Cube Escape: Paradox

25.08.2018
20.09.2018

free to play

V kůži detektiva Vandermeera se ocitáte zamčeni v neznámé místnosti. Detektiv nemá tušení, jak se na tomto místě ocitl a brzy zjišťuje, že z místnosti se jen tak nedostane. Pro únik totiž nemusí jen řešit složité hádanky, ale taky se musí postavit svým myšlenkám, vzpomínkám a sobě samému.

Cube Escape: Paradox je desátá hra v řadě Cube Escape od vývojářů Rusty Lake. Jako předchozí díly je náplní hry sbírání a kombinace předmětů, logické hádanky a šifry. Poprvé se jedná o částečně placenou hru v této sérii. Hra je totiž rozdělena na dvě kapitoly, přičemž ta první je zdarma a druhá se musí dokoupit jako DLC. Ke hře byl také natočen krátký 18minutový film pojmenovaný Paradox, který byl financován úspěšnou kampaní na Kickstarteru.

Pokračování Cube Escape nezklamalo. Hrdě můžu prohlásit, že jsem Paradox dohrála bez nápovědy, a i když mi to trvalo téměř pět hodin, tak jsem i tak na ten výkon pyšná. Nevím, jestli bych vyloženě řekla, že je Paradox náročnější než jeho předchůdci, ale některé pasáže mi daly zabrat. Hlavně ke konci, kdy člověk musí cestovat mezi jednotlivými pod/vědomími hlavního hrdiny.

Od vývojářů Rusty Lake jsem k dnešnímu dni dohrála všechny jejich hry a musím říct, že tahle se opravdu řadí na vrchní příčky žebříčku mého hodnocení. Je opravdu vidět, že je hra vypiplaná do detailů, doprovodný krátký film taky neuškodil. Už jsem to myslím zmiňovala v nějakém jiném komentáři, ale tyhle hry dodají pocit, jako by byl člověk naprostý génius. A to i když se posune jen o chlup dál. Části hry, které málem zlomily mé odhodlání dohrát bez návodu: mysl složená z místností a promítací plátno.

Takže opravdu vřele doporučuji a nemůžu se dočkat další hry, které RL vyplodí.