Zajímavosti

Vývoj

Při vývoji hry vývojáři čerpali inspiraci z válečného seriálu Bratrstvo neohrožených. Název hry je ve skutečnosti úcta a odkaz na Richarda D. Winterse. Konkrétně na jeden Wintersův rozhovor, kde citoval pasáž z dopisu, který mu napsal seržant Mike Ranney: "I cherish the memories of a question my grandson asked me the other day when he said, 'Grandpa, were you a hero in the war?' Grandpa said 'No… but I served in a company of heroes.'"
(V překladu: "Nezapomenu na chvíli, kdy se mě můj vnuk jednoho dne zeptal." Řekni mi, dědo, byl jsi za války hrdina? A děda řekl: "Ne, ale sloužil jsem v rotě plné hrdinů."")

Hardware

Minimální konfigurace:

CPU: Pentium 4/Athlon XP or better
CPU Speed: 1.8 GHz
RAM: 512 MB
OS: Windows XP
Video Card: Nvidia GeForce 3 or an ATI Radeon 8500 or equivalent with 64 MB of Video RAM Pixel Shader 1.1.
DirectX version: 9.0c

CPU: Pentium 4/Athlon XP or better
CPU Speed: 3 GHz
RAM: 1 GB
OS: Windows XP or Vista
Video Card: 256MB video card (NVIDIA GeForce 6800 or better)
DirectX version: 9.0c
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 6.5 GB
CD-ROM: Yes

Ostatní

V klientu Steam se dosavadní majitelé hry mohou setkat se dvěma verzemi hry ke stažení a instalaci - klasické "Company of Heroes" a pak ještě tzv. "New Steam Version".

Vězte, že hry jsou to totožné, pouze u "New Steam Version" je funkční multiplayer skrze servery Steamu. U klasické verze hry již multiplayer není funkční díky zániku služby GameSpy.
Podle hry vznikla v roce 2021 její desková varianta s názvem Company of Heroes Board game.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 9 hodin 10 minut a 40 vteřin. Údaj může být ve zdrojovém odkazu průběžně aktualizován.