Tower defense nehraji pravidelně, ale čas od času nějaké vyzkouším. Tato česká hra mě mě zaujala na první pohled svým zasazením a stylizací. Z každého obrázku dýchá oblíbený seriál Byl jednou jeden život a celé hraní jsem si představoval jak pomáhám krvinkám bránit tělo. Hratelnost je pro žánr klasická a přináší jen pár zajímavých zpestření. Věže jsou rozděleny na čtyři základní typy a je vhodné jejich kombinování. Některé nepřátelské nemoci a viry jsou imunní proti některým útokům nebo mají zvýšenou odolnost. Proto je dobré klasické střelecké věže kombinovat s elektrickými, plynovými nebo strážními, které vypouštějí obrané jednotky. Vše lze samozřejmě postupně vylepšovat více a více jak postupujete hrou.

Velkou pomocí může být jeden z hrdinů. Ty lze zakoupit za získané diamanty a dále zkušenostmi vylepšovat. Po zisku hrdiny jsem si párkrát zopakoval snazší levely a byla to dále slušná pomoc. Za úspěšně dokončené levely ještě získáváte tablety, které lze využít k obecným vylepšením jako lepší dostřel, vyšší účinnost nebo rychlejší zisk kyslíku, který slouží jako platidlo při stavbě obrany. Obtížnost roste celkem plynule a až závěrečná část je dost náročná a dlouhá. Finále v mozku má náročných 160 vln a to už chvíli trvá. Postup mohou usnadnit i tři speciální schopnosti, které se postupně nabíjejí. Jde o bombu, elektrický šok celé obrazovce a posílení okruhu věží injekcí. Další drobnou dočasnou pomoc si lze nakoupit opět za diamanty - vždy na jedno použití za nákup.

Potěší některé neobvyklé levely, například jeden ve kterém je pro dohrání nutné používat speciální schopnosti. Technické zpracování je dostačující, vše funguje bez problémů. Hra je kompletně v češtině a to včetně malého přehledu nepřátelských nemocí. Na základní obtížnost mám dohráno, ale na vyšší mi pár posledních levelů chybí. Achievementy mám až na jeden, trénování hrdiny na úroveň 50 je zdlouhavé a už mě to nebavilo. Celkově hru jednoznačně doporučuji, jde o povedený kousek se zajímavým zasazením. Pro fanoušky seriálu Byl jednou jeden život je to povinné.
Ve své podstatě klasická tower defense hra. Co jí odlišuje od ostatních je výborný nápad boje těla proti nemocem, virům a spoustě dalších nepřátel organismu.

Druhů věží jsou sice jen 4 typy, ale ty se ještě rozdělují do různých větví rozvoje. Co se zdá ze začátku snadnou hříčkou později nabírá na solidní obtížnosti zvláště u misí na Hard obtížnost kdy stačí aby prošla jedna jednotka obranou a je konec mise. Hráč si projde celé tělo a zavítá do všech důležitých orgánů. Zpracování každé mise se pak odvíjí podle místa výskytu a objevují se zde i nemoci a noví nepřátelé. Např v plicích se poprvé setkáme nikotinovou jednotkou apod.

A právě nové prostředí a nemoci s ním spojené rozvíjí hru a nutí hráče měnit strategii. Tuhle se objeví jednotka co je imunní na tesla věže, jinde zas protivník který bez problému na jednu ránu zlikviduje pozemní jednotky včetně vašeho hrdiny. Toho ze začátku dostanete základního, ale později za našetřené diamanty lze koupit lepší a silnější.

Za tyto peníze které se dostávají za splněné mise se dají dokupovat i bonusy do dalších misí. Navíc hráč získává i tablety které slouží k rozvoji schopností, větší účinnost věží atd...

Je to jednoduchý koncept a celá hra je příjemně návyková, jinak si nedokáži vysvětlit jak už jsem v ní dokázal strávit přes 11 hodin.
Hodnocení 7/10 , Splněné Achievementy 20 z 20 , Curator

Jsem fanoušek žánru Tower Defense a myslím si, že jsem jich už mnoho odehrál. Také jsem 100% Achievement Hunter. (Jen pro vás, abyste věděli jak moc se vaše názory shodují s mými). Steam tvrdí, že jsem na tom strávil 24 hodin, ale myslím si, že polovina z toho je pravděpodobně blíže pravdě.

Artstyle a celkové zpracování je dost dobré, podobné jiným TD. Má však originální tématiku, není to jen obvyklé fantasy prostředí, které je typické pro hry TD. Kdo hru zkusil, tak vám jistě v hlavě naskočily útržky z dětství, neboť hra je nápadně podobná animovanému dětskému naučnému seriálu Byl jednou jeden život. Jsem z oboru, takže malé plus za to, že prostředím hry je lidské tělo, kde bojujete s viry, bakteriemi a členovci. V tomto prostředí není mnoho her a tato hra je určitě první v tomto žánru TD.

Přestože je hra klonem Kingdom Rush, má některé nové funkce. Kouzelná věž byla nahrazena podpůrnou věží. Každá základní věž může být upgradována na 2 různé z první úrovně. Celkový počet věží je o něco vyšší než v KR. Co jsem však nepochopil je výběr věží. Hubit patogeny ve střevech děly, a jadernými hlavicemi mi nezapadá ani trochu do koncepce. Místo nich antibiotika, injekce, cokoliv, co zapadá do prostředí hry.

Nicméně největším problémem této hry je ovládání hrdiny. Je jasně vyroben pro telefony / tablety. Také jejich výběr mi nezapadá do tématiky hry – Hulk uvnitř těla bojující proti virům?? Raději bych viděl bílé krvinky, jak mordují bakterie, tak jak se to ostatně děje. Jsou to maličkosti, které z prostředí, z kterého hra vychází dělají nedotaženou slátaninu. Melodii a zvuky nemohu hodnotit, během hodin hraní jsem ji jedinkrát neslyšel, pouštěl jsem si svoji vlastní.

Hra je vcelku jednoduchá, stačí stavět pouze děla a vylepšovat je, takže ji lze prolítnout poměrně snadno s 100 % ACH při troše snahy. Existuje i ovládaní rychlosti hry pro urychlení průběhu. Opravdu také oceňuji obtížnost posledních (řekněme asi 5) úrovní ve hře.

Hra není špatná, je to oddechovka, při které nemusíte extra taktizovat, dávám ji 70 %. I přes mé výhrady jsem se při hraní bavil a také svoji roli jistě sehrává fakt, že hra je od tvůrců z Čech