Commanders: Attack of the Genos

13.02.2008
květen 2008

Příběh hry nás zavádí do alternativní historie, ve které lidstvo vstup do 20. století provázelo ovládnutí atomové energie. To znamenalo zrychlení vývoje všech dalších technologií. Lidé pronikli do tajemství genetických manipulací a již ve 20. letech vytvořili modifikovanou lidskou rasu, zvanou Genos. Genos se stali rychlejší, silnější a celkově odolnější než ostatní obyčejní lidé. Počáteční nadšení vystřídal strach a nenávist, lidé se chtěli genos navždy zbavit a jediné řešení mělo být jejich vyhlazení. Poté na nějakou dobu zavládl mír, ale lidé se začali znovu připravovat k válce. Genos nyní útočí a obě rasy se setkávají v rozhodující bitvě.

Do hry se vrháte jako mladý velitel Alex Falcon, který připravuje svoje jednotky do války. K dispozici je celá řada futuristicky působících bojových jednotek, těžkých i lehkých, každá se specifickými vlastnostmi, palebnou silou, pancéřováním a rychlostí přesunu po rozlehlé herní mapě. Jednotlivé úrovně, v nichž je třeba splnit jasně definované cíle, vyžadují specifickou taktiku a její přizpůsobení konkrétnímu terénu. Oslabené jednotky lze doplnit v továrnách, jejichž fungování je závislé na související infrastruktuře.

Kampaň nabízí celkem 15 rozsáhlých misí, multiplayer je určen maximálně pro 4 hráče v kooperaci nebo skirmish módu.