@Jab (16.02.2022 07:54): To je fakt. Ale ja za tech 6 mesicu uz mam v Zaklinaci 60 hodin, takze uz tu hru dobre znam co se tyce mechanik. Presto se mi do toho proste nechce, nebavi me to. Je to pro me silena horska draha. Mesic zpatky jsem se ke hre po delsi pauze znovu vratil, plnil hlavni ukol na Kaer Morhen (odstraneni kletby, chlastacka se zaklinacema) a rikal jsem si no doprdele, to je tak skvele napsany. Po techto trech hodinach nadseni jsem hru zase na dalsi tri tydny odlozil a kdyz se k ni vratil, behal jsem po mlznych ostrovech (nebo jak se nazyvaji) a hrozne se nudil. Cely ten pribeh je strasne nevyvazeny. Je to hodne linearni a presto je to plne hluchych mist a vylozene nudnych pasazi. Cely ten open world je take uplne zbytecny, ze nejak nechapu proc se pro nej vlastne vubec rozhodli.
To je super. Sice předělali perky natolik, že je člověku resetnuli ať si je může naklikat znovu, ale atributy zůstaly. S tím, že se změnily požadavky některých zbraní, takže se hráčům rozbily buildy.

To mi připomíná, jak jsem měl ve W3 nějaký set a nějakou dobu to nehrál. Pak jsem to zapnul a set měl najednou větší požadavky a já musel hrát chvíli nahý.

Líbí se mi ale, že hru udělali trochu těžší. Snad to nejsou jen plané řeči.
Za mě celkem vítané změny, vylepšení a přídavky do hry. Souhlasím s tím, že takhle měla prostě hra vypadat už při vydání a ne až rok potom, a i tak je pořád pár věcí co by se daly opravit/vylepšit, i když za mě je to stále jedna z těch lepších her co jsem hrál.

Na druhou stranu, je to aspoň vítaná změna od chování jiných společností k problémovým hrám................. jako třeba když Take Two prohlásili, že nedostatky GTA Definitive Edition jsou jenom "glitch" :D
@Gordon (15.02.2022 22:49): Zajimave je, ze byt je pro me CP zklamanim a to znacnym, predevsim protoze jsem ocekaval mix deus ex immersive sim s rpg typu Fallout New Vegas (zabij koho chces, delej si co chces a stale to mas moznost dohrat) a dostal kyberpunkovou linearni hru v otevrenem svete, mam takove neustale hlodani ze bych si to dal znovu. Naopak tretiho Zaklinace mam rozehraneho pul roku a vracet se k nemu je pro me strasne tezke.
@AlieN (15.02.2022 20:22): Uznávám. Žádná hra na konzoli XSX nevypadá momentálně lépe. Jsem prostě jen trochu zklamaný z nevyužitého RT potenciálu.

@Cobot (15.02.2022 20:56): už ve mě vyprchaly emoce. Souhlasím hratelnost je určitě důležitější. V podstatě nemám nic proti hře jako takové. Na konzoli to momentálně vypadá přesně jak na PC.
@SilentWolf (15.02.2022 20:56): WH3 ti to vynahradí. :-D

Já tedy nemám žádnou chuť to hrát znova, možná až tak za rok, do té doby snad dodělají tu hru ještě víc a třeba mě překvapí natolik, že zvednu hodnocení.
@Rapier (15.02.2022 20:12): možná bych si troufnu podotknout, že je to v první řadě hra a ne grafickej benchmark. Ta obsese grafickejma fčurama a tím jak to kde běží je až k smíchu. Jasně pěkná grafika je super, ale je to opravdu to nejdůležitější? Asi si půjdu zapnout něco z devadesatek ve 2D, abych vrátil do vesmíru rovnováhu :D.
Ono to vypadá hodně dobře i bez toho RT.

Auta se řídí o dost líp, pocitově.. jak jsem psal, mám chuť se do toho zase ponořit. Ale s tím tempem jak vydávají nový obsah asi fakt počkám na kompletní edici. 3x to hrát nebudu. Blbé je, že jsem to hrál tak před rokem. Tak si to asi oživím přes GF Now, jak to vypadá tam. Bohužel jsem zrovna dneska kvůli Warhammer 3 Total War smazal CP77 z SSD disku. To je pech.
@SilentWolf (15.02.2022 20:06): takže oni ani nepřidali metro ve kterém lze konečně oficiálně jezdit? :)
Dobrá jsem nasraný, jsem vážně nasraný a dám jim to náležitě na všech médiích sežrat. Ale na druhou stranu musím říci, že to vypadá dobře, tedy až na ten chybějící RT. Nechám vychladnou emoce do zítřka. Na to, že jsem za hru zaplatil plnou cenu na PC a podruhé v akci na Xbox nejsem úplně spokojený zákazník. Asi jsem měl příliš velké očekávání.

Podle mě šlo z HW na moderních konzolích jednoznačně vyždímat více.

@Bursoft (15.02.2022 20:11): souhlas, očividně jsem čekal víc.
@Rapier (15.02.2022 20:02): já pořád čekám na možnost customizace postavy vč. cyberwaru. Ať jde vidět že jsem prostě monstrum co je víc stroj než člověk apod.. a taky pořád nic. Ale máme 4 nové byty. Dvě pušky a můžeme v bytě kouřit. Super.

Překvapuje mě adaptivní levý trigger. Tj.když míříme. Zajímavé rozhodnutí. Asi "víc odporu tím víc adidas".

Ale sakra.. chci to zas hrát. :-D
Za mě je RT na konzolích jeden velký fuc. up. Musel jsem vynaložit úsilí abych zaregistroval co RT ON dělá na XSX. Takže už vím co to znamená na konzoli. Místo pevného stínu postavy na zemi (jak to znáte z jiných her) je tam prostě přirozený stín tak jak znáte z reálu.

To vše za půl roku ?!! Kde je to slibované RT? Odrazy na zemi (Ruda z pařanského ráje je bohužel nemýlí) jsou úplně stejné, s RT nebo bez. Neříkám, že ty stíny nejsou fajn, ale kurv. po půl roce čekání jsem fakt čekal víc.
Tak klasika.. RT tu skoro nejde poznat, naopak 30FPS se nedá hrát. Takže nemá cenu si vůbec prohrávat s myšlenkou zkoušet to na ten režim.
@SilentWolf (15.02.2022 19:20): tak nezlob se na mě, ale jakto, že mě na PC CP77 jede v téměř nativním QHD (o chlup méně) se všemi efekty na Ultra, včetně psycho stínů mezi 40-50 fps na R7 3700X+RX5700XT.
Jak je možné, že HW kde je skoro totožné CPU (ok taktované o něco níže), ale s výrazně rychlejší GPU RX 6000 s HW podporou RT (ano vím není to RT na úrovni Nvidia GPU RTX 3000) není schopen přinést více RT efektů, než jen stíny?!

Co tam Ti poláci půl roku doprde... dělali???
@Rapier (15.02.2022 19:14): Co chceš od toasterů? Buď rád za 60FPS a že to není 720p.

Já to vyzkouším a uvidím, mě se ale ta hra přes GF Now hrála dost dobře (vč. RT). Tak možná mi za to ta konzolová stát fakt nebude a pak na tu complete edici si zase zaplatím GF Now.
Completing all the gigs for a fixer will earn you a special reward (excluding Mr. Hands - sorry, he just doesn't like you, choom.)

Pan Ruce bude asi důležitý pro nějaké příběhové DLC. Tipuji něco jako Gaunter O'Dimm.
Člověk může snít. :D
Já počkám tak měsíc než na novou verzi zareagují moddeři a případně vyjdou nějaké patche pokud se vynoří menší chyby, a pak to rozjedu znou :)

@Paul (15.02.2022 17:11): Nepřátelé v pěstních soubojích budou mít míň hp, no hurá... ale už je nepůjde cheesnout sebráním předem odložené zbraně :(
No sláva, konečně si to můžu zahrát. Vypadá to fajn a hlavně funkčně. Jen ještě uvidím jestli dříve Horizon nebo Cyberpunk...
Nemohu tomu uvěřit. Oni skutečně asi udělali kýžený next-gen update pro konzole. Právě tahám 62,9 GB patch na XSY a konečně si budu (snad) moc CP77 zahrát ve 4K (nativně netuším) + RT on.
Lmao

Improved rain visual effects on vehicle windows. Raindrops are no longer afraid of falling.

Ale reagující voda je nice

Improved water appearance and added water interactions. Ripples and splash effects will be produced during various events, like object collisions and from gunfire.
Na developerské streamy se nedívám, ale samozřejmě u čeho udělat vyjímku než u Cyberpunku a jeho dlouho očekávaném Next Gen updatu 1.5 s několika mini DLC
A nevypadá to zle:

- upgrade grafiky a performance na nextgen konzolích
- Perk rebalance (některé perky jsou pryč, některé jsou nové - respawnující se vrhací nože etc)
- vylepšená AI v boji (s hackerem jsem moc nebojoval, takže rozdíl nemám jak poznat :D)
- nějak vylepšený driving model
- lepší výhled z auta (už je vidět silnice, konečně to bude použitelné!... ale v ukázce mi to pořád připadalo trochu jako výhled z tanku - bylo by potřeba aby se dynamicky měnilo FoV při nástupu do auta, a to se zjevně neděje)
- opravený despawn pedestrianů
- lepší chování civilních aut (nezdá se to být jako zásadní změna)
- pozvolnější dostávání nových questů skrze získávání reputace (menší zahlcení hráče, good)
- filtrování důležitých ikon na mapě (no hurá, tohle bylo příšerné...)
- economy rebalance (vyšší odměny, levnější auta - nevím jestli tohle bylo potřeba)
- u zrcadla se dá měnit vzhled postavy, nové účesy, líčení etc (pro dělání screenshotů dobré)
- dá se lehce předělávat bydlení a dají se pronajmout nové byty (yay!... a je tam něco nového s kočičkou, co nechtěli prozradit)
- dá se chodit pomalu
- víc interakcí v rámci romancí
- nové zbraně
- benchmark pro PC
- nějaké další drobnosti
@Jab (30.01.2022 10:55): jj, na db chodí množství lidí co už mají něco odehráno a mají s čím srovnávat. Jednoduchý princip, který funguje výborně.

@Paul (30.01.2022 12:44): já to chápu. Sice hraju tu oldgen verzi a pro mě akceptovatelná je, ale nelze nevidět, že už je to spíše za hranicí možností PS4. Uvidíme jaký bude ten "soft re-launch". Dost se spekuluje jestli to bude jen další update, nebo skutečně definitivní verze hry.
@Feidias (30.01.2022 10:19): za mě jde o zklamání v tom smyslu, že prostě po třech odkladech jsem předpokládal, že to vyjde ve vypolišovaném stavu na všech platformách. Místo toho to vyšlo relativně OK (ale taky ne úplně ideálně) na PC, zatímco na oldgen konzolích to prostě bylo neakceptovatelný. V tomhle CDP naprosto fatálně selhali. Ale jinak, kdyby to vypolišovaný vyšlo, tak by to přijetí bylo úplně jinde, hra samotná je parádní.
@Feidias (30.01.2022 10:19): Tak ta hlavní linka, mnohé side jobs a některé ústřední charaktery jsou parádní. O tom žádná. Cyberpunk tady opravdu patří mezi špičky žánru. Imho DH tu má také kritiku a chválu dobře vyrovnanou (jak se tu často děje). Až jednou DH rozjede anglickou verzi, tak budou "profesionální" herní recenze "obsolete". :)
@Paul (28.01.2022 20:55): údajně teď hra po slevách zažívá novou vlnu zájmu a lidi jsou překvapení, že to vlastně není vůbec špatná hra. Já tomu nedokážu říkat zklamání, protože tu hru mám dost rád a hraju doteď (už o dost méně tedy). Přesto, naslibovali toho příliš...
Teď mi přišla notifikace deseti plusek za zajímavost, co mě stále dokáže rozesmát

Hra roku, RPG roku a zklamání roku dle čtenářů Games.cz

To je tak roztomile vševystihující
@Red (22.01.2022 15:28): Jo. :)

@mazar1234 (22.01.2022 15:38): Já asi vyždímal tu hru hnedle při prvním hraní. Postava božsky silná (co rána to critical hit a navíc jsem díky smart linku ani nemusel mířit) a vše na mapě splněné a hotové (well... Skippyho jsem nevracel). Level i street cred i přes toliko normal obtížnost 50/50.

Cyberpunk ale nemá nějaká větší větvení, která měl třebas Witcher 3 (osud Skellige, Temerie, Nilfgaardu, Bloody Barona a tuny dalších). Je to sice velmi dlouhá hra. Ale mnohdy kvůli tuně gigs a encounters (NCPD Scanner Hustles) na mapě. Hlavní příběh není tak dlouhý. A side jobs není málo, ale také jich není dechberoucí množství.
Za mňa, poviem si svoj názor a možno niekto bude diskutovať (ale moje názory sú spravidla iba konštatovania faktu).

1. Gameplay za muž-korporát.....

2. Gameplay - žena Nomád

Rozdiel = iný úvod, ten sa ale fakt mení, no pri celkovej dobe gameplayu je to jen "pár minút iného zážitku", voľba "povolania" spôsobí iba to, že v niektorých rozhovoroch je tam nejaká "Cool hláška" záleží kto sa s kým baví, Korpo to vtipne natrie namyslenej krave z Corpo a podobne, ale na priebeh misií a gameplayu to je úplne jedno, je to iba humor.

Druhý run už som hral dosť pragmaticky efektívne (levelovanie, upgrady atď), takže kombinácia zbraní a skillovania, ale to môže mať každý rozdielne.