Cosmosis

02.01.2020

freeware

Cosmosis se dá částečně přirovnat ke hře A Story About My Uncle. Na začátku je hráč jako učeň mága vyslán ke své poslední zkoušce. Ta spočívá v tom, že musí překonat jednotlivé ostrůvky v prázdnotě, kde se to celé odehrává, ale také porazit mocného pána temnoty, střežícího ohnivý portál k úniku pryč. Při jím započatém dobrodružství uplatní funkce svého drápáku, s nímž se může libovolně zachytávat žhnoucích kamenů. Jakmile je přichycen, lze pohybem do stran změnit styl jeho zhoupnutí a lépe přistát. Tak se dostane na plošinky před sebou i nad sebou. A aby to měl složitější, musí si též doplňovat fialovou runu nutnou k útoku na nepřítele. A to skrze mocnou sílu jeho magických schopností. Ona potřebná runa je dostupná v prostředí kolem něj, postupně se obnovující na tomtéž místě. Hra končí momentem zneškodnění protivníka a vstupem do zmíněného portálu. Pakliže je už po proběhlém boji, má hrdina ještě čas na vstřebání prožitého a pilování umění skoku. Popř. si opět doplnit na maximum své schopnosti. K udolání bosse jsou vyžadovány veškeré nabité znalosti z putování tímto zvláštním světem.

Jedná se o školní projekt vyvíjený po dobu šesti měsíců, sloužícího k ukázání dovedností jeho autorů, stojícího na enginu Unity. Tým vývojářů dále tvoří deset lidí, James Kemeny, Kane Sedonja, Hana Jones, Steve Van Der Graf, Nathan Burt, Stuart Charlton, Nic Van Zuylen, Lachlan Mesmen, Thomas Scott, Dominique Parke.