Moje premiéra v (klikacích) adventurách. Žánr bude zajisté můj typ kávy…bohužel konzolová platforma úplně nebude mým šálkem. Hru jsem dohrál zdarma v rámci členství PS+. Abych vysvětlil, s ovládáním určitě problém nemám, ale když sedím u konzole, mám rád když se ve hře neustále něco děje nebo jsem v nějaké činnosti a postupuji hrou. U této hry jsem 2 minuty v kuse postupoval krásně dějem a dalších 40 minut nebo déle jsem frustrovaně bloudil z místa na místo a zkoušel všemožné řešení situace. Tohle samozřejmě do hádankových adventur patří a nesčetněkrát jsem to už zažil, zde to ale na mě bylo už příliš extrémní. Takže podobné hry budu vyhledávat nejlépe na přenosná zařízení, která mohu všude nosit sebou a dělat u nich další činnosti. Každopádně hru jsem si užil a tohle je pouze o mojí osobní preferenci, kterou jsem měl potřebu napsat, hře to určitě nevyčítám a ani se to nepodepsalo na mém hodnocení.

Na hře se mi líbil nejvíc její humor a k tomu přizpůsobený styl děje. Krásná 2D grafika je nádherou na pohled. Líbilo se mi i vyústění většiny hádanek ale některé na mě byli až moc nelogické a až moc praštěné (i když to je účel) ale na většinu z nich jsem přišel sám. Párkrát jsem použil nápovědu z internetu nebo z názvu trofejí (z PS4 systému), protože frustrace mi už moc dávala. Jedna věc, která mě ještě nepotěšila, bylo občasné vypadávání hudby do pozadí, která je zasmyčkovaná a slouží aby nebylo úplné ticho. Já to ticho zažil a to spojení s blouděním po lokaci bylo silně uspávající. Abych ale komentář nekončil něčím negativním, tak pochválím možnost jednoduše se přepnout do vzhledu originální hry se zakomponovaným SCUMM systémem, to je taková třešnička na dortu pro nadšence do retro her jako jsem já.

Pro: Humor, 2D grafika, hádanky

Proti: Některé hádanky, výpadky hudby