Demons of Asteborg

01.08.2021
04.08.2021

Kdysi dávno v království Asteborg vypukla válka mezi lidmi a démony. Mezi lidmi se našli dva stateční bojovníci jménem Sagramor a Maria, kteří našli způsob, jak válku vyhrát a démonů se zbavit uzamčením v alternativní dimenzi. Bohužel však pro tenhle plán bylo nutné, aby Sagramor obětoval svůj život a tak se také stalo. Maria krátce po konci války porodila syna, který se o několik desítek let později stal královským strážcem v Asterborgu. Jak už v podobných příbězích bývá zvykem, i zde démoni najdou způsob, jak se dostat ze svého vězení a pod vedením pána Zadimuse započnou nový konflikt, v němž bude hrát významnou roli právě Mariin syn Gareth.

Demons of Asteborg je akční 2D retro plošinovka s prvky žánru metroidvania a občasnými logickými hádankami. Tvůrci se dle svých slov inspirovali především ve hrách jako Ghouls 'n Ghosts (1989) nebo sérii Castlevania. Prvky hratelnosti si však v určitých částech propůjčuje třeba i od slavného Space Harrier (1985) a lze se tak v určitých částech proletět na drakovi.

Hra má za sebou úspěšný Kickstarter, kde ji tvůrci prezentovali primárně jako titul pro konzoli Sega Mega Drive, kde vychází jak ve fyzické podobě, tak i jako digitální ROM. Digitálně však o hru nepřijdou ani hráči na moderních platformách a je si ji tak možno zahrát na Nintendu Switch nebo PC.