Po dohrání Jungle Strike jsem se rozhodl přejít k podobné hře, resp. jejímu předchůdci, ale nebylo to moc rozumné rozhodnutí. Resp. pokud si to někdo plánujete zahrát, určitě tak udělejte ještě před Jungle Strike. Jungle Strike je totiž ve všem lepší. Lepší, větší, detailnější, nabízí více možností i variability a Desert Strike vedle ní působí jako chudý příbuzný.

Přitom princip je stále stejný. Je to jednoduchá izometricky vypadající arkáda, ve které s bojovou helikoptérkou plníte nejrůznější bojové úkoly. Ničíte nepřátelské objekty, sklady a základny, zachraňujete zajatce, doprovázíte konvoje a po každé misi dostanete kód pro misi další.

Jenže tady je vidět, že tahle hra byla jako první a ještě neobsahuje bohatosti právě Jungle Strike. Prostředí ve všech misích je stejné, počasí, denní doba ani zasazení se nemění a hra tak začne být poměrně velmi brzy stereotypní. Rovněž neměníte dopravní prostředky, což bylo právě v Jungle Strike velmi osvěžující.

Když k tomu přičteme fakt, že hra má ještě menší rozlišení a menší barevnou paletu, zřejmě se nenajde moc hráčů, kteří by hru bez závanu nostalgie vůbec zkusili. Já sám ji vyzkoušel, pořád se dá dohrát za jedno odpoledne, ale sama byla překonána dalšími díly, takže ani není důvod se k ní vracet. Pokud tak přesto někdo udělá, rozhodně Desert Strike začněte, byli byste jinak podobně zklamáni jako já.

Pro: Pro někoho nostalgie, herní principy Jungle Strike, arkáda s helikoptérkou

Proti: Stereotypní, málo variability, málo možností