Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dawn of Magic

27.04.2007
43
11 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Dawn of Magic je klasickým hack'n'slash RPG ve stylu Diabla. Ovšem výběr charakterů je zde lehce netradiční - za prvé jsou to všichni mágové a za druhé postavy jako cikánku nebo tlustou pekařku nemáme na výběr každý den. Bohužel příběh hry ale kupodivu není tak střelený jako výběr postav a jedná se o klasické klišé o zachráně světa před zlými silami.

Hra se soustředí na magii - když uvážíte, že si můžete vybrat z 12 magických škol, v každé je osm kouzel a jednotlivá kouzla se dají kombinovat, tak si můžete spočítat, na jakou paletu kouzel se můžete těšit... Vaše postava taky postupně mění svůj vzhled podle toho, k jaké magické škole se přiklání. V roce 2009 byl vydán druhý díl, kde se děj posunul o deset let.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Dle mého průměrný klikfest, pouze pro otrlé diablisty, kterým nevadí všechno to hekání a slešování.

Proč si Dawn of Magic zahrát? Určitě se mi líbilo vylepšování postavy, především možnost investovat do řady zajímavých a kombinovatelných kouzel. Podle preferencí se mění vzhled postavy a s tím přicházejí další bonusy. Já svoji cikánku specializoval na vyvolávání pomocníků a metání blesků, to pro tu chuděru znamenalo nárust jakýchsi pavoučích nožiček a andělských křídel.

Ze začátku jsem měl trochu problém se ve všech těch vlastnostech, dovednostech, kouzlech, tetováních a vlivech magie vyznat, ale nakonec jsem tomu přišel na chuť a investoval bodíky a investoval. Předměty, důležitý prvek ďáblova klonu, jdou podobnou cestou jako schopnosti, opět velké množství kombinací, socketování run, kování materiálů a podobně. Bohužel s rozdílem, že tady už to tolik nefunguje, a sestrojit něco kloudného se pomalu rovná zázraku.

Grafiku musím hodnotit kladně: poměrně detailní, slušné animace postav a zajímavé efekty kouzel, avšak nejspíš se nebude líbit každému, neboť se občas na obrazovce těch pestrých barev objeví zbytečně moc. Trochu to kazí ne zrovna originální leveldesign, spousta obyčejných lesů a pustin. Autoři se do hry snažili vecpat trochu humoru, jenže se mi zdá, že na to šli až moc násilně. A když na vás mezi kosením skřetů a vlků naběhne satanův pomocník v santovském oblečku, smích zrovna není to první, co vás napadne. Poslední výtku mám k závěru hry, kdy mi finální boss přišel zbytečně tuhý. Nevím jak bych ho udolal, kdybych u svého džina neměl nasysleno pár set tisíc mililitrů léčiva.
+10
  • PC 45
Dawn of Magic je podľa mňa jedna z najslabších "diabloviek". Ako už názov hovorí, budete v nej používať hlavne mágiu. Kúziel je obrovský počet a niektoré naozaj stoja za to. Zaujímavé je aj to, že s naučenými kúzlami sa mení vzhľad vašej postavy. Čo sa mi na hre naozaj nepáči je slabý príbeh, zlé spracovanie, grafika a hlavne nulová zábavnosť. Mňa táto hra vôbec "nechytila". Odporúčam len "diablovkárom", ktorých najviac baví hra za mága.

Pro: počet kúziel a ich spracovanie, meniaci sa vzhľad hrdinu

Proti: príbeh, spracovanie , nuda, grafika, rozľahlé no prázdne mesto, chyby

+9