Death Illustrated

11.03.2002

freeware

Death Illustrated je akční FPS, v níž hlavní roli, jak samotný název napovídá, hraje smrt. S pomocí řady zbraní musí hráči o život připravit stovky nepřátelských kreatur, rytířů, přerostlých pavouků a nešťastných lidských duší. Nepřátelé jsou plni agresivity, útočí na hráče střelami plamenných koulí nebo chladnými zbraněmi.

Hlavní devizou této zdarma šířené hry je její funkční hratelnost, rychlý spád a grafické zpracování. 3D prostředí tajemných katakomb, hradních chodeb a síní s motivy lebek a kostlivců je zpracováno v odstínech černé a bílé barvy a navozuje pocit starého černobílého filmu. Singleplayer kampaň doplňuje mód Deathmatch a lze hrát i proti přátelům po síti. Ke hře je přiložen editor pro stavbu vlastních map.

Je potřeba vnímat, že hra byla už od začátku freeware, a ve svojí době těch freeware FPS bylo zoufale málo. Tahle rozhodně platila mezi ty lepší.

Na tuto hru jsem náhodou narazil ve starém dobrém Herním Výběru. Tam mi slibovali, že hra Death Illustrated je povedená akce ve stylu Dooma ! Ihned jsem neváhal a začal instalovat a čekalo na mě bohužel jen velké zklamání. Nejprve mě přivítalo naprosto ohavné a chaotické menu hry, a nakonec odporný herní zážitek, který se skládá z odporně zpracovaných levelů, chaotického zabíjení hor nepřátel, nehezkého grafického zpracování a zvláštního ovládání. Přitom dle mého názoru se hra mohla stát alespoň průměrnou, kdyby se vývojáři na hře více vyřádily a hlavně hru propracovali co se týče levelů a pointy. Co říci na závěr ? Z hry se vám možná zatočí hlava, ale to jen z chaosu, který zde zažijete, nikoli z herního zážitku...

Pro: Na chvílí zabaví

Proti: Nepropracovaná pointa