Na datadisk v Ardenách jsem se těšil. Ovšem menší radost jsem měl hned po vydaní když jsem viděl jeho cenu 40 eur na Steamu. Krabicovka se taky pohybuje okolo 800 stovek. Tu cenu Sega opět přestřelila.

Hra se chlubila solidní obtížností, nelineární kampaní a ovládání tří rozdílných rot. Kampaň opravdu nabídne výzvu, hlavně že každá ztráta během mise se počítá, a pak je potřeba je doplnit za těžce získané zásoby, které by jinak sloužili ke zlepšení schopností dané roty. Tak trochu mě ale štve že skoro 1 třetina misí jsou čisté skirmish mapy. Zaber 3 místa a sniž nepříteli body na nulu. Zničením nepřátel pomocí tanků sniž počet bodů, vyber spadané zásoby nepříteli a on bude opět na nule. Je to takové zjednodušení pro autory a výplň.

Mise které už mají nějaké konkrétní scénáře a úkoly jsou mnohem zábavnější a dynamičtější. Tu je potřeba zničit konvoj dříve než naloží zásoby a ujede, jinde je potřeba ubránit sklad paliva, nebo v noci proniknout na Němci okupovanou oblast a vyhnout se zbytečné pozornosti nepřítele.

Globální mapa je zajímavý nový prvek v kampani. Po představení všech tří rot, je mapa k dispozici a je na hráči do kterých oblastí a s jakou skupinou se vydá. O rotu lze přijít pokud její stav klesne na nulu. Hráč musí taky počítat že po dobytí území se nepřátelské jednotky stáhnou do nejbližších sektorů a posílí oblast. Když si člověk nedá pozor, může se z relativně snadné oblasti stát smrtící kombinace zkušené pěchoty, dělostřelectva, těžkých tanků a protitankových děl.

Datadisk je to solidní a zábavný, jen cena je absolutně přestřelená, já to koupil za 13 eur ve slevě a tato cena by tak odpovídala za dlouhou ardenskou kampaň která má zhruba okolo 10 hodin.