@Tulareanus (11.02.2024 19:55): Překlad jsem v úterý 6.2. nahrál na web prekladyher.eu, kam jsem dal loni svůj první překlad na Quest for Glory 5 a se kterým žádné problémy nebyly, ale doteď jsem neobdržel žádnou odpověď. Překlad zatím nebyl schválen a mám neblahé tušení, že asi schválen nebude. Samozřejmě vím, že ty stránky budou na konci roku končit, takže by tam stejně byl jen do konce prosince, ale i tak jsem to zkusil. Tak tedy se poohlédnu po jiných stránkách...
@GTP (11.02.2024 18:01): Ahoj, podľa pravidiel DH by si nemal dávať odkaz priamo na neoficiálnu češtinu na stiahnutie, ale na prostrednícky web, na ktorom sa dá stiahnuť. Ide totiž o to, že bez ohľadu na ušľachtilosť prekladu, je neoficiálny preklad nelegálny. Riešením je teda mať ten preklad na nejakej stránke, ale nelinkovať priamo na download.
Češtinu do Devotion můžete stáhnout zde.
Instalace:
Soubor Translation.csv zkopírujte (přepište původní soubor) do podadresáře Language. Např.:
 C:/Hry/Devotion/Devotion_Data/Config/Language
Já už jsem to vzdal a koupil jsem to u nich na stránkách.
Tak mám další library :(

Svině hnusný bolševický.
Nemám rád angažované umění, ale vcelku chápu proč je pro někoho tak svůdné. Ale když si někdo kvůli politice ničí obchodování, tak ubližuje hlavně sám sobě. Museli vědět že to Čínu nasere, museli vědět že je tamní trh mnohem důležitější, než jakékoliv zisky z prodeje Devotion, a stejně do toho šli. To je jak výmluvy fotbalových fanoušků, kteří přece "jenom slušně fandili a pyro není zločin" a proto nechápou, proč jim do sektoru přišla policie. Kauzalita prostě existuje, ať už se jim to líbí, nebo nelíbí.
@Fritol (16.12.2020 22:30): Pro mě je jednání CDP opravdu v posledních dnech velkým zklamáním, fakt už jim nevěřím. Jsou to pěkní hajzlíci... ale proč asi hra nebyla oznámena na jiných obchodech? GOG jako služba služba a GOG Galaxy jsou pořád výrazně férovější a pohodlnější než konkurence. U jiných mám takový pocit, že nevlastním hru ale spíš si objednávám přístup k ní a to ještě v nepohodlný podobě. Steam a Epic, potom social club, maxis, uplay nebo battle.nett jsou poděsy a to nemluvím o inception, kdy si v jednom launcheru spustím jiný launcher který potom spustí launcher hry. No a pirátění to nevím, jak dnes probíhá, ale už před 10 lety mi to přišlo jako hrozný micromanagment kvůli neustálým novým verzím a herním launcherům, navíc mnohdy člověk nechce jen produkt, ale také chce podpořit vývojáře. Takže nevím, jak to řešit :/
Tak Devotion měla vyjít na GOGu, dokud se ji po "mnoha zprávách od hráčů" rozhodli nepublikovat: odkaz

CD Projekt se asi rozhodl objevovat nová dna negativního PR.
@Drolin (26.02.2019 11:43): Nerobia. A dokonca ako dôvod je uvedené, že je to z dôvodu technických problémov ako nečakané pády a tak....

"Due to technical issues that cause unexpected crashes and among other reasons, we are pulling <Devotion> off from steam store to have another complete QA check."

čo je totálna lož, lebo tú hru som dnes dohral a je absolútne technicky na jednotku... To je úplne pokrytecký prístup, ešte akoby mimochodom uvideli aj "iné dôvody"... V podstate je to pokračovanie kauzy "Chuchel", kde istá skupina si doslova "vydupe" aby bolo podľa nich. Je jedno či sú to teraz priaznivci čínskych komunistov, alebo vtedy slniečkárske skupiny. Takto je to potvrdenie pomalej cesty do pekiel pre celý herný priemysel
Takže zatiaľ vyvrcholenie kauzy... Steam nakoniec (dočasne?) stiahol hru z predaja. A stačil na to jeden obskurný detail na kresbe talizmanu v hre, obsahujúci nepriamu urážku generálneho tajomníka čínskych komunistov Si Ťin-pchinga. Naštastie mne hra stále zostala na účte a tak ju dnes môžem dohrať...:)
Takže tú kontroverziu si netreba moc všímať, keďže ten, kto to bude hrať v blízkej dobe, tam už žiadnu nenájde. Navyše nejaké staré doťahovačky Taiwan - Čína nemusia európskych hráčov zaujímať. Len to zbytočne odvracia pozornosť od inak s citom vytvoreného príbehu hry.
Už to mám prakticky dohrané. Nejaké 4-5 hodiny. Oproti pôvodnému zámeru sa dosť zmenil koncept a je z toho komorná a veľmi depresívna záležitosť. Kontroverziu spósobil easter egg, kedy taiwanskí tvorcovia zobrazili vodcu kultu ako súčasného čínskeho prezidenta. Ako náhle to čínski hráči objavili, šírilo sa to ako lavína a spustilo búrku negatívnych recenzií na Steame z Číny. Teraz cúvli a prisľúbili to v ďalšom patchi odstrániť. O čom presne je hra, som zatiaľ predbežne napísal v popise hry vlastnými slovami, lebo nakoniec tam zmenili toľko, že informácie o hre len pár mesiacov staré už vôbec nesedeli.
Hrál někdo? Údajně kolem 4h, je to prý super. Na Steamu to má review bombing kvůli politice.