Charlaine Harris: Dying for Daylight

Dying for Daylight: Chapter 1

únor 2011

Existují upíři? V realitě hry Dying for Daylight o tom nikdo nepochybuje, maškaráda byla stržena a jejich neživot se stal něčím, co se bere za hotovou věc. Upíři jsou nicméně odkázání na noc, tak, jak to má být... Nicméně v New Orleans se prý dostal nějaký Alexandjo Philoff k elixíru, který umožňuje upírům pobíhat venku i za bílého dne. Do New Orleans je vyslána lehce povrchní upírka Dahlia, která se po světě pohybuje už přes dva tisíce let...

Dying for Daylight je casual hidden object adventura designérky Jane Jensen (série Gabriel Knight ci Moebius), která se inspirovala povídkami spisovatelky Charlaine Harris. Hra nabízí pouze jedinou úroveň obtížnosti, i zde ovšem ustupuje hledání předmětů v HO scénách do pozadí a ke slovou se dostává spíše používání předmětů z inventáře na herní scénu, občas doplněnou nějakým puzzlem.

Cutscény jsou prezentovány v podobě interaktivního komiksu. Hra se může pochlubit i plným nadabováním, a to nejen rozhovorů, ale i leckdy satirických komentářů a duševních pochodů protagonistky. Hra je dále rozdělena do čtyř epizod. Zároveň se však jedná pouze o první polovinu příběhu, pokračování v podobě zbylých čtyř epizod však dosud nevyšlo.

Mozna za to muze Jane Jensen, ale tohle je jeden z nejlepsich hidden objectu, ktere jsem zatim hral. Hrdinka je skvele namluvena, grafika je fajn, pribeh az na par drobnosti ujde a puzzly jsou z vetsi casti zabavne a az na vyjimky jsem je nepreskakoval.

Jako nejvetsi zapor vidim to, ze se druhe kapitoly uz asi nedockame, ale to neni chyba prvniho dilu. Spousteni hry samotne trva veky, krome toho se hra pres Big Fish Games instaluje z nejakeho duvodu hned dvakrat po sobe (kdyby to bylo MMO pres Steam, rekl bych, ze se po instalaci stahuji patche, ale to je prece hloupost). Hodne mi vadilo pomalu se nabijejici hint tlacitko, jeden z hudebnich samplu mi lezl neskutecne na nervy. Vetsina z NPC, ktere potkate, jsou celkem zabavna, at uz jde o Prasodlaka, ducha Elvisova napodobovatele ci nenazraneho papouska - nosit npc predmety, o ktere si reknou, je sice predevsim domena RPG; ale ten papagaj strci do kapsy snad uplne vsechny adventurni postavy dohromady (chce preclik, susenku, burak a jeste cervenou salu!

Co se tyce HO scen, vetsinou jsou rovnomerne rozprostreny po cele kapitole, bohuzel se zvlaste k jejich jednotlivym koncum casto stane, ze jich musite absolvovat hned nekolik naraz. Hledane predmety se nastesti z vetsi casti opakuji.

Pral bych si vic takovych pocinu - a jestli se nemylim, Jane Jensen jich vytvorila povic...