Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Company of Heroes 2: Ardennes Assault

17.11.2014
75
15 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Company of Heroes 2: Ardennes Assault přináší samostatně hratelný datadisk v rámci série Company of Heroes 2. Tento přídavek obsahuje kampaň pro jednoho hráče, která jej přenese z východní fronty na západ ke konci roku 1944, kde se německá říše chystá k poslednímu vzdoru vysláním jednotek do ardenských lesů. Zde se odehrála známá "Bitva o výběžek", ve které obě strany utrpěly vysoké ztráty, nakonec však spojenci dokázali ubránit tvrdě vydobyté území.

Stejně jako v přídavku The Western Front Armies, i zde stojí US Armies proti Oberkommando West, k dispozici máte jako hráč tři nové rozdílné velitele, každého se svou rotou. Jsou to v podstatě inovované roty z prvních Company of Heroes, tedy Výsadkáři, Mechanizovaná rota a Podpora. Přídavek přináší také inovace v podobě většího vlivu hráče na její průběh v jednotlivých misích, kterých je celkem 18. Změny v lineárnosti ovlivňují schopnost kampaň dokončit. Na výsledek celé kampaně má totiž vliv postup misemi již od počátku, pokud tedy ztratíte zkušené a vylepšené jednotky v počátcích hry, mohou vám ke konci citelně chybět a způsobit tak nezdar ve výsledku bitvy. Dále přídavek přináší inovovaný velitelský mód s globální mapou. Přídavek je tedy čistě singleplayerový, nepřináší žádné nové mapy do multiplayeru ani nové jednotky.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Na datadisk v Ardenách jsem se těšil. Ovšem menší radost jsem měl hned po vydaní když jsem viděl jeho cenu 40 eur na Steamu. Krabicovka se taky pohybuje okolo 800 stovek. Tu cenu Sega opět přestřelila.

Hra se chlubila solidní obtížností, nelineární kampaní a ovládání tří rozdílných rot. Kampaň opravdu nabídne výzvu, hlavně že každá ztráta během mise se počítá, a pak je potřeba je doplnit za těžce získané zásoby, které by jinak sloužili ke zlepšení schopností dané roty. Tak trochu mě ale štve že skoro 1 třetina misí jsou čisté skirmish mapy. Zaber 3 místa a sniž nepříteli body na nulu. Zničením nepřátel pomocí tanků sniž počet bodů, vyber spadané zásoby nepříteli a on bude opět na nule. Je to takové zjednodušení pro autory a výplň.

Mise které už mají nějaké konkrétní scénáře a úkoly jsou mnohem zábavnější a dynamičtější. Tu je potřeba zničit konvoj dříve než naloží zásoby a ujede, jinde je potřeba ubránit sklad paliva, nebo v noci proniknout na Němci okupovanou oblast a vyhnout se zbytečné pozornosti nepřítele.

Globální mapa je zajímavý nový prvek v kampani. Po představení všech tří rot, je mapa k dispozici a je na hráči do kterých oblastí a s jakou skupinou se vydá. O rotu lze přijít pokud její stav klesne na nulu. Hráč musí taky počítat že po dobytí území se nepřátelské jednotky stáhnou do nejbližších sektorů a posílí oblast. Když si člověk nedá pozor, může se z relativně snadné oblasti stát smrtící kombinace zkušené pěchoty, dělostřelectva, těžkých tanků a protitankových děl.

Datadisk je to solidní a zábavný, jen cena je absolutně přestřelená, já to koupil za 13 eur ve slevě a tato cena by tak odpovídala za dlouhou ardenskou kampaň která má zhruba okolo 10 hodin.
+8