@Charllize (03.11.2022 17:53): To je spíš dungeon crawler, takže pochybuju :)

I učení nových schopností je zvláštní. A pro jistotu je potom ani nemůžeš equipnout všechny a máš omezený počet slotů.

To nemůže dávat smysl, aby byla Ripuka na jejich straně :)
@Solidor (03.11.2022 16:58): No vida :) Teď už jen CH majstrstyk Mary Skelter.
Jinak dvojka je podle mne min ambiciózní a kratší. A je to víc horor. A má lepší hlavní protagonistku.

Mne u obou dílu vadil jen základní rozvoj postav, což po těch komplexních systémech z předchozích her bylo zklamání.

PS: měl sis koupit dlc s Ripukou, ona ten soubojak trochu oživuje :)
Dohráno, díky Bohu.

- jak moc se ten příběh jevil ze začátku zajímavě, tak se to ke konci celé rozpadalo, už jenom nějaký ufoni tam chyběli
- souboják totéž, ke konci jsem přepnul na easy, protože se začal celý opakovat a byl o používání pěti kouzel
- po dlouhé době jsem hrál s japonskými hlasy (kompletní namluvení), jelikož anglicky je oproti tomu nadabována asi tak čtvrtina dialogů
- vyšel mi Celica ending a vůbec nechápu jak :)

Uvidím jaká bude dvojka, která se jeví už od pohledu mnohem lépe.
@Psyx (18.02.2021 23:14): Ve dvojce tech deadendu neni tolik a jde to pred rozhodnutim ulozit. A jo soubojak tam je lepsi, i kdyz ten princip zustal. Nejhorsi na dvojce je, ze je desne kratka, da se odehrat za 10-15 hodin. nema totiz tu druhou rovinu,, ve meste,,

AHHHH a *pant* *pant* ..nojo..ja bych taky bral kdyby tam Ripuka tu malou elfici naporcovala ve 3D, jenze to by jim zavreli studio ze jsou uchylny magori:)
@Charllize (18.02.2021 22:51): Ripuka a vůbec celé "veselé trio" mi tolik zajímaví nepřišli. A zas až tak brutální to nebylo, pokud bych měl něco vytknout, tak spíš že v textech bylo až moc citoslovců a CapsLocku, Samý AHHHH a *pant* *pant* :)

Dvojku fakt neplánuju, snad jen jestli předělali koncept deadendů a vybalancovali souboják.

Jop, poslední roky jsem k JRPG přičichnul, ale furt mi tam vadí některé jejich pevné rysy, takže to pro mě asi nikdy nebude top žánr :)
@Psyx (komentář): Ripuka a jeji elfi eskapady byly dobry nahodou, jen nerikej :)

Az tak ze jsem ji zakoupil jako DLC hratelnou postavu

A dvojku das taky? Me prisla o neco mozna horsi nez jednicka, ale kdo vi, u tehle her rict co je lepsi je dost tezky.

Soubojak je originalni....a divnej, a po case mi lezl na nervy ..trochu.

Kazdopadne jsem rad ze to taky nekdo hraje...:)
@Fritol (20.02.2020 20:35): Tak to uz je vetsinou standart ze se da vybrat dabing. Spis se stava ze chybi ten anglicky, coz me stve vic, protoze v japonstine hraju nerad.
Jsem na to zvedav, i kdyz tento rok je v ramci jrpg nabito tituly ktere tuhle vedlejsi produkci odsouvaji trosku do nezajimava. tedy ne u me osobne, ale obecne:)

BTW, by me zajimalo co v JRC timhle maji na mysli :)
2.12.2020 ? Co vim tak to na switch nebude vubec.
Tak pred par dny vysla v japonsku dvojka, ale vypada to ze tentokrat chybi prepinani mezi realitou a virtualnem, coz mi prijde dost skoda. Ale atmosferu a styl to ma porad dobry.

mezi tim Compile Heart a Iffy stihly na zapade vydat Arc of Alchemist, coz je oproti Requestu a Varnirovi kolimetrovy skok zpet. Sice napad akcniho rpg s chibi postavickama, stavbou zakladny a postapo sveta zni fajn, ale mam dojem ze s tim diru do sveta neudelaji ani kdyby se na hlavu postavily, obvzlast kdyz to na zakladni PS4 bezi kolikrat pod 20fps. Mozna na Switchi se to chytne vic, az to tam vyjde, tam ma kdejaka kravina mega uspech :)
Mno, pribeh zajimavej, ale true ending je za me az moc ruzovy a je skoda, ze autori neprisli s rozsirenim konce skz NG+, pac se to docela nabizi.
Soubojovej system typycika preplacana nedomyslena ptakovina kde cisla lezou nahoru. Waifu tym celkem fajn.
System voleb je taky celkem nedomrveny, kdyz v 90% pripadu spatna volba = vybrals blbe a ted ses mrtvej. Minimum bad ending vetvi kamkoliv vede a je to jen vopruz kvuli nahtravani strasiho savu. A vubec to prepinani mezi svetama casto po logicky strance moc nefunguje.

Ale tak slo to, otazka jak a v cem je Dragon Star Varnir lepsi... ale nejdriv Sakura Taisen ofkoz.
@Fritol (22.06.2019 13:40): myslim ze varnir je jeste o fous hezci graficky, ale urcite jde o stejny engine jen s dilcimi vylepsenimi. ReQuest lehce pusobi nedoladene, ne v ramci pribehu (toho tam je az moc) ale prave v tom systemu hry. Varnir uz ma obe stranky vic doladene, ale tam jsem zatim hral jen zacatek.
@Charllize (22.06.2019 13:31): Musím uznat, že to příběhově vypada dost zajímavě. A jak říkáš, graficky asi nejhezčí Compile Heart hra. Škoda, že krabička nejde pod litr nikde, takové prachy se mi za budgetové jrpg dávat moc nechce. Snad to časem někde klesne.
Tak dalsi Compile Heart ,,majstrstyk,, :)

Tentokrat se to ale povedlo a mozna by ta hra mohla zaujmout i hrace co jinak jejich hry nemuzou ani videt. Protoze jde hlavne o hru pribehovou a vizualne novelovou. Ten umysl vypravet hlavne pribeh je videt i na tom ze na rozdil od jejich dalsich her, system hry, souboje a vylepsovani postav jsou dost zjednoduseny. Hra ma dve roviny, jednu ve virtualnim svete a druhou v soucasnem japonsku, Ta druha je ciste vizualni novela s detektivne mystickym zamerenim z prvky hororu.

Dalsi pokrok je grafika, je to snad jejich prvni hra kde se da rict ze vzhled zacina jakz takz odpovidat dobe, je to hlavne proto ze uz hru nedelali s umyslem PS VITA verze ale pouze PS4 a pozdeji PC.

Ta 80% ode mne je spis slabsich 80. protoze mi absence nejakych komplexnejsich pravidel u rozvoje postav vadila a vzasade hra mi nenabidla nic moc navic, nad ramec pribehu a zakladni zapletky. Na druhou stranu se mi ten pribeh a postavy co tam jsou docela libil, takze jsem si nakonec zas tak moc nestezoval :)

PS: a je tam Ripuka, co porcuje maly elfy na kousicky az krev caka z obrazovky. Jo, je to celkem drsnarna ta hra :)