Dino Island

07.06.2002

Chtěli byste vědět, jak by dopadlo zkřížení tyranosaura se stegosaurem?

Další z řady budovatelských strategií od Monte Cristo hráče zavede do blízké budoucnosti, kde se vědcům podaří znovu stvořit dinosaury, kteří se brzy stanou senzací a všude po Zemi začnou vznikat Dinoparky jako houby po dešti. Stanete se správcem jednoho z těchto parků, do kterého se pohrnou návštěvníci, aby na vlastní oči spatřili tato prehistorická zvířata.

Hra obsahuje jeden zásadní rozdíl oproti ostatním budovatelským strategiím, jako je třeba Zoo Tycoon, a to že zde můžete křížit druhy mezi sebou a získat tak naprosto jedinečného dinosaura podle vašich představ a pokud vám to nebude stačit, můžete na něj nechat působit trochu radiace, která ho dokáže měnit k nepoznání. Na tropickém ostrově budete stavět atrakce, stánky, restaurace, i parky. Budete se také starat o vaše dinosaury, kteří baví vaše diváky v závodech, na překážkových dráhách nebo ve vzájemných soubojích. Do vašeho parku také zavítají "odlišené" typy návštěvníků, jako třeba boháči či chuligáni, kteří preferují něco jiného.

Celkem nenápadná pohodová budovatelská strategie Dino Island dá hráči možnost si zahrát na Boha ve vlastním Jurském parku.

Největším tahákem hry je určitě křížení dinosaurů mezi sebou a to samotné dává téměr neomezené kombinace druhů. Ale chce to velkou trpělivost. Chcete super rychlého dina nebo třeba s Einsteinovým mozkem? Jde to, ale musíte vytvořit x dalších druhů abyste se dostali k tomu, kterého jste si vysnili - o to větší je radost, když se to konečně povede!

Stavění parku, už není tak zábavné jako křížení, ale vymýšlet vlastní stadiony pro vystoupení je super a pokud už přestane bavit stavět dokola tu jednu a tu samou dráhu, tak můžete koupit hotové a sledovat jak si v ní vedou ti ještěři.

Hra se ani nesnaží tvářit nějak složitě a je spíše pro mladší hráče. Taky je zde zjednodušeno vše, jak jen to je možné. Jediný faktor jsou peníze, ty taháte z chodících peněženek návštěvníků podobných Lemmings, kteří jdou tam kam je pošlete. Je to tedy jednoduché a kampaň (až na poslední misi) nebyla nijak obtížná a tím pádem ani vyzývavá.

Ve hře se vyskytuje celkem dost nemilých bugů, které mě někdy dokázali trochu nas... at už zasekávající se dinosauři nebo nefungující savy a další. Hrál jsem verzi 1.00 a zdá se, že ani žádný patch nevyšel.

Dino Island je pro mě překvapením a celkem originálním počinem. Mám ale pořád pocit, že se dalo ze hry získat daleko více. Pokud jste vyrůstali na Jurském parku či milujete dinosaury, tak mužu jenom doporučit, ale nečekejte tradiční budovatelskou strategii, kde se vám vaří mozek při každém stavění cesty.

Pro: Jednoduché, Dinosauři, Genetika, Vystoupení

Proti: Jednoduché, Bugy