Dead Rising: Chop Till You Drop

Dead Rising: Zombie Sacrifice, Deddo Raijingu: Zombie no Ikenie

24.02.2009

Shopping has never been so much FUN.

Chop Till You Drop je obsahově pozměněný remake původního zombie masakru Dead Rising na X360. I zde se v roli reportéra Franka Westa ocitáte v nákupním středisku coloradského Willamete. Obchoďák je plný zákazníků, kteří podlehli zombie viru a jejich touha po čerstvé krvi převládá nad běžnou nákupní horečkou. Westovým úkolem je odhalit příčinu zombie běsnění a nestát se příštím chodem na jídelním lístku.

Stejně jako v originálu zůstalo zachováno zábavné dovádění, při němž lze použít téměř každý předmět jako zbraň proti zástupům zombie. Maximální důraz je kladen na střelné zbraně, které jsou nově definovaným herním prvkem. K dispozici je dostatek munice a při míření a střelbě se díváte Frankovi přes rameno. Likvidací protivníků vaše postava získává zkušenostní body, větší výdrž sekundárních zbraní nebo volné pozice v inventáři.

Wii verze vám předkládá k plnění mise, v nichž nejste tlačeni časovým limitem, jako tomu bylo v X360 verzi. Do akcí vyrážíte vždy z bezpečnostní místnosti obchodního centra a mise vám zadávají známé postavy Jessie, Otise a Brada. Dokončení hlavního příběhu vám nakonec zpřístupní řadu dalších miniher.

Teď jsem to zkusil hrát a to je úplná vykradačka Resident Evil 4 pro Wii. Má to stejné menu a kurzor, běží to na stejném enginu a ještě k tomu jsou tam i stejné animace a zvukové efekty :D