Je fakt, že ten obchod na těžařské lodi nepůsobí zrovna věrohodně, stejně tak s tím související sbírání kreditů. Ale ta grafika a zvukový doprovod, který tu atmosféru dělá správně stísněnou, to fakt neberu.

A jaké pásky jsi to měl na mysli?
Ty jsi tak háklivý, když je v některé hře něco nápadně podobného jako v jiné? Takových her je, to bys toho moc neodehrál. Obchod a nakupování se Ti jevilo zbytečné? Ale některé zbraně si ani jinak neopatříš, nemluvě o lepším obleku, který Tě líp chrání. Atd.
Chuck: Tak ty pásky jsou trapnost, v SS a Bioshocku to byla taková exkluzivita, ale tady je to prostě jen další copy paste. Obchod a nakupování, imho naprostá zbytečnost. Má to Bioshock, tak proč to tam nezkopírujem i my (samozřejmě to nesmí být tak očividné, tak trochu zhoršíme kvalitu).

Garret: "odkdy má ovládání připomínat žánr?" No, nepamatuji se, že bych snad hrál někdy strategii, ve které bych ovládal pohyb jednotek WASD+LMB a pro výskok mačkal mezerník. Survival mám spojený s charakteristickým ovládáním, hratelnosti a kamerou vždy zabírající pouze určitý úhel pohledu.

Jinak k mému spánku - spal jsem zhruba 10 hodin, vzbudil se až dlouhou dobu po ranním rozbřesku.
Barney: A určitě nejsme sami. Pak už je jedinou otázkou, na jak vybaveném compu a s jakými repráky to hrál.
Pivo omlouvám se ti, vskutku jsou Kubulusovy důvody mimořádně mimo a nejedná se jen o jiný vkus.
Chuck: Jsem na tom stejně.
Kubulus: Jestli chceš najít na té hře něco dobrýho, tak si stáhni soundtrack a budeš jen nevěřícně kroutit hlavou, co jsi to právě zametl pod stůl. :)
odkdy má ovládání připomínat žánr? ovládání připomíná sračku? co to je za spojení? zvuk byl u téhle hry mimořádně povedený a grafiku raději ani nekomentuji. ses špatně vyspal, ne? :-)
Tak to nevěřícně zírám. Já jsem tedy na DS obdivoval přesně to, co jsi Ty odsoudil, snad kromě toho příběhu, ale zase to srovnání s kvalitou příběhu u Doom 3, to zrovna není moc ideální příklad.
Kromě intra graficky ošklivé, zvuk je mizerný, příběh nestojí za řeč (Doom 3 má lepší), zmrvené ovládání které má připomínat survival, ale připomíná spíš sračku. V neposlední řadě pořád stejně designované úrovně a další zbytečnosti, jako je systém nakupování nebo přehrávání pásek (jsem zvědav, kolik her to od SS2 a Bioshocku ještě převezme) - toť výčet mých osobních dosavadních dojmů, pod jejimž návalem jsem hru odinstaloval. Všimnětě si ale, že jsem záměrně hru nehodnotil - nebyl jsem totiž dostatečně daleko (i když nečekám nějakou propastnou změnu) a fakt se mi to možná jen netrefilo do vkusu. Asi to někdy ještě zkusím, když už mám originálku, ale teď mě to dokonale otrávilo.
Kubulus: Nebaví Tě tyhle typy protivníků? To pak další nemalé klady této hry zůstanou nekompromisně potlačeny. Ale pokud by to tak bylo, tak by nemělo logiku se do toho vůbec pouštět, když je to od začátku jasné.

J.calling.2bad: I tohle je možnost. :-)
Paul: Kubulus mi nepřijde jako typ člověka, co by šel do hry, která ho neláká díky tomu, že neholduje tomuto typu hru. Ale přitom uzná, že je řemeslně dobře odvedená.
A napsal, že jde o otřesnou kvalitu :-) Zapoj mozek. Nebo jsi to myslel ironicky?

EDIT: "Co je na tom tak těžký pochopit?" Tak tohle mě dostalo :-D
Třeba mu všechny řemeslný věci přišly udělaný dobře, ale prostě ho to nebavilo? Co je na tom tak těžký pochopit? Mě taky nebaví sebélépe udělaná hardcore vesmírná strategie, např.
Pivo: Pokládáš špatnou otázku. Neptej se na to, co mě na tom nebavilo, ale zeptej se na to, co mě bavilo. Přiznávám, že mne nějak nic nenapadá.
No, on se nějak reálně nesnažil vypadat. Ale co my víme, třeba na Marsu atmosféra díky nižší teploty změní vzhled a vše je plastické :-D
No, ale i tak ve výsledku to na mě nepůsobilo tak hrozně a ta plastičnost nebyla škaredá.
Mě Doom 3 přišel a pořád přijde strašně plastickej, to nemá s realistickou grafikou nic společnýho.
Doom 3 má skvělé efekty, ale mizerné hranaté modely postav a příšer. Textury též zrovna nic moc, ale mi se to jako celek celkem líbilo, i když to samozřejmě nemůžu srovnávat s novějšími hrami typu Dead space, Crysis apod.

A podobné ty hry si určitě jsou, ale je pravda, že jako druhy horroru to jsou odlišné.
Tak určitá podobnost s DS tam je, hlavně v tom prostředí. Jak jsem říkal, Doom 3 asi zamýšlel být stejným hororovým žánrem jako DS, ale nakonec to dopadlo trochu jinak a řekl bych, že hůř. Na svoji dobu měl Doom 3 grafiku opravdu suprovou, takže je zapotřebí počítat s tím, že čas oponou trhnul.
Shodou okolností jsem tento týden koupil a rozehrál D3 i s datáčem a ta grafika je po těch letech hrozná a s DS to srovnávat nemůžete ani náhodou. DS je o atmosféře, D3 je o lekačnách, o ničem jiném. Je to úplně jiný hruch hororu, jiný druh příběhu.
On ten Doom 3 totiž měl vypadat přesně tak jako Dead Space, možná to i vývojáři chtěli, ale nepovedlo se.
Jo, říkám, že klasická střílečka s pěknou grafikou. I když na Dead space samozřejmě s grafikou mít nemůže, ale to neberu jako zápor. Akorát atmosféra mohla být v doomovi lepší.
Tak to zase pozor, Doom 3 má grafiku špičkovou, o tom nemám pochybnosti!
Já u toho zase strach neměl, ale ta atmosféra - opakuju se znova, ale ona je opravdu dobře ponurá a to se mi líbí.

V doomovi jsi prostě popadl zbraň a ratatata, jestli to tak jde popsat. Nebyl špatný, ale taková klasická střílečka s pěknou grafikou. Též ta atmosféra nebyla nejhorší, ale mohla být lepší.
Tam je právě fascinující, že v Dead Space není skoro vůbec tma, spíš naopak a přesto je hororovější, takže jak je vidět, tma zákonitě nemusí ztělesňovat strach a děs. EA holt zapracovali na výbornou!
S Doomem je si to trochu podobné. A u mě taky vede Dead space, i když asi jen o trochu. Ale Dead space má takovou mrazivější atmosféru, Doom sází pouze na tu tmu a nějak tomu něco chybí.
Pivo: Však se ještě doteď za ten blbej nápad fackuju. :-) Dost často si to srovnávám s Doom 3 a mám dojem, že tohle je minimálně o třídu výš.
chuck: Gratuluju. A to jsi to chtěl při prvním hraní úplně celé vzdát :-)
Taky bych si to chtěl někdy dát znova, hlavně kvůli té kovové a ponuré atmosféry.
Tak mám dohráno podruhé a mám dojem, že ne naposledy. Sakra, to je proklatě návyková hra a pro mě jedna z nejšpičkovějších!
Pivo: Řeknu Ti, že přímo pekelně! Přestože mě zaujala hned od začátku, na některé věci v ní jsem si nemohl zvyknout, ale když jsem to překonal, tak to fakt stálo za to. Po skončení jsem si znovu projel první 4 kapitoly a ten pocit se stále stupňuje. Proto jsem jí dneska přidal 5% a v profilu ji určitým způsobem označil. :-)
To tě to asi hodně chytlo. Vždyť ještě nedávno jsi to dal poprvé :-)
Nevíte, jestli ještě po zakoupení vojenské uniformy po dokončení hry následuje jiná, popř. ještě jiné inovace? Nějak jsem se do té hry znovu zakousl a nemůžu se jí pustit. :-)
Povedene zabavne becko u ktereho mi akorat nesedl stereotyp a veci typu strileni asteroidu aj., jinak skvele vyuzita inspirace filmu s celkem dobrou atmosferou..po dlouhy dobe povedeny horror ze soucasnych me lepsi nenapada ale ze starsich kousku bych vyjmenoval spoustu lepsich
ne praveze ne primo ve Zline se mluvi spisovne, jako jedine misto v republice jednak nam to rikal ucitel v cestine a taky sem to kdesi cetl...ale samozrejme okolni prdelky, tam je uz nareci, ale vetsina zlinaku mluvi normalne spisovne....kdyz prijedu vzdycky do Prahy ci brna kazdy uplne nechape, ze mluvim tak jak mluvim :D uplne se jim to libi, ze je to tak ciste :D akorat mam jediny problem a to, ze obcas reknu "tos" :) to je jediny vliv asi z matciny strany ktera kdysi vyrustala na vesnici ci co :D takze opravdu mi to taha ucho, kdyz slisim takove ty cechacske vyrazy.....nad moravskym narecim se pousmeju, nad ostravakama kroutim hlavou a u cechacku se mi otvira kudla :D

ikdyz muj dobry kamarad je z prahy(rodily prazak) a az na par prasarnicek se to poslouchat da, ale ty extremy to je des :)
Fg: Klid, uvolni se. Teď to trochu štípne.... :-D

Já to též celkem nesnášel, ale když jedna kámoška používala výrazy jako "skvělej" "jseš", tak jsem si asi nějak zvykl. Jen se divím, že to není Pražanda.

Ale tak vy tam ve Zlíně též mluvíte jak úchyláci, ne? :-D
me se otvira kudla v kapse za vyrazy jako "beztiznej stav" a tak dale :D
Cobot: Karasman má odstavce rád, kvůli němu jsem upravil všechny svoje komentáře do odstavců. :-) Ale má jednoznačně pravdu v tom, že se to čte úplně jinak.
Cobot: Zkus to trochu upravit, fakt se to špatně čte. Hlavně udělej třeba pár odstavců a tak, prostě si s tim trošku pohraj.
Co se ti nezdá? :o) Nejsem žádnej přizdisráč z vydlákova ale pražák rovnou z Václaváku :o) No jo, je to psaný tak narychlo jak u piva. Tak sry za ten sloh :o)
Wow, jsem myslel, že jsi třikrát a vícekrát dohrál pouze RTCW :-)
Jinak ten hnusný ksicht vyleká, ale na mě to působí jenom s tím zaplým zvukem :-)
Nebo když se Ti znenadání objeví hnusnej ksicht přes půl obrazovky, přestože předtím teno ksicht patřil normální lidské bytosti. Tak nějak je to v tom Condemned. Hergot, že bych si ho zahrál počtvrté? :-)
Tak někdy, když je třeba ticho a člověk čeká "bafáka", tak se i přesto lekne, pokud je to nějaký nepříjemný zvuk nebo tak.