Chocolate Castle

02.04.2007

Chocolate Castle je logická hra, ve které je vaším úkolem vyčistit hradní místnosti od čokolády. K tomu vám pomáhá parta čtyř věčně hladových zvířátek: medvěd, pes, králík a kočka.

Každé zvíře ovšem preferuje jen čokoládu své vlastní barvy, a hlavně sní jen jeden ucelený blok čokolády a poté zmizí. Hráč tak musí přijít na způsob, jak v každé místnosti posouváním kousků čokolády pospojovat čokoládu příslušné barvy do jednoho bloku, aby se jí následně mohl s pomocí zvířete zbavit. Level je úspěšně dokončen ve chvíli, kdy v místnosti nezbude jediný kousek čokolády. Plná verze hry nabízí 120 levelů s postupně vzrůstající obtížností a editor k vytváření dalších místností.

Za sebe zatím jen upozorním, abyste se nenechali zmást dětsky vyhlížející grafikou i námětem. V domnění, že je to nějaká hříčka pro děti, jsem k tomu posadil synka, na prvním levelu jsme si ukázali jak to funguje, pár dalších vyřešil sám, nebo s mojí občasnou radou, jenže za chvíli už na to nestačil, tak jsem k tomu sedl já, a zjistil, že obtížnost skutečně pozvolna nabývá neočekávaných výšin. Trochu podobná situace jako s Fish Fillets, taky to vypadá jako dětská hra, ale to je velký omyl.

Hodnotit zatím nebudu, určitě se k tomu někdy vrátím, ale milovníkům logických her můžu vřele doporučit. ;-)