@speedevil (09.02.2016 18:55): Dnes je to v pohodě i u těch her který demo nemaj. Koupíš na Steamu a buď se ti to líbí nebo ne. Když se ti to nelíbí, jednoduše jim to vrátíš a když se ti to líbí tak si to buď necháš nebo vrátíš a vezmeš jinde za lepší cenu. Člověk se nemusí opruzovat s warezem aby si něco vyzkoušel.
@Sykii (09.02.2016 17:10): Tak jdi do toho, já nevim, jak se to dělá, ale osobně jsem rád za jakoukoliv závodní hru tady v databázi. A je jedno, jestli jí mam rád, nebo ne - buď jí pochválim, nebo si rejpnu. Ale než Sébastien Loeb Rally EVO v databázi postrádam hratelnou demoverzi na PC (nebo jenom neumim hledat?) - to mam jako kupovat zajíce v pytli? Vám ostatním to nevadí a jdete do toho jen na základě trailerů nebo uměle načančanejch screenů "ze hry"? Já už párkrát naletěl, když není demo něčeho, co "nutně potřebuju", hodim to k ledu a jdu do toho třeba i po pár letech - potom je to výrazně levnější a není mi pak líto peněz, když mě pořízený výtvor nasere. Já vim, koupit si párkrát do roka nějakou hru není až tak finančně náročný, ale co si budem povídat - tiskárnu na prašule nemáme (teda já určitě ne), plat jako europoslanec taky ne a když má člověk těch koníčků víc.....
Nahodil jsem pár videí svýho klávesnicovýho gameplaye s omodovaným počasím a autama...

Nemívám nějaký skvělý časy, ale i tak mě překvapilo, jak přístupný to je i hráčům preferujícím takovýhle odlehčenější pojetí (keyboard/chase cam). S výjimkou skupiny B a některejch silnejch zadokolek se to i na klávesnici dá hrát vlastně docela dobře.
@USER47 (03.02.2016 22:18): problém s licencováním by byl pouze v případě některých drobnějších sponzorů, které není problém ze skinu vynechat... Tak se to dělá odjakživa. Já za tím vidím spíš fušeřinu - podle těch zrůd, co tam jsou v základu, nikdo neprojevil sebemenší snahu udělat pěkné skiny... Přitom stačilo např. u červené c4 napsat na bok Citroen a už by to byl tovární polep :))
U těch skinů jsou asi spíš problémy s licencováním.

Ta podpora modů mě obecně trochu štve. Kdyby Codies implementovali možnost přidávat vlastní skiny tak, aby nenahrazovaly ty defaultní a byly vidět v menu, kdyby umožnili editovat jména a schopnosti AI jezdců a obě tyhle věci použít ve custom šampionátech uploadovatelnejch do steam workshopu, tak by se určitě vyrojilo pár pěknejch fanouškovskejch WRC konverzí, který by daly na frak oficiálním hrám a zároveň by nechaly Codemasters legálně v suchu:-D.
@USER47 (03.02.2016 21:33): Pořád lepší obkroužit 26x krátkej okruj plný akce než 70x delší okruh bez soubojů (F1) :-) RX je fajn, ale vůbec se nedivím, že to někoho nebaví. Je super, že tam konečně přidají ty předohraby, škoda jen, že se ta kategorie bude skládat ze zastaralých vozů. Pokud Codies chtěli mermomocí recyklovat model P207, tak z něj raději mohli udělat S2000 a tím pádem by měli jednu novou kategorii v rally...

Jsem rád, že nový obsah ( i když toho moc není ) bude zdarma, je tam ale trochu pachuť toho, že tyto věci už tam dávno měli být, hlavně výběr skinů, který je v základu prostě tragický. Sice na netu je spousta fanouškovských, ale v menu nejdou vidět, takže když si jich nainstaluju víc, tak už ani nevím, jaký si vlastně vybírám :( Přitom je to taková blbost, balík kvalitních skinů by měl jednomu 2d grafikovi zabrat max. týden
Hlavně je to strašně zdlouhavý, kdyby se aspoň ta kvalifikace nejezdila čtyřikrát za sebou. Jeden rallycrosovej event ve výsledku spočívá v tom, že musíš minimálně šestadvacetkrát obkroužit jeden krátkej okruh a to je ke konci už pěknej vopruz.
@USER47 (03.02.2016 20:04): Já právě naopak, RX je super. Jen je v tý hře málo tratí, málo tříd a málo aut vůbec. A vzhledem k tomu, že se to jezdí na krátkých okruzích, tak se to omrzí daleko dřív. Osobě to moc nechápu, koupit na to licenci a pak tam dát jen zlomek...
Akorát bych se vykašlal na ten rallycross, to je neuvěřitelně nudná disciplína. Škoda, že nejsou nový tratě kromě "vintage" pikes peaku. Vinice do Rally Deutschland nebo nějaká úplně nová země (Mexiko, Španělsko apod) by tomu slušely.
Jo, ona kontrola trakce spočívá v tom, že pokud auto detekuje, že se mu protočí kola, tak do nich ten výkon nepustí. Přitom právě třeba u výjezdu z vlásenek a podobně se ti ten výkon hodí i za cenu, že si hrábneš.
Jasně, brzdit před zatáčkama a skokama je nutnost, tohle není hra, ve který bys to mohl furt rvát na plnej plyn.

Jinak doporučuju povypínat některý asistenty, především kontrolu trakce, která člověka akorát brzdí.
@USER47 (01.02.2016 13:18): Nastaveni ovládání a citlivost mi už celkem vyhovuje. Horší to je s nastavení toho auta konkrétně to zvedání snižování podvozku a tak různě protože se v tom nevyznám kdy na jaký terén co použít tak jezdím na to standartním nastavení pořád dokola. No někdy se zadaří celá erzeta jet hodně rychle a slušně ale je to celkem risk hlavně v zatáčkách nebo skocích ubírám plyn protože když vyletím tak je konec a tím pádem ztratím rychlost.
Pohraj si s nastavením auta, tam asi úplně nejde o to, čím to ovládáš, ale o specifika konkrétního auta a tratě. Můžeš zkusit nějaký presety ze steam workshopu.

Jinak jezdit první je i na nižších obtížnostech celkem těžký, i tam nejrychlejší jezdec zajíždí celkem zabijácký časy, rozdíl oproti vyšším obtížnostem je především v tom, že mezi dalšími jsou vyšší rozestupy a tak se člověk může vecpat třeba na druhý nebo třetí místo, i když dělá chyby.
Zdravím všechny má tady někdo nějaké dobré nastavené ovládání na gamepad? a hlavně aby hra nebyl tak těžká? jěště jsem totiž ani jednou nedojel první :D děkuji.
Jsou dělaný podle reálnejch předloh, tak je možný, že v CMR2 jsou nějaký dělaný taky tímhle způsobem (ačkoli jsem měl doteď dojem, že ve všech předchozích CM hrách byly vymyšlený).
Když už jste tady nakousili ty finský erzety... nemá to nějaký recyklovaný z CMR 2.0? U některých mi vyloženě přijde, že je znám :)
vcera na Master nejake krake monte carlo ztrata na prvniho pod 20s ! Normalne by to byl celkem mizerny vysledek, ale tohle bylo s Lancii 037, takze great success :D
Masters championship přede mnou. Tentokrát ale v top 3 asi nebudu, protože už v elite jsem dostával slušně na prdel. Top jezdci zajížděj nemožný časy, i když to tlačím naplno a podaří se mi nedělat chyby, tak na nejlepší jezdce ztrácím.

Trochu mě štve damage model. Napálím to ve stovce do stromu a na autě se to nijak neprojeví, a potom škrtnu o keřík, píchnu a jsem v řiti. Velká zábava je to především na těch šestnáctikilometrovejch finskejch erzetách.:/
Ha, objevil jsem, že existuje tuna modů.

Hned jsem si stáhnul skin na Ibizu, kterej mi dovolil zavzpomínat na jednu z nejlepších rally her historie...

A pak si sosnul Prokopovu Fiestu RS WRC.:-D

S tímhle ještě zabiju spoustu času:). Škoda, že ty potisky nejdou přidávat, jenom nahrazovat, a že se asi nedaj překopat jména AI jezdců. To by si pak říkalo o nějakou neoficiální WRC konverzi:).

Měl blbou smůlu, na silnici byl nějakej šutr a on ho trefil tak blbě, že si oderval převodovku a nějaký další věci.
http://www.dailymotion.com/video/x3o0jt5 ... on-protege-carter_tv

Latvala taky odstoupil, po tom, co vlítnul do příkopu a počechral fotografa, měl zrasený zavěšení či co. Ovšem Hyundai se rozjel, Neuville už je pár sekund za Mikkelsenem, v poslední erzetě byl o 35s rychlejší než Ogier.

První místo je asi jasný, pokud se Ogierovi něco nestane, ale o druhý by se mohlo ještě zabojovat.
Já to taky včera chvíli zkoušel, docela jsem té hře věřil, protože ten brýlatý člověk, který tu hru prezentoval na tiskovkách mluvil celkem přesvědčivě (kdybych ho teď potkal, tak mu dám pěstí). Vystřízlivění přišlo hned při tom prvním nastavení před spuštění hry, kde jsem zjistl, že nejvyšší rozlišení je fullHD a podpora tří obrazovek neexistuje. Další šok přišel v menu, kde jesm zjistil, že hra nechce detekovat pedály (fanatec clubsport v2), nepomohlo ani odpojení řadičky a ručky.

Chvíli jsem to zkoušel na klávesnici, ty tlačítka pro reset a vypnutí opravdu nefungují a jediná cesta, jak se dostat ze závodu je alt+f4.

Chování auta hodnotit nemůžu, protože jsem ujel jen asi 100 metrů.
Zvuky jsou jak standard z druhé půlky 90. let
Zpracování tratí pořád bída, mají hezky udělané stromy, ale atmosféra je nulová, diváci blbě rozmístěni, všude nějaké otravné svislé vlajkové banery, které jsem snad nikdy na rally neviděl, ale teď je nějaká móda to cpat do každé závodní hry (mám dojem, že tuto úchylku spustil Driveclub)
Některé 3d modely aut vypadají naprosto zoufale i jako první pokus amatérského 3d grafika (viz facebook, jde jsou obrázky všech aut), 2d světlomety jsem viděl naposledy v CMR2 a to už je nějakých 15 let zpátky!!!

Je to škoda, že se toho chopil tým takových zoufalců, lidí mají v týmu strašně moc, ale očividně je to jeden lempl vedle druhého. Ta kariéra, co tam má být, vypadala dost slibně...
Já intro přeskočil, protože mě zajímalo, jak to pojede. Druhej pokus dopadl stejně, a to jsem si tentokrát zjistil, že tlačítko pro reset auta je q a tlačítko na zapauzování je z nějakýho záhadnýho důvodu é, ani jedno se nedá změnit. Nicméně poté, co jsem opět zapadl do závěje a chtěl to vyzkoušet, světe div se, ani tahle tlačítka nefungovala a následovalo další alt + f4 a uninstal:).

Škoda, přitom WRC 1-4 nejsou blbý hry. Sice maj svoje mouchy, ale je to celkem poctivý a hratelný rally.
Teda to Loeb Rally je fakt dílo. Zkusil jsem jednu erzetu. Nejdřív mě zarazilo, že s 16:10 rozlišením se hra vypořádala pomocí černejch pruhů nahoře a dole, což je prasárna. Pak následovala chvilka rally. Auto se chová nějak totálně zmaštěně, a to mi jízdní model v jejich předchozích hrách nijak nevadil. Tady to skoro působí, jako by člověk tím autem strafoval místo normálního zatáčení a celý je to neskutečně divný. Krátkou vyjížďku jsem zakončil v závěji asi po půl minutě. Tlačítko na resetování auta nereagovalo, escape nereagoval, backspace, enter, pause, end, F1-F12 klávesy taky ne, takže jsem musel ze hry vyskočit pomocí alt+F4. GG.
Btw: teď koukám, že Kylotonn nelenil a hodil dneska na Steam demo WRC 5.:-D
Mně WRC série od Milestone vždycky přišla docela slušná, ale je fakt, že Dirt Rally je o kus dál, především v designu tratí. Demo tý jejich nový věci určitě zkusím.
Mimochodem, včera na STEAMu vyšlo demo konkurenčního titulu - Sebastien Loeb Rally EVO... Ale je to opravdu jen pro otrlé.
@USER47 (21.01.2016 23:40): Já jsem přesvědčem o tom, že tento rok to bude stejná dominance VW jako v loni a předloni :-) Dokud tam nepříjde někdo nový, tak Ogier bude sbírat tituly jeden za druhým... Třeba ho v tom za pár let zastaví Kalle Rovanperä :-)
Tak zatím se jely jen dvě erzety, no, o celým šampionátu to nic moc nevypovídá, ale člověk musí bejt optimista.:-D