Disciples of Steel

1991
1994

Disciples of Steel je RPG klasického strihu. Obsahuje všetko, čo sa od hry z tohto obdobia očakáva – tvorbu postáv, zvyšovanie úrovní, nakupovanie, hľadanie nového vybavenia a samozrejme plnenie radu úloh, ktoré dostanete od obyvateľov sveta.

Hráč si má možnosť vytvoriť až 8 člennú družinu. Hodí si kockou na štatistiky, vyberie rasu, povolanie a obrázok. Nakoniec si ešte určí tu správnu formáciu, v ktorej sa budú postavy pohybovať počas boja. Hráč sa na svet pozerá z pseudo-vrchu, podobnému bojovému režimu v gold-box hrách od SSI. Putuje po mape, navštevuje mestá a dungeony. Družinu treba udržiavať v kondícií a teda v najlepšej RPG tradícií starať sa i o jedlo a vodu. Do druhého režimu sa hra prepína v momente keď nastane súboj, pohľad na družinu sa priblíži a hra pokračuje v ťahovom režime.

@Richmond (14.02.2016 09:53): Ja som ju hral prvy krat po tom co som cital recku v jednom Excalibure. Ale nikdy som sa nedostal extra daleko. Cca 12 hodin. Nieco mi tam chybalo. Ta hra ma imho, metaforicky povedane, neopracovane hrany a na miestach nedotiahnute srouby. Nedokazala si udrzat moju pozornost.