Code-Name: Iceman

Code-Name: Iceman je jedna z méně známých adventur společnosti Sierra. Řadí se ovšem mezi ty nejobtížnější. Důvodem je jednak její komplexní ovládání přes příkazovou řádku klasického enginu SCI a jednak slepé uličky, do kterých se hlavní postava může dostat nedodržením některých postupů. Chyby se navíc mohou projevit až v pokročilých částech hry a poté ji už není možné dohrát. Některé akční pasáže jsou pak závislé pouze na náhodě.

Příběh se špionážním námětem je však atraktivní a v realistickém stylu sleduje fiktivní události, kdy jsou v čase ropné krize v Tunisku objevena ložiska vysoce kvalitní ropy. Sovětští teroristé následně unesou amerického vyslance, aby vyprovokovali mezinárodní konflikt. Hráč se vžívá do role námořního důstojníka Johnnyho Westlanda, který si v tu dobu užívá dovolené na Tahiti, aby byl brzy povolán na záchrannou misi.

Hru navrhl vysloužilý policejní důstojník Jim Walls známý v prvé řadě díky sérii Police Quest.

@Richmond (22.05.2023 11:30): Je to v podstatě Sierrácký standard, co jde dáš sám, co nejde, tak se stejně koukneš do návodu. Ono je vlastně už jedno, jestli vyloženě musíš, nebo jestli si to pak vyčteš jako vlastní nepozornost jako u ostatních Sierrovek. V tom se to vlastně ničím lišit nebude a hru si užiješ tak jako tak:-) Má snaha do návodu nekoukat vyústila ve dva nepříjemné dead endy způsobené ovšem nepozorností. Ten výpek s ID kartou mě ve finále pobavil, musel jsem sice jet kus hry znovu, ale musel jsem uznat, že v tomto případě to bylo obzvláště vypečené a vtipné. Horší je pak ale jeden dead end, kdy nesmíš míz u sebe jednu věc, abys nebyl odhalen, ale jde se ji zbavit jen na jednom místě a ještě jen za určitých okolností.