NateLogan: Je to zkrátka individuální. Já se dodnes lekám (nepravidelně) při poslední animaci v "Condemned: Criminal Origins", přestože jsem ten záběr viděl nesčetněkrát. :-)
Chuck: Na některé lidi jednoduše nefungují videa ve stylu "pohodový záběr, nečekaný střih, nějaký děsící křičící hrůzu nahánějící záběr." To je jako chtít dělat řízek bez naklepaného masa - prostě to nefunguje :D. A navíc ten závěr je, jak naznačil jezek, naprosté klišé - ano, je trochu děsivý (setkání s mrtvými osobami většinou bývají), ale oproti začátku hry jde pouze o neškodného pouťového bubáka.
To já vím, však to taky nebylo myšleno zrovna na Tebe. :-) Ale pravda je, že u spousty především filmů se to dá předvídat líp než počasí. :-)
Hele, já netvrdím, že jsem se u DS nebál, spíše naopak a fakt jsem si to užíval, ale jsou určitá hororová (filmová) kliše, které cpou všude.
Já zas pořád nevěřím tomu, jak dokonale všichni umíte předvídat. Možná se to u některých okamžiků v DS dá, ale nedá se to předvídat všude, jak se tu někteří snaží namluvit.
Chuck: Hmm, jo, tohle... Já bohužel patřím mezi ty lidi, kteří u filmů/her/věcí zpravidla na tyto samoúčelné "nepředvídatelné" chytáky nenaletí. Na mě fungují hlavně atmosférické horory, které hráče/diváka napínají a moc mu neukazují... Potom ano, náhlé očekávaná neočekávaná překvapení fungují na výbornou. Přesně tohle má DS zvládnuté na výbornou v první půlce až dvou třetinách hry, ten konec se soustředil spíš už jenom na "bafací" a "wow" momenty, avšak bez patřičného navození té správné hororově temné atmosféry, které na mě nefungují :D.

Proto mě nebaví moderní horory, též zvané "řeznické manuály pro otrlé" (někdy mám spíš pocit, že lidi na to chodí spíš kvůli ukojení svých sadistických choutek... brrr).
SilentWolf: Tam už se musí leknout opravdu každý, jinak by už to bylo na léčení. :-D
Walome: Ano, fungují. Krom začátku si nějak vůbec nevybavuji, jestli kamera opustila Isaacova záda :D
Dotaz - fungují tady animace stejně jako na ps? Že prostě běžíte a najednou s váma něco hodí o stěnu, žádné přepnutí do jiného pohledu atd.?
jezek: U mě to byla čistě technická blbost. Kvůli Red Faction Guerilla (tam prostorový zvuk na PC většinou nejde) jsem měl ve Win nastaveno stereo (+ z neznámých důvodů jsem měl odpojený basák a center) a všiml jsem si toho až v půlce hry a opravil jsem to až po jejím dohrání :D
2NateLogan: Určitě to jde hrát i s prostorovým zvukem. Já mám 4.1 a jelo to. Ale na 100% jsem s tím měl problémy. Chtělo to nějaký update ovladačů.
NateLogan: To jsi se tedy výrazně ošidil. Na druhou stranu to mělo výhodu, že Tě ty bestie zezadu o to víc překvapily, ale pokud jsi neslyšel jejich řev a spatřil jsi je jen vizuálně, tak to nemělo tu správnou šťávu. Začátek = aspoň 5 kapitol! :-)
Chuck: Někdy časem, po zkouškovém, poslední půlrok nemám nějak vůbec kreativní náladu :D. Jo a zjistil jsem, že jsem DS odehrál pouze ve stereu, přičemž asi 1/4 hry jsem měl nastaveno 5.1 (dokud mě nezačalo štvát, proč vlastně neslyším příšery přicházející zezadu) a navíc jako bonus jsem měl odpojené center/basák :-/. Minimálně ten začátek si musím dát znova :D
NateLogan: Pořád čekám na ten koment, přece jen by ses od dubna mohl přemoct. :-)
To sis nemohl vybrat sladší ukolébavku. :-D Kdybych to hrál uprostřed noci, šel bych spát raději až tak za 2 dny. :-)
Tož jednou jsem nemohl usnout, tak jsem se snažil unavit se hraním DS a ejhle, do rána bylo po všem :).

PS: Stejně mi připadá tem poslední dějový zvrat ve hře trochu moc přitažený za vlasy, dané chování se k té postavě prostě po předchozích událostech vůbec nehodí.
Tedy musím říct, že DS pro mne bylo příjemným překvapením. V prvních 2/3 hry panuje výborná atmosféra (doslova strašidelná) se spoustou lekacích momentů podbarvená jedním z nejlepších zvukových doprovodů, co jsem ve hře slyšel. Jen je velká škoda, že ke konci už má člověk tu hru dokonale přečtenou a minimálně u mě se vytratil v podstatě veškerý strach z neznámého. Na začátku se člověk bojí i podívat se za roh a na konci jen "hrrr, hrrr, uhněte mi z cesty."
Já se do toho pustil :-) Ale musel jsem pomalu, jinak bych samým adrenalinem prasknul :D No a přišel do toho The Saboteur, teď trochu veselejší Mirrors Edge, pak vyjde Mass Effect 2... Snad se k tomu znovu dostanu ještě letos :D
Vzhledem k tomu, že má podobnej vkus jako já, líbit se mu to bude :-)
Chuck: Popravdě vůbec netuším, jaká bude hratelnost téhle hry, ale už jen díky sci-fi prostředí tomu dávám určitou šanci a z nějakých neznámých důvodů mi zdejší atmosféra (prvních 5 minut :D) připomněla úvod System Shocku 2.
Dead Space je podle mě s nadhledem tak okatá kopie Bioshocku (kterému dal NateLogan 75%), takže si myslím, že u něj Dead Space nedopadne hůře.
NateLogan: Ty hraješ Dead Space? Tipuju totiž, že tohle není Tvůj vkus, ale možná se pletu.
NateLogan: Já jsem připojil gamepad a hrál jsem už s přednastavenou konfigurací a velmi mi vihovovala. Jinak kde se nastavuje už nevím, je to nějaký pátek co jsem hrál DS naposledy.
Pooky: Mno dobrá tedy, za zkoušku to stojí, jen kde se konfiguruje ovládání (či není někde obrázek jeho rozložení)? Steam jaksi manuály ke hrám neposkytuje :-/
Existuje nějaký způsob, jak úplně odstranit lag myši? VSync mám vypnutý (alespoň v menu to píše off).
Tak to nevylučuju, že to v budoucnu udělám. Dneska jsem hru představoval synovcům a nějak se od toho nemohl odtrhnout. A to jsem z toho byl ze začátku tak nervózní. Mám dojem, že zvýším procenta.
Můžeš začít znovu s výbavou, kterou už máš. Já to třeba hned rozjel znovu na nejtežší otížnost a loadnul tam svou postavu s výbavou.
Zapomněl jsem se zeptat na jednu věc. Po dohrání jsem hru uložil a při spuštění od toho savingu začala znovu jakoby od samého začátku. Co tedy následuje potom? Někde jsem snad zaslechl, že hra začíná opravdu od začátku s tím rozdílem, že mám k dispozici více zbraní.
Pivo: Tak to bych měl nosit frňák proklatě vysoko. :-)

Miner: Tak to muselo být poctivé leknutí! :-o Určitě si budeš vrnět hodně dlouho, akorát to vrnění Ti občas může přerušit Tvůj vlastní výkřik. :-) A myslím, že lepší hodinu na hraní sis nemohl vybrat. Držím pěsti!
Tak jsem Dead Space nainstaloval a zatím si spokojeně vrním ;). Akorát jednou jsem se tak nechutně leknul, že se mi jaksi zablokovalo pravé tlačítko myši a já nemohl "odmířit". Zatím tahle loňská pecka vypadá fakt dobře.
Chuck: LOL, co se tak divíš? Napařil jsem si snad v minulosti jen samá mínuska, nebo co?