad byl jedinej quest u kterého jsem se nějak zaseknul u zbytku by jsi neměl mít problémy. Třeba až se dostaneš do té věže tak tam vlastně jsou nějaké logické hádanky nebo tak něco, ale věřím tomu, že si s tím poradíš :)
j.calling.2bad: V tomhle questu musíš brát ohledy na ty myšlenky těch před tim chrámem. Musíš jít po takové cestě z mrtvol a krve která tě bezpečně provede pokud ale šlápneš vedle tak tě to otráví. Taky mi to chvíli trvalo já se ale podíval na ten quest na netu jsem se pak divil, že mě to nenapadlo (jsem i různě totiž zkoušel chodit po různých dlaždičkách a vždycky mě to otrávilo asi jsem měl jen smůlu nebo nevim ...).
Tý vole. Po dlouhý době jsem byl nucen snížit rozjetou obtížnost, a to sotva "na začátku" hry...Hru jsem začal na hard, hrál jsem, sekal jsem, kouzlil jsem, asi dvakrát jsem si početl v myšlenkách a pak dorazím do táboru banditů, vlezu do zdejšího chrámu zkázy, kviksejvnu tam navzdory tomu, že se mi za zadkem právě zamkl jediný viditelný únikový východ, a co se nestane? Ať dělám, co dělám, umírám během 20ti vteřin. Pak přicházím na to, co v týhle místnosti vůbec dělat, a podaří se mi umřít až za nějakých 45 vteřin. Takže s dosti smutným pocitem lezu do nastavení a snižuju obtížnost na normal, načež místností prosvišťuju bez jediného problému a celý tenhle sidequest dokončuju. Už jsem přepl zpátky na hard a zatím jsem nenarazil na nic ani vzdáleně stejně těžkýho, jako bylo tohle. Ale stejně se mi to líbilo. Tak se ptám vás, kteří to již máte za sebou, čekají mě ještě ve hře nějaké podobné výzvy? =)
Když jsem studoval info o hře pro popisek, tak jsem vyrozuměl, že FoW přináší k ED drobnou změnu grafického enginu - rychlejší loadingy, pěknější grafika atd. Osobně, i když jsem hrál v obou případech na max (nejdřív jsem si koupil ED, po dohrání jsem si hned koupil DKS), tak jsem nějaké změny tohoto rázu nezaznamenal, ale je pravda, že nejsem člověk, který by se o grafiku moc staral...

Na první pohled jsou vidět jen změny balanční - oslabení mágovských abilit, masivní zesílení zbraňových anchancementů, menší výskyt lepších úrovní charmů apod.

EDIT: Paul: Já jsem naopak narazil na pár chyb v ED u DKS, co v běžné ED nebyly - hlavně na prázdné skryté "pytlíky se zlatem" ke kterým se dostaneš obvykle přes mindreading - v ED obsah 100% měly - ale údajně to řeší poslední patch, co vyšel cca před týdnem? Já jej nainstaloval až po dohrání, možná si dám podruhé samotné FoW, ikdyž teď jsem začal hrát Assassins Creed II (a dost mne chytl), takže to asi hned tak nebude.
Aha takže DKS je úplně stejná jako ED ? Já jen že v nějaké recenzi jsem četl, že tam byly kvůli datadisku změny v příběhu tak jsem předpokládal, že ego draconis bez datadisku má třeba trochu jiný konec.
MIGtheDRAGON: Normálně hraj celé DKS, jakmile ukončíš ED část, dostaneš za to achievment - tak to snadno poznáš... ;-)

EDIT:
Paul: Tak to jsi šťastlivec - mně se podobný sek stal za dvě hraní ED asi 4x a jednou za FoW - viz proti v komentáři. Vlastně když tak mluvíš o seku po animaci, tak si uvědomuju, že se mi to zatím při každém hraní seklo hned na začátku po "odletové" animaci z Farglow.
Docela by mě zajímalo jak ego draconis normálně končí bez dragon knight ságy. Četl jsem, že je tam nějaká změna v příběhu, ale nechce se mi kvůli tomu instalovat samotné ego draconis mohl by mě někdo do toho konce zasvětit ? :)
Jinak konec Ego Draconis byl naprosto vynikající, skoro bych si přál aby žádnej datadisk nebyl (opravdu jen skoro, ta hra mě tak baví že se na datadisk těším)

A ten příchod na scénu v datadisku was fucking awesomely hilarious.
Třeba u Fearu jsem zažil, že Alma při závěrečné explozi nenaskočila na vrtulník, ale ten vrtulník dál kroužil kolem spritu té exploze (notně se vše začalo deformovat) :)
Jinak zase jeden roztomilej "bug":
Celou Ego Draconis jsem dohrál bez jediný chyby, jedinýho bugu. Všechno absolutně smooth.
Dohraju Ego Draconis, přehraje se závěrečná animace...a pak black screen. A nic. Žádný navázání do FoV, prostě ani ťuk (po dvou minutách neaktivity jsem hru zabil přes task manager).

Takže zagooglím, a jedná se o problém s nekompatibilitou kodeku, a stačí tu animaci přeskočit escapem, hra pak normálně jede dál.

/sigh

New Vegas mi padalo při závěrečný animaci (naštěstí jsem to vyřešil), teď zas tohle. Co bude příště?