@90210 (29.09.2012 19:37): Mam dojem ze zrovna s tym System Shockom 2 si dost vedla. Tam su nejake zavazne problemy s pravami, kde jednotlive prava (znacka, distribucne pravo a neviem ake este dalsie nezavisle prava) vlastnia uplne rozdielne spolocnosti a ten kto by to chcel predavat by musel ziskat vsetky tieto prava dohromady inac to nie je mozne predavat. To je problem System Shocku, preto ho absolutne nikde nie je mozne kupit s vynimkov second-handov originalov CD co je pochopitelne... ale nie z nejakeho original oficialneho zdroja.

Demise som svojho casu (ked bol novinka) skusal hrat, ale po niekolkych hodinach som to zrusil a vymazal ako prakticky nehratelnu pakaren. Nezaujal ma a uz ho viac skusat neplanujem.
@Artran (29.09.2012 19:31): O Steamu nevim, ten web vubec nesleduju, jednou jsem se tam mrkl a z jejich katalogu jsem neznal ani jednu hru.

Ten link na GOG znam, ale je to jen link na wishlist, vubec neznamena, ze to GOG vubec nekdy udela. BTW na cele jejich wishlistu je uz radu let System Shock 2 a GOG ho porad nema, museli by si s nim totiz dat vic prace, nez ke hre prdnout dosovej instalator, SS2 pouziva nejaky sileny nestandardni kodeky a jsou s nim problemy.
@Artran (29.09.2012 19:16): 11.04 bez unity. Ubuntu mam uz asi 7 let a zatim jsem kupodivu porad schopnej prechazet na novy verze.

Tech her jsem zkousel vic, ale uz vazne nemam nervy a naladu se vrtat v nastavenich, aby to slapalo. Bud zacne nekdo (GOG asi ne, oni by si s tim totiz museli dat praci a to nemaji ve zvyku) vydavat digitalni distribuce starych her pod Linux (a vydela tim hezky prachy), nebo se na to brzo vykaslu a prejdu na XP, z cehoz ovsem nemam radost. Nebo si koupim novej pocitac, coz je ovsem krajni reseni, stavajici by mi musel vybouchnout.
@90210 (29.09.2012 18:55): 512 je tedy hodně málo, ale to by mělo mít maximálně vliv na výkon. Buď je to tou starou verzí nebo prostě tyhle dvě hry na wine nejdou. Co jsem zatím tak zkoušel, tak právě hry z téhle doby dělají wine docela problémy. Jakou máš verzi Ubuntu? Já jsem na opensuse přešel ve chvíli, kdy nasadili unity a mně se začaly cukat filmy v hd. Teď už je to asi lepší, ale ty problémy s výkonem provázejí unity pořád.
@Artran (29.09.2012 18:36): Zkusenost s WINE mam hroznou, coz asi bude castecne i tim, ze mam 512 RAMku, nicmene jsem se pokousel rozjet akorat stary a na vykon absolutne nenarocny hry typu Caesar 3 nebo Tropico. Bez uspechu a Demisi zkouset radsi ani nebudu, pochybuju ze by slapala. Chtelo by to misto Ubuntu nahodit XP, coz je ale jako kdybys z Mercedesu prestoupil do Skodovky 120. Uz jen ten arcivopruz s drivery pri instalaci...
@90210 (29.09.2012 18:15): Verzi Wine mám 1.4 a běžím na OpenSUSE 11.4 (ramku mám 3,5 GB + nvidii GT 430). Zkušenosti s Wine mám v poslední době výborné. Podařilo se mi rozběhnout poměrně dost her naprosto bez problémů (Oblivion, Call of Duty 4, Mafii, IGI 1 + 2. Dooma 3, Half-life, Deus ex, Prey, Far Cry, Splinter Cell atd.). Co se týče toho Demise tak to byla střelba dost naslepo, ale říkal jsem si, že za ty 2,5 libry to risknu. Na GamersGate používají ke stažení a ověření windowsovou aplikaci, čehož jsem se obával, ale jak stažení, tak instalace proběhla bez problémů. Nakonec jsem nastavil všude DirectX (demise používá ještě verzi 7) a zkoušel jsem procházet úvodní patro dungeonu a vše se zdá být ok. Může to být jednak vyšší verzí wine a jednak tím, že mám tu aktualizovanou verzi Demise (Ascension).
Tak to hodně štěstí a hlavně trpělivosti s dohráváním :-)

Jinak koukám, že má brzy vyjít rozšíření Demise: Ascension.
Tyjo, snad první člověk na světě který to dohrál :-D
Hrávali sme to s kamarádem o prázdninách 3 roky po sobě. Nedávno mi psal že to zase rozehrál a že to už musí dotáhnout do konce - :)
Díky za pochvalu, jinak se sháněním bohužel nedokážu pomoct.
Wow Psyxi, to je vážně perfektní comment. Neví někdo, kde by se to dalo nějak rozumně sehnat?