CSI: Crime Scene Investigation

20.03.2003 PC
14.12.2004 Xbox
Detektivní adventura vytvořená podle stejnojmenného seriálu (v ČR Kriminálka Las Vegas). Hráč se vžije do role nového člena týmu a musí vyřešit pět po sobě jdoucích případů. Náplní hry je zkoumání místa činu, hledání a analýza důkazů, chemické rozbory, výslech svědků, obvinění podezřelých atd. K dispozici jsou různé pomůcky (rukavice, pinzety, mikroskop, ultrafialové světlo atd.) a vždy je také nablízku jeden ze členů týmu (ti jsou namluvení herci ze seriálu), kteří poradí a pomohou.

Původní verze hry se v ČR vůbec neprodávala, jelikož bylo nutné mít nastavené americké sady znaků ve Windows, aby byly ve hře správně zobrazené texty. Po pěti letech byla vydána česká verze.

Pamatuju si, jak jsem tehdá zjistil, že existují adventury, kde se převtělíte za vyšetřovatele z Kriminálky Las Vegas a vyšetřujete případy. Okamžitě jsem neváhal a hru si sehnal. Adventury mě baví a v tomto případě jsem se nemohl dočkat. Tvůrci se pak námětu chytli vcelku zajímavě a originálně. Jako adventura to bylo dle mého určitě v pořádku. Pořád si ale myslím, že hru mohli převést daleko zajímavějším způsobem (i když možná se jim to v následujících dílech, které jsem už nehrál povedlo). Pořád to byl ale supr zážitek. Hrát za postavy, na které každý týden v televizi koukám. I když na jedno použití.

Pro: Nápad převést seriál do herního prostředí. Délka a počet případů.

Proti: Plno nedodělků, které by si zasloužili větší pozornost.