Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dead Cyborg: Episode 2

22.03.2013
75
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Druhá epizoda Dead Cyborg pokračuje tam, kde skončila první epizoda Dead Cyborg: Episode 1, ve které jsme se probudili z mnohaleté hibernace se ztrátou paměti. Hlavní postavě se podařilo uniknout z vojenského bunkru, ale ani na povrchu v areálu vojenské základny není bezpečno. Svět je zasažen radiací, která vše pozvolna zabíjí. Navíc v jakékoliv cestě dál nám stojí spousta překážek a síly ubývají. Je vůbec nějaká šance na záchranu?

Druhá epizoda adventurní série navazuje na svého předchůdce. Značného zlepšení doznalo ovládání, kde byl konečně implementován mouselook a ovládání tak odpovídá dnešnímu standardu u her z vlastního pohledu. Základem hry je samozřejmě hledání předmětů a informací a jejich správná interakce s okolím, tak abychom se dále posunuli v příběhu. Jeho námět je částečně inspirován velikány světové sci-fi literatury, jako jsou například Philip K. Dick, Ray Bradbury a Stanislav Lem.

Hra je distribuována zdarma a je k dispozici pro systémy Windows, Linux a MacOS. Vývoj jednotlivých epizod byl závislý na finančních příspěvcích fanoušků, nicméně se zdá, že autor ve vývoji již nepokračuje.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Haleluja, autor vyslyšel stížnosti hráčů na ovládání první epizody a do druhé implementoval mouselook. Hratelnost tak viditelně poskočila výše a zákys už není tak otravný, jak v první epizodě, protože následné vracení a hledání, co jsme kde přehlídli, je mnohem uživatelsky příjemnější.

Jinak si hra drží svůj standard z první epizody. O světě kolem nás už něco víme, a zjišťujeme další podrobnosti. Cílem je samozřejmě dostat se nějak odsud pryč a zachránit si tak kejhák. Na principu hry se nic zásadního nemění. Znovu hra stojí ve většině případů na nalezení potřebného předmětu a jeho správného použití. Tak abychom odstranili všechny překážky, které nám stojí v cestě. Graficky to stále vypadá moc pěkně. V příběhu sice nijak zásadně nepokročíme, ale mou zvědavost jak to vlastně dopadne, hra dokázala udržet. Bohužel více epizod nevyšlo a autor na hře již nepracuje, takže se víc nedozvíme. Což je škoda, druhou epizodu jsem si díky vylepšenému ovládání užil více. Herní doba je znovu kolem 2-3 hodin a jednotlivé levely se dají spouštět přímo z menu se znalostí hesla. Klasický save hra nemá.

Pro: Implementace mouselooku, Grafika, Celkem zajímavý námět, Dobré zpracování

Proti: Na dalších epizodách se nepracuje, Save & Exit by se hodil

+4