Detective Grimoire: Secret of the Swamp

02.01.2014

Ve hře se vžijete do role detektiva Grimoira, který byl zavolám do bažin, v nichž se nachází malá turistická atrakce a poblíž byl nalezen její mrtvý ředitel. Ze začátku se zdá, že mrtvého má na svědomí nestvůra, na niž je atrakce zaměřena. Grimoire však odhaluje skutečné pozadí zločinu a je na stopě pravému pachateli.

Hra je založena na konverzacích, prozkoumávání ručně kreslených lokací a hlavně na hledání stop a indicií, které by vás měly dovést k viníkovi. Hra samozřejmě nabízí i řadu záludných puzzlů. Celé dobrodružství je viděno z pohledu první osoby a doprovázeno malebnou hudbou podtrhující tajemnou atmosféru.

Hra je nástupcem bezplatné flashové hry.

Pohodová jednohubka s jednoduchou hratelností, která svou přímočarostí spíš než plnohodnotnou adventuru připomíná interaktivní film. Animace je originální, příjemný soundtrack se neomrzí, ale především mě nadchl překvapivě skvělý dabing (hlavně hlavního hrdiny). Bohužel příběh samotný není nic moc a brzo se mi asi vykouří z hlavy.

Pro: dabing, animace, soundtrack

Proti: herní doba

Na začátek musím říct že Detective Grimoire je nástupcem flashové hry která abych byl upřímný mě vůbec nebavila a přišla mi nudná takže se tu sní zabývat nebudu.

Detektiv Grimoire byl pověřen aby vyšetřil vraždu majitele malé turistické atrakce která se nachází v bažinách (vskutku výborně vybrané místo) celá tato atrakce je věnována zdejší příšeře o které se tradují pověsti ale nikdo jí už přes 60 let neviděl. Proto se také ze začátku podezřívá z celé vraždy bájná příšera co bažiny prý obývá ale záhy zjistíte že je to mnohem zapeklitější než se zdá.

Tahákem celé hry není tak příběh (který je ale dost povedený) jako celý systém vyšetřování který je zpracován neuvěřitelně přitažlivě. Touláte se po vcelku rozmanitých lokacích bažin a vyzpovídáváte občany žijící v bažině hledáte důkazy a sami si pomalu skládáte obrázek co se asi zhruba stalo.

Největším plusem je že hra je logická a obsahuje opravdu minimum zákysů a když už zákysy tak maximálně vlastní blbostí :D typu :nevyzpovídali jste podezřelé na všechny důležité předměty co máte v inventáři neabsolvovaly jste všechny dialogy apod. Opravdu hra vám dá pocit že je to vaše vyšetřování a vy bloumáte po krásně nakreslených lokacích a díky nádhernému soundtracku se pomalu necháváte pohlcovat úžasnou detektivní a místy bizarní atmosférou.

Hra obsahuje také hromadu mini-her které jsou zpracovány zábavně a nevyruší vás ale jde na nich znát že hra byla primárně určená pro mobilní zařízení takže mini her typu odsouvání odpadků aby jste viděli dno koše se nevyhnete, ale jinak mini hry se povedly a příjemně doplňují hru.

Dialogy jsou podstatnou stránkou hry a jsou napsány humorně a zajímavě takže nebudete mít chuť přeskakovat.

Grafická stránka hry je krásně tajemně bizarní jako celý svět a to je velké plus.

Takže nevím už co dál říct jelikož tohle si musíte zahrát sami. Velice výtečná detektivní adventura ve které se na vše dá přijít logicky. Hra nabízí vyborný příběh,hezké prostředí,výbornou grafickou stránku doplňující podmaňivou hudbou třešničkou na dortu jsou zajímavé a originální postavy, Jediné mínus vidím v herní době cca 2 hodiny a možná i v tom že hra může být pro někoho až moc jednoduchá. Dabing je každopádně taky skvělý.

Pro: Krásný grafický kabátek,postavy,Dabing,příběh,mini-hry ,vyšetřování,žádné kombinování předmětů apod.,líbivý soundtrack,atmosféra,humor

Proti: Krátká herní doba,pro někoho žádná výzva